یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 25 February, 2018

صادرات کالا، قوانین، مقررات و آئین‌نامه‌ها


پس از ورود کالا به منطقه آزاد قشم و ثبت مانيفست شناور توسط نماينده سازمان بنادر و کشتيرانى مستقر در گمرک و اعلام ورود شناور حامل کالاى تجارى توسط نامبرده و مديريت صادرات و واردات مانيفست که توسط اداره بندر ظهرنويسى و نام ناخدا و صاحب کالا و تاريخ و ساعت ورود شناور اعلام و مهر و امضاء شده تحويل دايره تطبيق اسناد مى‌شود.
صاحب کالا با ارائه اسناد ترخيصيه (فاکتور - گواهى مبداء - بارنامه و ليست عدل‌بندي) اقدام به تشکيل پرونده نموده و در صورت نياز به مجوزهاى خاص نظير استاندارد يا گواهى اداره بهداشت و يا ساير مجوزهاى لازمه پس از تکميل فرم‌هاى مربوط توسط دايره تطبيق اسناد و ارسال نمونه کالا در صورت نياز به مراجع ذى‌ربط نسبت به اخذ مجوزهاى يادشده توسط صاحب کالا اقدام مى‌شود. دايره تطبيق اسناد پس از اخذ مدارک و تنظيم اظهارنامه توسط صاحب کالا يا نماينده قانونى او نسبت به بررسى مدارک با اصل مجوز صادره و مانيفست و اظهارنامه مى‌نمايد و در صورت عدم مغايرت، پرونده تجارى با کليه مدارک مورد نياز که متشکل از منانيفست - مجوز ورود پيش‌فاکتور - فتوکپى کارت بازرگانى قبض درآمد دو ميليون ريال - اظهارنامه تکميلى - مجوزهاى مورد نياز - تکميل فرم تعهد و اسناد ترخيصيه و غيره مى‌باشد پلمپ نموده و پس از ثبت کابوتاژ تحويل دايره ارزش مى‌نمايد.
دايره ارزش با توجه به مدارک و سوابق ارزشى کالاى وارده، اقدام به تعيين پيش‌پرداخت عوارض بندرى و فرودگاهى و خدمات براساس تعرفه‌هاى متعلقه مى‌نمايد و صاحب کالا پس از پرداخت مبلغ مذکور و ارائه فيش بانک به اداره کنترل درآمد که سابقه مجوز صادره در آنجا ثبت شده است (از زمان پرداخت دو ميليون ريال) اقدام به صدور قبض درآمد نسبت به مبلغ دريافتى نموده و قبض صادره ضميمه پرونده متشکله مى‌شود و مجدداً پرونده تحويل دايره تطبيق اسناد مى‌گردد تا نسبت به گزارش به اداره بندر جهت در نوبت تخليه قرار دادن و اعلام به پيمانکار تخليه و بارگيرى اقدام لازم به عمل آيد (در صورت عدم مراجعه صاحب کالا براى تشکيل پرونده کالا کاملاً تخليه و به انبار انتقال داده مى‌شود).
پس از گزارش به اداره بندر و تعيين ارزياب و شمارشگر توسط مديريت يا معاونت فنى و اعلام به بازرسى خروج کالا (ارسال يک نسخه از اظهارنامه به درب خروج توسط تطبيق اسناد) جهت اطلاع و کنترل خروج کالا پرونده تحويل ارزياب مربوطه مى‌شود.
کالا توسط پيمانکار تخليه و بارگيري، روى اسکله تخليه مى‌شود و پس از تخليه کامل کالا شمارشگر تعيين شده نسبت به کنترل و شمارش با توجه به مانيفست و اظهارنامه تنظيمى اقدام و تعداد بسته‌بندى و نوع مارک و مشخصات کالا در فرم‌هاى مخصوص اطلاعات آمارى تنظيم نموده و احياناً در صورت مشاهده کالاهاى غير استاندارد از نظر بسته‌بندى و محتويات و کسرى و اضافى با توجه به مانيفست، مورد را گزارش مى‌کند.
کالا پس از شمارش توسط ارزياب مربوطه از اقلام مختلف به‌صورت اتفاقى نمونه‌بردارى و محتويات بسته‌بندى‌ها و تعداد جزء و ساير مشخصات با مارک و اظهارنامه کنترل مى‌شود و ارزيابى کاملاً مورد بررسى قرار مى‌گيرد.
با توجه به سوابق و ثبت ارزش‌هاى کالاى وارده و مستندات ديگر ارزش اقلام وارده اعلام و در صورت صحيح بودن ارزش اظهار شده توسط ارزياب نسبت به اعلام عوارض و خدمات متعلقه و تنظيم صورت‌حساب اقدام و در صورت عدم بدهى پروانه خروج صادر و پس از تائيد سرپرست ترخيص کالا اجازه خروج کالا داده مى‌شود و پروانه خروج تحويل بازرسى خروج کالا مى‌گردد. بديهى است در صورت کسر پرداخت و يا عدم پرداخت هزينه‌ها توسط صاحب کالا قسمتى از کالا (معادل بدهي) تا تصويه حساب به انبار انتقال داده مى‌شود.
محموله توسط کاميونت‌هاى باربرى و بارگيرى و پس از صدور پته بار (بيجک) توسط شمارشگر و کنترل بازرسى درب خروج کالا و ثبت در دفاتر بازرسى درب خروج کالا اجازه داده مى‌شود محموله بارگيرى شده از گمرک خارج مى‌شود.
  مقررات صدور برگ سبز
هر مسافر منطقه آزاد قشم مى‌تواند علاوه بر وسايل سفر و اشياء شخصى خود فقط يکبار در سال با استفاده از معافيت از پرداخت حقوق گمرکى و سود بازرگاني، ميزان ۸۰ دلار کالا به شرط غير تجارى بودن، همراه خود به داخل کشور منتقل نمايد.
هر مسافر با دريافت برگ سبز مى‌تواند با ۱۶۰ دلار کالا به همراه داشته باشد که ۸۰ دلار آن را معافيت گمرکى برخوردار و کالاى مازاد بر ۸۰ دلار تا ۱۶۰ دلار به شرط غير تجارى بودن با پرداخت حقوق گمرکى و دو برابر سود بازرگانى قابل ترخيص است.
براى دريافت برگ سبز نيز اوراق شناسائى معتبر (شناسنامه، گواهينامه، کارت پايان خدمت) مورد نياز است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
ویروس سی هزار ساله , جوود , نماز طلب باران , کارگردان کیمیا , عباس مرادی نسب , مهرداد علی پور , درفشی جوان , یادآوران , محمد محمدی‌فر , پرفروش‌ترین کتاب‌ها ,

