جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

برانگیختن رفتار انسانی


شما براى موفق شدن در مذاکرات، بايد درکى قوى از عواملى که رفتار انسانى را برمى‌انگيزد داشته باشيد. اين مطلب به‌خصوص زمانى مصداق پيدا مى‌کند که با مذاکره‌گرى روبه‌رو مى‌شويد که در زمينه تکنيک‌ها و استراتژى‌هاى مذاکره آموزش‌هائى در سطح بالا ديده باشد. درک رفتار انگيزشى انسان به دو دليل از اهميت برخوردار است. اولاً، آن مى‌تواند شما را در شناخت و اجتناب از نقشه‌هاى بازاريابى و تاکتيک‌هاى ديگرى که رقيب مذاکره‌گرتان از آنها استفاده مى‌کند يارى رساند، ثانياً مى‌تواند به شما در درک بهترى از اعمال و تفکراتتان کمک نمايد.
به‌طور اساسي، رفتار انسانى با گرايشى براى ارضاء بعضى نيازهاى جسمى و روانى برانگيخته مى‌شود. پروفسور آبراهام ماسلو هفت نمونه از اين نيازها را ارائه داده که اهميت آنها از بالا به پائين افزايش مى‌يابد و به گروه نيازهاى ماسلو شهرت دارد. براساس گفته‌هاى ماسلو، ما در جستجوى آن هستيم تا نيازهاى خود را به ترتيب زير برآورده نمائيم.
۱. نيازهاى فيزيولوژيکى
۲. نيازهاى ايمنى و مصونيت
۳. نياز دوست داشتن و وابستگى
۴. نياز به خودبينى
۵. نياز به اينکه واقعيت وجود خود را تحقق ببخشيم
۶. نياز به دانش و ادراک
۷. نيازهاى مربوط به زيبائى.
براى اينکه مذاکرات تجارى عامل مؤثرى باشد شما بايد نيازهائى را که رقيبتان ممکن است در طى جلسات مذاکره به برآوردن آنها باشد بشناسيد. اگر از اين نيازها بى‌اطلاع باشيد، تاکتيک‌هاى مذاکره‌‌اى شما مى‌تواند نتيجه معکوسى به بار آورد؛ زيرا آنها سهواً نيازهائى را که رقيبتان را بشناسيد، مى‌توانيد تاکتيک‌هايتان را به روشى طرح نمائيد که آن نيازها را تقويت کند و بدين وسيله تأثير تلاش‌هائى را که براى مذاکره انجام مى‌دهيد دوچندان نمايد.
شما با به‌کارگيرى نيازهاى ماسلو به‌عنوان نقطه آغاز، بايد براى شناخت نيازهاى انگيزشى مهم (هم نيازهاى ترکيبى و هم فردي) رقيب مذاکره‌گرتان تلاش کنيد. به‌علاوه شما مى‌توانيد از طريق ارائه پيشنهاداتى که ظاهراً نيازهاى رقيبتان را برآورده مى‌سازد، قدرت قابل توجهى براى مذاکره به‌دست آوريد. شما مى‌توانيد اين قدرت را با به‌کارگيرى پيشنهادات جديد (که ممکن است کمتر به نفع شما باشند) به طرزى اعمال کنيد که ظاهراً با نيازهاى انگيزشى رقيبتان مغاير باشد و بدين وسيله جذابيت نسبى پيشنهاد اصلى شما را براى مذاکره افزايش دهيد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
استخدامطراح وب , صندوق بین المللی , منار , حریق گسترده انباری در غرب تهران , FonePad 7 , بسمایه , طرح احیا و تعادل‌بخشی , کبدی کرمانشاه , سلیمان فلاح , موسیقی نمایش ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / خانه شکلاتی , بانک اطلاعاتی کتاب / بخوانید، بدانید، بهتر تصمیم بگیرید: رشته ریاضی , بهداشت / تغذیه / خواص‌میوه‌ها و صیفی‌جات / انبه- Mango , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه بازیهای بومی - محلی عشایر ایران , بانک اطلاعاتی گردشگری / آبشار آتشگاه ، روستای آتشگاه ، لردگان , بانک اطلاعاتی کتاب / سوالات و پاسخ آزمون (گروه آزمایشی علوم انسانی) دانشگاه آزاد اسلامی 1381 , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه آزمونهای طبقه‌بندی شده کارشناسی ارشد رشته‌های علوم آزمایشگاهی: انگل‌شناسی , خانه و خانواده / تعلیم و تربیت / کودکان / کودکان خجالتی , فرهنگی و هنری / ادبیات و شعر / شخصیت‌ها / واپسین شطحیات نیچه , سیاسی / دیپلماسی / آمریکا / راهی برای حضور بلندمدت در منطقه ,

برخی منابع مهم خبری
citna.ir سیتنا , iraneconomist.com ایران اکونومیست , seratnews.ir صراط نیوز , itna.ir ایتنا , jamaran.ir جماران , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , salamaneh.com سلامانه , seemorgh.com سیمرغ , rokna.ir رکنا , modeonline.ir مدآنلاین ,وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها