پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 21 June, 2018

صادرات کالا، قوانین، مقررات و آئین‌نامه‌ها


پس از ورود کالا به منطقه آزاد قشم و ثبت مانيفست شناور توسط نماينده سازمان بنادر و کشتيرانى مستقر در گمرک و اعلام ورود شناور حامل کالاى تجارى توسط نامبرده و مديريت صادرات و واردات مانيفست که توسط اداره بندر ظهرنويسى و نام ناخدا و صاحب کالا و تاريخ و ساعت ورود شناور اعلام و مهر و امضاء شده تحويل دايره تطبيق اسناد مى‌شود.
صاحب کالا با ارائه اسناد ترخيصيه (فاکتور - گواهى مبداء - بارنامه و ليست عدل‌بندي) اقدام به تشکيل پرونده نموده و در صورت نياز به مجوزهاى خاص نظير استاندارد يا گواهى اداره بهداشت و يا ساير مجوزهاى لازمه پس از تکميل فرم‌هاى مربوط توسط دايره تطبيق اسناد و ارسال نمونه کالا در صورت نياز به مراجع ذى‌ربط نسبت به اخذ مجوزهاى يادشده توسط صاحب کالا اقدام مى‌شود. دايره تطبيق اسناد پس از اخذ مدارک و تنظيم اظهارنامه توسط صاحب کالا يا نماينده قانونى او نسبت به بررسى مدارک با اصل مجوز صادره و مانيفست و اظهارنامه مى‌نمايد و در صورت عدم مغايرت، پرونده تجارى با کليه مدارک مورد نياز که متشکل از منانيفست - مجوز ورود پيش‌فاکتور - فتوکپى کارت بازرگانى قبض درآمد دو ميليون ريال - اظهارنامه تکميلى - مجوزهاى مورد نياز - تکميل فرم تعهد و اسناد ترخيصيه و غيره مى‌باشد پلمپ نموده و پس از ثبت کابوتاژ تحويل دايره ارزش مى‌نمايد.
دايره ارزش با توجه به مدارک و سوابق ارزشى کالاى وارده، اقدام به تعيين پيش‌پرداخت عوارض بندرى و فرودگاهى و خدمات براساس تعرفه‌هاى متعلقه مى‌نمايد و صاحب کالا پس از پرداخت مبلغ مذکور و ارائه فيش بانک به اداره کنترل درآمد که سابقه مجوز صادره در آنجا ثبت شده است (از زمان پرداخت دو ميليون ريال) اقدام به صدور قبض درآمد نسبت به مبلغ دريافتى نموده و قبض صادره ضميمه پرونده متشکله مى‌شود و مجدداً پرونده تحويل دايره تطبيق اسناد مى‌گردد تا نسبت به گزارش به اداره بندر جهت در نوبت تخليه قرار دادن و اعلام به پيمانکار تخليه و بارگيرى اقدام لازم به عمل آيد (در صورت عدم مراجعه صاحب کالا براى تشکيل پرونده کالا کاملاً تخليه و به انبار انتقال داده مى‌شود).
پس از گزارش به اداره بندر و تعيين ارزياب و شمارشگر توسط مديريت يا معاونت فنى و اعلام به بازرسى خروج کالا (ارسال يک نسخه از اظهارنامه به درب خروج توسط تطبيق اسناد) جهت اطلاع و کنترل خروج کالا پرونده تحويل ارزياب مربوطه مى‌شود.
کالا توسط پيمانکار تخليه و بارگيري، روى اسکله تخليه مى‌شود و پس از تخليه کامل کالا شمارشگر تعيين شده نسبت به کنترل و شمارش با توجه به مانيفست و اظهارنامه تنظيمى اقدام و تعداد بسته‌بندى و نوع مارک و مشخصات کالا در فرم‌هاى مخصوص اطلاعات آمارى تنظيم نموده و احياناً در صورت مشاهده کالاهاى غير استاندارد از نظر بسته‌بندى و محتويات و کسرى و اضافى با توجه به مانيفست، مورد را گزارش مى‌کند.
کالا پس از شمارش توسط ارزياب مربوطه از اقلام مختلف به‌صورت اتفاقى نمونه‌بردارى و محتويات بسته‌بندى‌ها و تعداد جزء و ساير مشخصات با مارک و اظهارنامه کنترل مى‌شود و ارزيابى کاملاً مورد بررسى قرار مى‌گيرد.
