سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 19 June, 2018

عملیات تشریفات ورود و خروج اتباع ایرانی و غیرایرانی به منطقه


اتباع خارجى براى ورود مستقيم به منطقه آزاد قشم از طريق مبادى ورودى و خروجى مجاز اين منطقه (فرودگاه بين‌المللى قشم و بندر بهمن قشم) نياز به تحصيل قبلى رواديد نخواهند داشت.
  امتيازات
۱. در زمان اجازه اقامت دو هفته‌اى براى آنان صادر مى‌شود که بنا به تقاضاى سازمان تا ۳ ماه قبل تمديد است.
۲. اتباع خارجى مقيم در خارج کشور، با رعايت مقررات داخلى کشور و ارائه مدارک اقامت معتبر مى‌توانند به منطقه آزاد قشم سفر کنند.
۳. اتباع خارجى که پس از ورود به منطقه آزاد قشم قصد مسافرت به داخل کشور را داشته باشند، مى‌توانند تقاضاى خود را به نماينده وزارت امور خارجه تسليم کنند که ظرف يک هفته تقاضا با توجه به قوانين و مقررات داخل کشور بررسى و رواديد صادر مى‌شود.
  آئين‌نامه اجرائى صدور رواديد اتباع خارجى در مناطق آزاد تجارى - صنعتى جمهورى اسلامى ايران
ماده ۱ - در اين آئين‌نامه واژه‌هاى زير به جاى عبارت‌هاى مشروح مربوط به کار مى‌رود:
- کشور: کشور جمهورى اسلامى ايران
- مناطق: مناطق آزاد تجارى - صنعتى جمهورى اسلامى ايران
- سازمان: سازمان هر منطقه آزاد تجارى - صنعتى جمهورى اسلامى ايران
ماده ۲ - اتباع خارجى براى ورود مستقيم به مناطق از طريق مبادى ورودى و خروجى مجاز مناطق نياز به تحصيل قبلى رواديد نخواهند داشت.
تبصره ۱:
براى افراد مذکور در اين ماده، نمايندگان نيروى انتظامى در مبادى ورودى مناطق، اجازه اقامت مربوط را برروى اسناد مسافرتى معتبر آنان مهر مى‌نمايند. اجازه اقامت مذکور به‌مدت دو هفته صادر مى‌شود و طبق تقاضاى سازمان تا سه ماه قابل تمديد است.
تبصره ۲:
براى اقامت طولانى‌تر از سه ماه مطابق مقررات مندرج آئين‌نامه اجرائى اشتغال نيروى انساني، بيمه و تأمين اجتماعى در مناطق آزاد تجارى - صنعتى جمهورى اسلامى ايران عمل خواهد شد.
تبصره ۳:
صدور اجازه اقامت براى مناطق، جهت کليه ممنوع‌الورودين به کشور ممنوع است.
ماده ۳ - اتباع خارجى براى ورود به مناطقى که فاقد مبادى مستقيم ورودى موردنظر (هوائى - دريائى - زميني) مى‌باشند بايد از نمايندگى‌هاى کشور در خارج، روادى اخذ نمايند. نمايندگى‌هاى جمهورى اسلامى ايران در خارج از کشور براساس مقررات و بليط رفت و برگشت متقاضي، بدون استعلام از مرکز، رواديد با اعتبار يک هفته صادر مى‌نمايند.
ماده ۴ - اتباع خارجى که پس از ورود به مناطق، قصد مسافرت به ساير نقاط کشور را داشته باشند بايد طبق مقررات تقاضاى خود را به وزارت امور خارجه يا نماينده آن در منطقه تسليم نمايند.
تبصره ۱:
وزارت امور خارجه يا نماينده آن در منطقه حداکثر ظرف يک هفته تقاضاى مربوط را بررسى و مطابق قوانين و مقررات ذى‌ربط رواديد صادر خواهد نمود.
ماده ۵ - اتباع خارجى مقيم مجاز، براى مسافرت به مناطق نياز به تحصيل رواديد جداگانه نخواهند داشت. اين افراد مى‌توانند با رعايت مقررات داخلى کشور و ارائه مدارک اقامت معتبر، به مناطق مسافرت نمايند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
در یافت مالیات , هفتم , 21 اسفند ماه , سفارت ایران درسنگال , کلاهک اتمی , رئیس اوقاف , تیم های فوت , ویزگی افراد دارای هوش احساسی , مهاجرت و گذرنامه , اقتصاد مقاومت 92 ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی فیلم / طلوع , موفقیت , زندگی , موفقیت / ‏۱۱ مهـارت در یـک تفـکر راهبردی‏ , بانک اطلاعاتی کتاب / پدرخوانده و چپ‌های جوان (مبارزه برای نقد قدرت, دی 78 تا خرداد 79) , بانک اطلاعاتی کتاب / گرامر کامل زبان انگلیسی تخصصی (کنکوری) , بانک اطلاعاتی کتاب / اصلاحات علوی: نگاهی به سیره حکومتی امام علی (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / تاریخ ادبیات کودکان ایران: ادبیات کودکان دوره مشروطه , بانک اطلاعاتی کتاب / پنج دوست مهربون (شعر و رنگ‌آمیزی) , بانک اطلاعاتی کتاب / آزمون‌های چهارگزینه‌ای حرکت در صفحه , علوم انسانی , علوم اجتماعی , جامعه شناسی علم / فراز و فرودهای دترمینیسم تکنولوژیکی و رسانه‌ای , بانک اطلاعاتی کتاب / سینمای ایران ,

برخی منابع مهم خبری
sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , rouydad24.ir رویداد 24 , fararu.com فرارو , aftabnews.ir آفتاب نیوز , khabarsport.com خبر ورزشی , rooyeshnews.com رویش , snn.ir دانشجو , caffecinema.com کافه سینما ,وبگردی
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!