جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 22 June, 2018

کوددهی گندم


  آبيارى گندم
گندم در مراحل مختلف رشد مانند جوانه‌زني، پنجه‌زني، ساقه رفتن، گرده‌افشانى و تشکيل ميوه نياز به آب دارد. بطورکلى گندم در مناطقى که ميزان بارندگى سالانه آن ۸۰۰-۴۰۰ ميلى‌متر باشد عملکرد اقتصادى توليد مى‌نمايد.
  کوددهى گندم
گندم نسبت به عناصر سه‌گانه اصلى نيتروژن، فسفر و پتاس واکنش مثبت نشان مى‌دهد. اما ميزان واکنش تابع تعادل بين آب قابل مصرف در خاک و مقدار کود است. به‌عبارت ديگر اگر مقدار مصرف کود از ته زياد باشد لازم است که مقدار آب مصرفى نيز افزايش يابد.
معمولاً کود ازته را چندنوبته مصرف مى‌کنند. يک قسمت به‌هنگام کاشت و بخش‌هاى بعدى به‌صورت سرک در مراحل بعدى رشد مصرف مى‌شود. علت چندنوبته مصرف کردن کود نيتروژنه اين است که اين کود متحرک است و به‌سادگى از زمين شسته شدن يا تصعيد مى‌گردد.
فسفر و پتاسيم از عناصر غير متحرک به‌شمار مى‌آيند و بنابراين يک‌نوبته و به‌هنگام بذرکارى مصرف مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مغازه دار , عبدالله بن زاید آل نهیان , فرمانداری بروجرد , قوانی , مدت خدمت , سیروس نصیری , فیلم فصل شکار , جلیل عرفان منش , شبکه ترانزیت , تکثیر حیوانات ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , موسیقی , سازهای ایرانی / پس از تهرانی... , بانک اطلاعاتی کتاب / بخوانیم (متن‌های روخوانی) ویژه نوآموزان (پایه اول) دبستان , بانک اطلاعاتی کتاب / بابا شمل و خر تنبل , علمی و آموزشی , آموزش و پرورش , مدیریت مدارس ـ معلمین / ویژگی های معلم , فرهنگ و جامعه , ادیان و مذاهب , معنویت / آثار ایمان‌ , بانک اطلاعاتی کتاب / Sleeping Beauty , بانک اطلاعاتی کتاب / شرح مثنوی مولوی موسوم‌ به مخزن الاسرار , بانک اطلاعاتی کتاب / فلسفه اخلاق: عناصر خوشبختی در تفکر ارسطو , بانک اطلاعاتی کتاب / افسانه‌ی‌ شاهان و پهلوانان: تولد رستم , بانک اطلاعاتی کتاب / معماری اسلامی در اندلس ,

برخی منابع مهم خبری
roozannews.ir روزنامه روزان , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , tarafdari.ir طرفداری , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , asianews.ir روزنامه آسیا , e-estekhdam.com ای استخدام , taraznews.com تراز نیوز , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , jahanesanat.ir روزنامه جهان صنعت , javanonline.ir روزنامه جوان ,وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!