دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ / Monday, 19 March, 2018

برانگیختن رفتار انسانی


شما براى موفق شدن در مذاکرات، بايد درکى قوى از عواملى که رفتار انسانى را برمى‌انگيزد داشته باشيد. اين مطلب به‌خصوص زمانى مصداق پيدا مى‌کند که با مذاکره‌گرى روبه‌رو مى‌شويد که در زمينه تکنيک‌ها و استراتژى‌هاى مذاکره آموزش‌هائى در سطح بالا ديده باشد. درک رفتار انگيزشى انسان به دو دليل از اهميت برخوردار است. اولاً، آن مى‌تواند شما را در شناخت و اجتناب از نقشه‌هاى بازاريابى و تاکتيک‌هاى ديگرى که رقيب مذاکره‌گرتان از آنها استفاده مى‌کند يارى رساند، ثانياً مى‌تواند به شما در درک بهترى از اعمال و تفکراتتان کمک نمايد.
به‌طور اساسي، رفتار انسانى با گرايشى براى ارضاء بعضى نيازهاى جسمى و روانى برانگيخته مى‌شود. پروفسور آبراهام ماسلو هفت نمونه از اين نيازها را ارائه داده که اهميت آنها از بالا به پائين افزايش مى‌يابد و به گروه نيازهاى ماسلو شهرت دارد. براساس گفته‌هاى ماسلو، ما در جستجوى آن هستيم تا نيازهاى خود را به ترتيب زير برآورده نمائيم.
۱. نيازهاى فيزيولوژيکى
۲. نيازهاى ايمنى و مصونيت
۳. نياز دوست داشتن و وابستگى
۴. نياز به خودبينى
۵. نياز به اينکه واقعيت وجود خود را تحقق ببخشيم
۶. نياز به دانش و ادراک
۷. نيازهاى مربوط به زيبائى.
براى اينکه مذاکرات تجارى عامل مؤثرى باشد شما بايد نيازهائى را که رقيبتان ممکن است در طى جلسات مذاکره به برآوردن آنها باشد بشناسيد. اگر از اين نيازها بى‌اطلاع باشيد، تاکتيک‌هاى مذاکره‌‌اى شما مى‌تواند نتيجه معکوسى به بار آورد؛ زيرا آنها سهواً نيازهائى را که رقيبتان را بشناسيد، مى‌توانيد تاکتيک‌هايتان را به روشى طرح نمائيد که آن نيازها را تقويت کند و بدين وسيله تأثير تلاش‌هائى را که براى مذاکره انجام مى‌دهيد دوچندان نمايد.
شما با به‌کارگيرى نيازهاى ماسلو به‌عنوان نقطه آغاز، بايد براى شناخت نيازهاى انگيزشى مهم (هم نيازهاى ترکيبى و هم فردي) رقيب مذاکره‌گرتان تلاش کنيد. به‌علاوه شما مى‌توانيد از طريق ارائه پيشنهاداتى که ظاهراً نيازهاى رقيبتان را برآورده مى‌سازد، قدرت قابل توجهى براى مذاکره به‌دست آوريد. شما مى‌توانيد اين قدرت را با به‌کارگيرى پيشنهادات جديد (که ممکن است کمتر به نفع شما باشند) به طرزى اعمال کنيد که ظاهراً با نيازهاى انگيزشى رقيبتان مغاير باشد و بدين وسيله جذابيت نسبى پيشنهاد اصلى شما را براى مذاکره افزايش دهيد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
نیروهای امنیی , پویش پاراگراف , لباس های رسمی فرح , آرش افشین , تجزیه منطقه , علی بلاک , تخفیف کالا , لیگ جوانه ها , موسی اف , توبه ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / عشق خاموش , بانک اطلاعاتی کتاب / آشنایی با قرآن: تفسیر سوره‌های طلاق, تحریم, ملک و قلم , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده آموزش شیمی (1) سال اول دبیرستان: آموزش کامل مطالب درسی، پرسش‌های تشریحی، پرسش‌های چهارگزینه‌ای از مولفان , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوال‌های آزمون استخدامی ادواری (مقطع کارشناسی و بالاتر) مشتمل بر: زبان و ادبیات فارسی، شناخت احکام و معارف، احتمال و آمار مقدماتی ... , بهداشت و درمان / تغذیه و سلامتی / مواد معدنی / گوگرد (سولفور) , فرهنگی و هنری / معماری / معماری / چرا و چگونه یک معمار ایرانی کم می‌آورد؟ , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات پایه و اختصاصی کنکور کارشناسی ناپیوسته مکانیک: طراحی جامدات ـ حرارت و سیالات , بانک اطلاعاتی کتاب / خود سرمشق ابتدایی: زیبا بنویسیم (تحریری) , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب کار علوم تجربی چهارم دبستان , بانک اطلاعاتی کتاب / در بوته آزمایش: خاطراتی از دوران سخت اسارت ,

برخی منابع مهم خبری
javanonline.ir جوان آنلاین , entekhab.ir انتخاب , cinemakhabar.ir سینما خبر , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , bahardaily.ir روزنامه بهار , varzesh3.com ورزش سه , khabaronline.ir خبر آنلاین , afkarpress.ir روزنامه افکار , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , navad.net روزنامه نود ,وبگردی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
نگران نباش
نگران نباش، امروز از خدا خواستم که تو را شاد کند، بر لبت لبخند بنشاند همیشه و در هر قدم راهنمایی ات کند، به تو سلامتی ببخشد و هوایت را داشته باشد، پس خیالت راحت باشد شایان امیری