دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ / Monday, 23 July, 2018

بهداشت مو(۲)


۲. برس زدن روزانه موها و ماساژ مرتب آن باعث تشديد سرعت جريان خون شده و نيز مانع از جمع شدن گرد و غبار و کثافات در سر گشته و هوا بهتر به ريشه موها مى‌رسد ولى در هر حال تعداد دفعات برس کشيدن روزانه موها نبايستى از دو بار تجاوز کند زيرا برس‌زدن‌هاى خيلى شديد و مکرر يا خيلى طولانى موجب شاخه شاخه شدن نوک مو، شکسته شدن مو و ريزش آن مى‌گردد.
۳. لازم است موها را تقريباً هر ۳ - ۴ هفته يک بار اصلاح نمود و براى اين کار بايد يک سالن آرايش خيلى تميز انتخاب کرد تا از انتقال عفونت‌هاى ميکروبى يا انگلى و قارچى به‌وسيلهٔ وسايل آرايش کثيف و وسايلى که به قدر کافى تميز نشده‌اند جلوگيرى شود.
۴. بعضى اشخاص دچار پوسته و شوره‌سر مى‌شوند. شورهٔ سر عبارت است از سلول‌هاى مرده پوسته سر که کم‌کارى غدد مولد چربى کنار مو، بدى جريان خود در پوست سر، موادى که چربى پوست سر را از بين مى‌برند، نوع غذا، مقدار خواب و ناراحتى‌هاى عصبى در بروز آن مؤثر هستند. معمولاً برس زدن، شانه‌ کردن و شستن مرتب، شوره سر را کنترل مى‌نمايد. حالات شديدتر شوره مانند پوسته بستن، خارش و التهاب احتياج به معالجات مخصوص و تجويز به‌وسيله پزشک دارد.
۵. پس از شستشو براى خشک کردن موها از مالش شديد با حوله خوددارى نمائيد به جاى آن موها را با فشار دادن به حوله خشک کنيد. زيرا موى تر داراى قوه کشش کمترى است و به آسانى مى‌شکند. هم‌چنين براى خشک کردن کامل موها از خشک‌کننده‌هايى استفاده کنيد که حرارت آن قابل تنظيم باشد تا از حرارت دادن زياد به موها خوددارى شود.
۶. براى بهداشت موها به برنامهٔ غذايى نيز بايد توجه خاص شود. ويتامين‌ها و کلسيم براى سلامت مو مؤثر هستند. ناراحتى‌هاى عصبي، بى‌خوابي، بدى تغذيه در وضع موها اثر مهمى داشته لذا بايد مورد توجه واقع شوند.
۷. تراشيدن موها، سالم‌ترين راه برطرف کردن آنها است. البته برطرف کردن موهاى زايد به کمک مواد شيميايى و کرم‌هاى ويژه نيز ممکن است ولى بايد دانست که اگر ماده‌اى آن چنان قوى است که مى‌تواند مو را از جايش سست کند و بيرون آورد، قطعاً بر سلول‌هاى پوست نيز بى‌تأثير نيست. در ضمن اين مواد در بعضى از افراد ايجاد حساسيت پوستى مى‌کند. اگر از چنين موادى استفاده مى‌کنيد نبايد اين کار را به‌طور مداوم انجام دهيد، به‌ويژه اگر عکس‌العملى در پوست شما بروز کند مصرف آنها را فوراً بايد قطع کنيد.
۸. ساليان درازى است که رنگ کردن موها مد شده است و هم‌اکنون نيز افراد زيادى در يافتن راه‌حل‌هاى جديد و پيشرفته‌ترى براى تغيير رنگ موى خود هستند. اگر چه ممکن است رنگ زدن به موها اگر با احتياطات لازم همراه باشد عوارض نامطلوبى نظير خارش شديد در سطح پوست و برجستگى‌هاى مشخص در محل خارش بر جاى نگذارد ليکن در موارد زير رنگ کردن موها مناسب نبوده و بهتر است انجام نگيرد.
- اگر موهاى شما به‌طور غيرطبيعى مى‌ريزد.
- اگر در رنگ کردن قبل، خارش‌هايى در پوست سر خود داشته‌ايد.
- اگر قبلاً بحران نفس تنگى داشته‌ايد و يا هم‌اکنون دچار آن هستيد.
- اگر دچار بيمارى‌هاى حاد يا مزمن کليه هستيد.
- اگر پوست بدن شما در برخى نقاط مانند آرنج، زانو، پائين کمر و يا سر پوسته پوسته مى‌شود.
- اگر باردار هستيد.
عملاً ثابت شده است که نزديکى‌هاى شروع عادت ماهانه يا در دوران يائسگى نيز رنگ کردن موها نزد برخى از خانم‌ها، عوارضى به‌دنبال داشته است لذا انجام رنگ مو در اين مواقع نيز براى اين قبيل از افراد توصيه نمى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
هافبک تیم فوتبال , دانشکده خبر , عبدالحسین علی اکبری , ترافیک جاده , استرس پدران , سالنی , شوراهای اسلامی سمنان , کرامبی , شهر اسلامی , جمعه 12 خرداد ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / زشت و زیبا , علم و زندگی , علوم انسانی , تاریخ / حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ , بانک اطلاعاتی کتاب / 100 نکته بیشتر بدانید درباره خزندگان و دوزیستان , بانک اطلاعاتی کتاب / 'املای سبز' ویژه‌ی کلاس دوم دبستان براساس کتاب بخوانیم و بنویسیم , بانک اطلاعاتی کتاب / اطلاعات عمومی پیام , بانک اطلاعاتی کتاب / خاکهای نرم کوشک: خاطرات: خانواده و همرزمان شهید , فرهنگی و هنری , موسیقی , موسیقی فیلم / زنده شدن تصاویری که مرده اند , بانک اطلاعاتی کتاب / نهج‌البلاغه , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , نرم‌افزار , ویروس / در جستجوی ویروس ها باآلفرد هیچکاک , بانک اطلاعاتی کتاب / اندیشه‌های سیاسی غرب در قرن بیستم ,

برخی منابع مهم خبری
kayhan.ir روزنامه کیهان , khordadnews.ir خرداد نیوز , plus.ir تی وی پلاس , smtnews.ir روزنامه صمت , ebtekarnews.com روزنامه ابتکار , tebyan.net تبیان , alodoctor.ir الو دکتر , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , parsine.com پارسینه ,وبگردی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی - در پیامک هشدارآمیز آمده است: «در اجرای حکم قضایی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام، برای ادامه فعالیت کانال خود از طریق پیام رسان های داخلی ظرف 48 ساعت اقدام نمایید. در صورت استمرار فعالیت کانال در تلگرام، برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت. پلیس امنیت عمومی ناجا» حال این سؤال مطرح می شود آیا با تهدید می توان افراد را وادار کرد تا از پیام‌رسان های داخلی استفاده کنند؟
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران! - دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالا دوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است. منبع
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟ - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از سخنرانی قدیمی شهید بهشتی در مجمع عمومی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا را درباره فساد در حکومت اسلامی و دلایل آن می شنوید.
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.