مقالات پربیننده امروز
سیاسی / دیپلماسی / آمریکا / بیم‌ها و امید‌های آمریکا در عراق , بانک اطلاعاتی کتاب / دریغ از روبه‌رو: مجموعه داستان (1365 - 1355) , بانک اطلاعاتی کتاب / جدیدترین آزمون و نمونه سوالات انگلیسی مخصوص دوم راهنمایی , کامپیوتر و اینترنت / بازی و سرگرمی / بازیهای رایانه ای / بازی موتور سواری کراس Nate Adams FreeStyle Motocross , علمی و آموزشی / آموزش و پرورش / دین و آموزش / نقش دین و خانواده در آموزش و پرورش کودک , بهداشت و درمان / توصیه های پزشکی / راز تکامل چشم , نشریات و مطبوعات / هنر / ماهنامه پیل‌بان انیمیشن / پیل‌بان انیمیشن - شماره ۴۱-۴۲، مرداد و شهریور ۱۳۸۴ , سیاسی / ایران / دولت و حکومت / ضرورت اعتماد سازی و چند نکته , بانک اطلاعاتی کتاب / دختران خوب به بهشت می‌روند دختران بد به همه جا! , سیاسی / جهان / سرزمین‌های اشغالی ـ فلسطین / حالا نوبت غزه است : اقتصاد سیاسی نسل‌کشی در فلسطین ,

برخی منابع مهم خبری
cup.ir کاپ , ettelaat.com روزنامه اطلاعات , citna.ir سیتنا , farspage.com ویژه‌نامه , bartarinha.ir برترینها , asianews.ir روزنامه آسیا , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , mashreghnews.ir مشرق نیوز , armandaily.ir روزنامه آرمان , hemayatonline.ir روزنامه حمایت ,وبگردی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - آیا مرتضوی از نزد خود زهرا کاظمی را جاسوس می خواند یا از جایی به او دیکته شده بود که ماجرا را به مسیر جاسوسی ببرد و برای کشور هزینه درست کند؟!
لحظات ترسناک فرود بدون چرخ فوکر١٠٠ هواپیمایی آسمان
لحظات ترسناک فرود بدون چرخ فوکر١٠٠ هواپیمایی آسمان - در این ویدئو لحظات نفس گیر و ترسناک فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ هواپیمایی آسمان در اردیبهشت١٣٩٣ در زاهدان را مشاهده می کنید. در این سانحه هواپیما به سلامت فرود آمد اما از چرخه خارج شد.
هر جایی فضول باشی‌ها و حمله‌ورها کمترند حجاب بهتر است
هر جایی فضول باشی‌ها و حمله‌ورها کمترند حجاب بهتر است - سید مهدی طباطبایی: هر جایی که فضول باشی ها، حمله ورها و حمله کننده ها کمتر هستند، حجاب خانم ها هم بهتر است.
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس - این ماده نه درباره بدحجابی یا تشویق به بدحجابی که مشخصاً درباره دایر کردن مرکز فحشا است و رکن مادی جرم ماده مذکور، دایر کردن مرکز فساد و فحشاست.
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد - خاطره فرزند آیت الله فاضل لنکرانی: " پدر خطاب به آیت الله جنتی در خصوص احمدی نژاد گفت: من نیستم، شما هستید، امروز جلوی ما ایستاد، در آینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد و تمام زحمات آقای خمینی را بر باد خواهد داد"
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد !
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد ! - صراحت مرتضی حیدری، مجری برنامه پایش درباره پشت پرده طولانی بودن مراحل صدور مجوزهای کسب و کار
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    قورباغه راقورت بده!
    ۲۱روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان در این کتاب مهمترین و سخت ترین کار در زندگی به قورباغه ای تشبیه شده که شما مجبورید در هر حال آن را بخورید همان …