چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ / Wednesday, 23 January, 2019

مشاوره با استفاده‌کننده


نخستين مرحله در فرآيند مستندسازى تعريف فيلدهاى (Fields) داده‌ها است. مهم نيست چه نوع پايگاه اطلاعاتى يا فهرست برگه‌اى به‌کار گرفته شده است، اين مطلب اساس ساختار نظامى که بايد استفاده شود را تشکيل مى‌دهد. ضرورى است که هنگام ايجاد فيلد‌هاى داده‌ها هم نيازهاى داخلى کتابخانه يا آرشيو و هم نيازهاى کسانى که از خدمات استفاده خواهند کرد، شناخته و ملحوظ شود. در حال حاضر استانداردهاى بين‌المللى فهرست‌نويسى مانند ويرايش‌هاى مختلف مارک (MARC) يا عناصر فراداده‌اى هسته دوبلين (Dublin Core Metadata Elements) (نگاه کنيد به قسمت استانداردهاى بين‌المللى فراداده‌ها) وجود دارند و مى‌توانند به‌عنوان اساس فهرست‌نويسى مورد استفاده قرار گيرند، اگرچه ممکن است براى رفع احتياجات داخلى نياز باشد ساير فيلدهاى داده‌‌ها به کاتر (Cater) افزوده شود.
  مشاوره با استفاده‌کننده
هنگامى‌که فرمت داده‌ها ايجاد شد و مورد موافقت قرار گرفت، مى‌تواند به‌عنوان مبناى تمام گسترش‌هاى آتى مورد استفاده قرار گيرد. مشاوره مداوم با طيف مناسبى از استفاده‌کنندگان ضرورى است. از آنجا که نيازها تغيير و توسعه مى‌يابد، جرح و تعديل‌ها اجتناب‌ناپذير است، ولى اگر در آغاز اجزاء ضرورى يا مسير دست‌يابى تعريف شده باشد، اين تغييرات را مى‌توان به حداقل رساند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
محورفرعی , تحرکات ترکیه , بوشهر پایلوت , زنان خارجی , متروبریانک , معاون قضائیه , تمرین تیم ملی بسکتبال , اکبر حامدی , گوشت کوسه , امیر دریادار ,

مقالات پربیننده امروز
کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , فناوری اطلاعات , فن‌آوری‌ ارتباطات‌ و اطلاعات / دروازه یی رو به دنیای آینده , بانک اطلاعاتی کتاب / دوزیستان ایران , فرهنگی و هنری , سینما , معرفی فیلم / مینای شهر خاموش؛ فیلمی در حاشیه زلزله بم , بانک اطلاعاتی کتاب / شرح بدایه الحکمه , بانک اطلاعاتی کتاب / تغذیه مناسب برای بیماران سرطانی , علم و زندگی , سخن بزرگان , مادر ترزا / مادر ترزا , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش و نمونه سوالات عربی 1، شامل: آموزش قواعد، پرسش‌های عمومی، ارزشیابی تکوینی، سوالات چهارگزینه‌ای عربی به عربی و نمونه سوالات امتحانی میان نوبت‌ها، , خانه و خانواده , تعلیم و تربیت , کودکان / ایجاد عزت‌نفس در فرزندان , بانک اطلاعاتی کتاب / عروسکهای دنیا , بانک اطلاعاتی کتاب / ادبیات ایران پیرامون استعمار و نهضت‌های آزادیبخش ,

برخی منابع مهم خبری
irna.ir ایرنا , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , taraznews.com تراز نیوز , https: خبر ورزشی , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , musicema.com موسیقی ما , asianews.ir روزنامه آسیا , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , bartarinha.ir برترینها , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز ,وبگردی
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار - صبح سه‌شنبه (۲ بهمن) جمعی از بازنشستگان کشور از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به وضعیت معیشتی و همچنین وضعیت نامشخص صندوق بازنشستگی، روبروی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند و همین مسأله هشتگ #بازنشستگان را در فضای مجازی پربازتاب کرد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.