دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 25 June, 2018

واردات کالا، قوانین، مقررات و آئین‌نامه‌ها


به دارندگان کارت بازرگانى منطقه آزاد قشم اجازه داده مى‌شود تا براساس قانون و آئين‌نامه‌هاى مصوبه مناطق آزاد و مقررات ويژه منطقه اقدام به تجارت در منطقه آزاد قشم کنند.
بازرگانان بدواً اقدام به اخذ مجوز مى‌نمايد. براى صدور مجوز واردات پس از ارائه پيش‌فاکتور (پروفرما) و تکميل فرم درخواست، مجوز براى اقلام وارداتى و ارائه کارت بازرگانى و ساير مدارک مورد نياز و مجوز ورود کالا توسط مديريت بازرگانى صادر مى‌شود. براى صدور هر مجوز مبلغ دو ميليون ريال به‌عنوان پيش‌پرداخت توسط متقاضى به حساب جارى صادرات و وردات سازمان واريز مى‌گردد که نهايتاً پس از ورود محموله تجارى از عوارض بندرى و فرودگاه مربوطه کسر مى‌شود.
پس از صدور مجوز، واردکننده اقدام به حمل کالا مى‌کند. بديهى است ورود و حمل کالا قبل از اخذ مجوز توسط متقاضى مجاز نيست و در صورت اقدام طبق مقررات با نامبرده رفتار خواهد شد مگر در موارد خاص نظير مرجوع نمودن کالا از گمرکات کشور که در اين حالت کالا در انبار ترانزيت تا اقدام صاحب کالا نگهدارى مى‌شود.
در رابطه با نحوه صدور اسناد حمل از قبيل بارنامه دريائي، فاکتور کالا و غيره به بخش ترانزيت (داخلى و خارجي) منطقه ويژه اقتصادى سيرجان رجوع شود، با اين تفاوت که نام منطقه آزاد قشم مى‌بايست در تمام اسناد قيد گردد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آرایش سیاسی , روز جهانی سلامت روان , دادگاه استراسبورگ , داخلی جاج شدن پیکر , البجراویه , داود موسوی , زرین معدن , رافائل کریولارو , سید حسن مهدی , نعمت جلیلی ,

مقالات پربیننده امروز
هنر , هنرهای تصویری و نمایشی , سینما / زمان که متوقف شود: Temps qui reste, Le , بهداشت , کودکان / معجزه قصه‌گفتن , بانک اطلاعاتی کتاب / اندازه‌گیری و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی , بانک اطلاعاتی کتاب / حسابداری صنعتی با تاکید بر مسائل مدیریتی , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش قرآن 'روخوانی' (سطح 1) , اقتصاد و بازرگانی , اقتصاد نظری , اقتصاد و حقوق / فرهنگ‌سازی اقتصادی و اصل۴۴ , بانک اطلاعاتی کتاب / سئوالات شیمی سال دوم نظام جدید: سوالات طبقه‌بندی شده هر فصل همراه با پاسخ آنها , بانک اطلاعاتی کتاب / گنجینه سوالات امتحانی طبقه‌بندی شده نوین ریاضی کلاس سوم ابتدایی: سوالات امتحانات ریاضی طبقه‌بندی شده بر اساس موضوعات کتاب درسی، ... , بانک اطلاعاتی کتاب / آمادگی برای خواندن (دوره آمادگی) , شخصیت‌ها , مذهبی , صوفی / ابوالحسن / ابوعمران سلم‌بن حسن باروسی ,

برخی منابع مهم خبری
hemayatonline.ir روزنامه حمایت , parsine.com پارسینه , asriran.com عصرایران , cinemakhabar.ir سینما خبر , mosalas.ir مثلث , pana.ir خبرگزاری پانا , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , armandaily.ir روزنامه آرمان , eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , asianews.ir روزنامه آسیا ,وبگردی
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!