یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 24 June, 2018

راه‌های ارتباطی (زمینی، هوائی، دریائی)


  هوائى
فرودگاه بين‌المللى قشم آمادگى پذيرش انواع هواپيماهاى بارى و مسافرى داخلى و خارجى را دارد و به‌علت برخوردارى از مزيت‌هاى ورود و خروج مناطق آزاد به زودى يکى از مراکز فعال تردد بين‌المللى کشور خواهد شد. متقاضيان مسافرت هوائى به قشم همچنين مى‌توانند از مراکز فرودگاهى به فرودگاه بندرعباس عزيمت و فاصله بندرعباس تا منطقه آزاد قشم را با شناورهاى مناسب دريائى طى کنند. بليت سفر به قشم را مى‌توان از هواپيمائى فراز قشم و يا ساير دفاتر فروش هواپيمائى تهيه کرد.
  دريائى
در حال حاضر کشتى‌هاى هرمز ۲ سيرک، ۱۰ فروند لنج مسافرى و شناور تندرو و ۷۵ نفره مرواريد کار حمل و نقل مسافر به منطقه آزاد قشم و برعکس را به عهده دارند. براى تهيه بليت سفر با اين شناورها مى‌توان به ترمينال مسافرى بندر باهنر واقع در سه‌راهى تازيان در بندرعباس، يا به اسکله بهمن در منطقه آزاد قشم مراجعه کرد.
  مشخصات و ويژگى‌هاى اسکله‌هاى منطقه آزاد قشم
در حال حاضر منطقه آزاد قشم داراى اسکله‌هائى با مشخصات زير است:
۱. اسکله بهمن
- اهداف: ورود و خروج مسافر داخلى و خارجي، واردات و صادرات
- ظرفيت: ورود ۳۰۰۰ مسافر داخلى و خروج ۳۰۰۰ مسافر داخلى در روز
- ورود و خروج ۱۰۰۰ مسافر خارجى در روز
- پذيرش کشتى‌هاى جنرال کارگوتا ۳۰۰۰ تن
- قابليت پهلوگيرى فلات با رج تا ۵۰۰۰ تن
- امکانات: محل پهلوگيرى به طول ۱۷۰ متر
- وسايل تخليه و بارگيرى شامل جرثقيل ۱۵ تني، ۳۰ تنى و ۱۱۳ تني، تاپ‌ليفت ۳۵ تنى و ليفت تراک ۵/۱ تنى (به غير از مکايعات و کالاهاى فله، همه گونه کالا در اين اسکله تخليه و بارگيرى مى‌شوند).
- ۱۰۰۰۰ متر مربع انبار مسقف‌دار دارد.
- ساختمان ادارى گمرک واردات و صادرات کالا
- ترمينال مسافرى با کليه تجهيزات
- فروشگاه‌هاى عمومى ( در حال احداث)
- رستوران ترمينال مسافرى داخلى (در دست احداث)
- رستوران در محوطه اسکله (در دست احداث)
۲. اسکله شهيد ذاکرى (سنگى)
- اهداف: پذيرش مسافر داخلى (ورود و خروج با شناورهاى سبک) ورود و خروج کالاهاى کابوتاژى و خودرو
- ظرفيت: پذيرش ۱۰۰۰ مسافر خروجى داخلى
- پذيرش روزانه ن۱۰۰۰ مسافر ورودى داخلى
- پذيرش ۱۰۰۰ تن کالاهاى کابوتاژى
- امکانات: پانتون شناور براى پهلوگيرى شناورهاى لندينگ کرافت ۱۰۰۰ تنى -ساختمان بنادر و گمرک ترمينال مسافرى (در دست احداث)
۳. اسکله فجر
- اهداف: تخليه و بارگيرى مصالح ساختمانى
- ظرفيت: پهلوگيرى کشتى‌هاى تا ۲۰۰۰ تن - تخليه و بارگيرى ۲۰۰۰ تن مصالح ساختمانى در شبانه‌روز
- امکانات: داراى پانتون شناور - رمپ‌ثابت
۴. اسکله درگهان
- اهداف: ورود و خروج مسافر داخلى تا ۲۰۰۰ نفر در شبانه روز - پذيرش محموله‌هاى داخلى
- ظرفيت: تخليه و بارگيرى شناورهاى تا ۳۰۰۰ تنى و پهلوگيرى لندينگ کرافت تا ۲۰۰۰ تن
- امکانات: ترمينال مسافرى - ساختمان گمرکى
۵. اسکله کاوه (در حال احداث)
- اهداف: واردات مواد اوليه، ماشين‌آلات و کالاهاى ساخته شده با شناورهاى سنگين، صادرات کالاهاى نيمه ساخته
- ظرفيت: پهلوگيرى شناورهاى تا ۵۰۰۰ تنى کالاهاى جنرال کارگو - فله و مايعات
۶. اسکله لافت
- اهداف: ورود و خروج کالاهاى داخلى و خودرو و مسافر داخلى همراه با خودرو
- ظرفيت: خروج ۱۰۰۰ مسافر داخلى و در روز - ورود و خروج ۲۰۰ دستگاه خودرو
- امکانات: پانتون شناور - رمپ ثابت - ترمينال مسافرى و گمرکى - قابليت پهلوگيرى کليه شناورهاى لندينگ کرافت
۷. اسکله هامون
- اهداف: پارکينگ قايق و شناورها، تعميرات شناورهاى سبک، پهلوگيرى شناورهاى صيادى
- ظرفيت: امکان پارک و توقف کشتى‌هاى تا ۳۰۰۰ تني، پهلوگيرى شناورهاى صيادى کمتر از ۵۰۰ تن
- امکانات: حوضچه آرامش به وسعت ۳۲۰ هزارمتر مربع اسکله تعميرات و سرسره (در دست احداث)
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
کلینیک زیبایی , اوراق سپرده , رهیان نور , مولربایرن , مرتجعان منطقه , معاون عمران روستایی , سفر وزیر جهاد کشاورزی , حضور داعش در افریقا , نمایشگاه خودرو شیراز , میراث دوست داشتنی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / پندارهای نمک سود , بانک اطلاعاتی کتاب / فیزیولوژی بدن انسان , بهداشت و درمان , بیماریها , بیماریهای مغز و اعصاب / آشنایی با بیماری آنسفالیت (التهاب مغز) , تفریح و سرگرمی , طالع بینی , طالع بینی نیمه ماه / از اول تا پانزدهم مهر بر شما چه خواهد گذشت , بانک اطلاعاتی کتاب / اطفال (1) , بانک اطلاعاتی کتاب / الفبای انگلیسی (کتاب تمرین) , بانک اطلاعاتی کتاب / روش رسیدن به اعتماد به نفس موفق , بانک اطلاعاتی کتاب / نظریه‌های امروزی شناخت , بانک اطلاعاتی کتاب / الشهید الاول: حیاته و آثاره , بانک اطلاعاتی کتاب / خسیس ,

برخی منابع مهم خبری
eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , shahrvand-newspaper.ir روزنامه شهروند , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , taraznews.com تراز نیوز , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , e-estekhdam.com ای استخدام , ensafnews.com انصاف نیوز , rouydad24.ir رویداد 24 , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , https: نکست هالیدی ,وبگردی
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!