با توجه به سوابق و ثبت ارزش‌هاى کالاى وارده و مستندات ديگر ارزش اقلام وارده اعلام و در صورت صحيح بودن ارزش اظهار شده توسط ارزياب نسبت به اعلام عوارض و خدمات متعلقه و تنظيم صورت‌حساب اقدام و در صورت عدم بدهى پروانه خروج صادر و پس از تائيد سرپرست ترخيص کالا اجازه خروج کالا داده مى‌شود و پروانه خروج تحويل بازرسى خروج کالا مى‌گردد. بديهى است در صورت کسر پرداخت و يا عدم پرداخت هزينه‌ها توسط صاحب کالا قسمتى از کالا (معادل بدهي) تا تصويه حساب به انبار انتقال داده مى‌شود.
محموله توسط کاميونت‌هاى باربرى و بارگيرى و پس از صدور پته بار (بيجک) توسط شمارشگر و کنترل بازرسى درب خروج کالا و ثبت در دفاتر بازرسى درب خروج کالا اجازه داده مى‌شود محموله بارگيرى شده از گمرک خارج مى‌شود.
  مقررات صدور برگ سبز
هر مسافر منطقه آزاد قشم مى‌تواند علاوه بر وسايل سفر و اشياء شخصى خود فقط يکبار در سال با استفاده از معافيت از پرداخت حقوق گمرکى و سود بازرگاني، ميزان ۸۰ دلار کالا به شرط غير تجارى بودن، همراه خود به داخل کشور منتقل نمايد.
هر مسافر با دريافت برگ سبز مى‌تواند با ۱۶۰ دلار کالا به همراه داشته باشد که ۸۰ دلار آن را معافيت گمرکى برخوردار و کالاى مازاد بر ۸۰ دلار تا ۱۶۰ دلار به شرط غير تجارى بودن با پرداخت حقوق گمرکى و دو برابر سود بازرگانى قابل ترخيص است.
براى دريافت برگ سبز نيز اوراق شناسائى معتبر (شناسنامه، گواهينامه، کارت پايان خدمت) مورد نياز است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس , فرمانداری شادگان , کمبود مخازن , ایتالیا و آلمان , میدان گازی آراک , سفرهای تابستان , هیپنودرمانی , دختر ترامپ , هواپیمای تشریفاتی پوتین , پرونده های تخلفاتی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / قرآن در آینه پژوهش: مقالات علمی - پژوهشی از فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری تخصصی (PH.D) , فرهنگی و هنری , سینما , سینما و سیاست / اسرائیلی خوب؛ اسرائیلی بد! , بانک اطلاعاتی کتاب / برگزیده شعرهای نظامی , فرهنگی و هنری , هنر / مرز میان هنر و خاطره فرهنگی چیست , بانک اطلاعاتی کتاب / نصوص مختاره من تراث اهل البیت (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / معصوم دهم امام هشتم: خلاصه‌ای از زندگی امام هشتم , فرهنگی و هنری , رادیو و تلویزیون , نقد ـ معرفی / به نام زندگی، هرگز مگو هرگز , بانک اطلاعاتی کتاب / آقا ببری , بانک اطلاعاتی کتاب / New insight into IELTS students book with answers , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای کشوری مبارزه با سل ,

برخی منابع مهم خبری
faradeed.ir فرادید , asrekhodro.com عصر خودرو , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , tejarat.donya-e-eqtesad.com تجارت فردا , https: نکست هالیدی , karyab.net کاریاب , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , ensafnews.com انصاف نیوز , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم ,وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان - به گزارش ورزش سه، هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه برای حمایت از تیم کشورمان مقابل اسپانیا به شهر کازان رسیدند.
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!