شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 21 July, 2018

۱۶۷۹ م. فرهنگ تاریخی، انتقادی


  ۱۶۷۴ م. قديمى‌ترين چاپ کتاب به زبان فارسى
ايران زودتر از همه کشورهاى اسلامى يعنى عثماني، هندوستان و مصر چاپ‌خانه داشته است. نخستين متن فارسى که در جهان چاپ شد، نسخه‌اى از تورات است که به چهار زبان و به خط عبرى مبلغين نصارى در تاريخ ۹۵۳هـ.ق. برابر با ۱۵۳۳ در استانبول به چاپ رسيده است. يکى از آن چهار زبان ترجمه فارسى آن است. قديمى‌ترين کتابى که به خط فارسى چاپ شده، دو کتاب به ‌نام‌هاى 'سيرت مسيح' و 'داستان سن پيدرو' است که در تاريخ ۱۰۹۴هـ.ق. برابر با ۱۶۷۴ در شهر ليدن Leyden در هلند به چاپ رسيده است. اين کتاب توسط مرد فاضلى به ‌نام (Ludovico de Dieu) به چاپ رسيد. همچنين او کتاب دستور زبان براى آموختن فارسى به زبان لاتين نوشته و به‌ نام (Rudimenta Lingue Persicase) به معناى عنصرهاى زبان فارسى در همان سال در همان شهر به چاپ رسانيد.
  ۱۶۷۸ م. نشر مجله در ونيز
در سال ۱۶۷۸ زاخاريا اورخلينى مجله (Slaveno Serbki Magazin) را در ونيز منتشر کرد. اما اين تلاش از همان آغاز با مشکلات مادى زيادى مواجه شد، به ‌طورى که تنها يک شماره آن انتشار يافت.
  ۱۶۷۹ م. فرهنگ تاريخي، انتقادى
دانشمند فرانسوى پى‌يربل در فرهنگ تاريخى و انتقادى معروف خود در ۱۶۷۹ به چالش انديشه‌هاى پذيرفته شده سنتى پرداخت و ذهن نقاد او از هيچ‌کس و هيچ چيز درنگذشت. اين رويکرد (بل) مبناى شيوه دانش‌نامه‌نويسى ديدرو بود.
تأليفات فورتى‌ير و بل و استقبال عمومى از آنها نشان داد که دوران دانش‌نامه‌هاى تأليفى روحانيون در غرب به سر آمده بود.
  ۱۶۸۲ م. مجله لاتينى زبان
در سال ۱۶۸۲ يک مجله لاتينى زبان در لايپزيک به ‌نام (Acta eruditorum) انتشار يافت.
  ۱۶۸۹ م. روزنامه آکى‌يورگو زايتونگ
روزنامه آکى بورگو زايتونگ (Augsburger Zeitung) در سال ۱۶۸۹ در آلمان تأسيس و انتشار يافت.
  ۱۶۹۰ م. نخستين روزنامه ايالات‌متحده آمريکا
نخستين روزنامه در آمريکا در ايالت بوستون (Boston) در سال ۱۶۹۰ منتشر گرديد. اين روزنامه هم اخبار خارجى و هم اخبار محلى داخلى را منتشر مى‌کرد.
  ۱۶۹۰ م. فرهنگ عمومى فنون و علوم - فرانسه
فرهنگ عمومى فنون و علوم در سال ۱۶۹۰ به ‌وسيله دانشمند فرانسوى آنتوان فورتى‌ير تأليف شد.
  ۱۶۹۱ م. انتشار مجله در انگلستان
انتشار مجله (The Athanina Mercury) در سال ۱۶۹۱ آغاز شد.
  ۱۶۹۲ م. کتابخانه ملى پاريس
مجموعه‌هائى که هسته کتابخانه ملى پاريس را تشکيل دادند در اصل به اقدام پادشاهان فرانسه مربوط مى‌شود. فرانسيس اول مجموعه‌هاى سلطنتى را در فونتن بلو گرد آورد. چارلز نهم مجموعه‌ها را به پاريس منتقل کرد. لوئى چهاردهم تا حد قابل‌ملاحظه‌اى اين کتابخانه را گسترش داد. در دوران وى در سال ۱۶۹۲ درهاى کتابخانه هفته‌اى دوبار بر روى عموم باز مى‌شد. دانشمند انسان‌گراى فرانسوى گيليوم بيد (Guillaum Bade) که بعدها وزير لوئى دوازدهم شد، فرانسيس اول را مجاب کرد تا مجموعه‌هاى سلطنتى را ادغام کند و کتابخانه فونتن‌بلو را به ‌وجود آورد. احياء علاقه بر دانش يونانى و همدلى فکرى او با غالب دانشمندان عصر، همچون آراسموس، توماس مور، رابله وى را يکى از انديشمندان پيشرو نهضت اصلاح دينى ساخت. کتابخانه ملى به قدرت پيگيرى و حمايت فکرى وى بسيار مديون است.
در قرن هيجدهم، پس از انقلاب و زمانى که کتابخانه‌هاى کليسا توسط انقلابيون در سال ۱۷۸۹ مصادره شدند، کتابخانه ملى فرانسه مجموعه‌اى مشتمل بر ۳۰۰،۰۰۰ نسخه از کتب و نسخ خطى ارزشمند به ‌دست آورد. در آغاز قرن نوزدهم کتابخانه ملى مجموعه‌اى مشتمل بر ۲۵۰،۰۰۰ کتاب چاپى و ۸۳،۰۰۰ نسخه خطى ۱،۵۰۰،۰۰۰ گراور داشت. در ميان کتابداران او لئوپولد دليزل (Leopold Delisle) عالم مشهور تاريخ و خط‌شناس بزرگ از همه معروف‌تر بود. او به تنظيم نسخه‌هاى خطى پرداخت و در سال ۱۸۹۷ تهيه فهرست عمومى را که تا پايان سال ۱۸۵۵ يکصد و هشتاد و سه جلد آن بيرون آمده بود آغاز کرد. همان‌طور که انتظار مى‌رود کتابخانه ملى بزرگ‌ترين کتابخانه فرانسه است. در ميان نسخ کمياب آن پاپيروس پريز متعلق به ۲۸۸۰ قبل از ميلاد پيش از پايان هزاره سوم مى‌باشد.
در سال ۱۹۸۸ در سال‌روز فتح زندان باستيل فرانسوا ميتران رئيس جمهور وقت فرانسه قصد خود را مبنى بر ساختن کتابخانه ملى جديد براى فرانسه اعلام کرد.
در سال ۱۹۹۶ کتابخانه ملى فرانسه ساختمان جديد با ۲۰،۰۰۰ متر زيربنا و گنجايش ۱۵ ميليون نسخه کتاب و نشريه و ۵۰۰۰ جاى نشستن براى استفاده‌کنندگان افتتاح شد.
  ۱۶۹۴ م. ماشين‌حساب لايب نيتس
ليب نيتس (Leiniz) رياضى‌دان در سوم ژوئن سال ۱۶۹۴ در آلمان متولد شد او مطالعاتى در الهيات، مابعدالطبيعه و ديرين‌شناسى مى‌کرد و تصميم گرفت که در علم حقوق تحقيق و مطالعه بيشترى نمايد و اين تصميم از براى علوم بدبختى بزرگى بود. با اين حال هوش و استعداد او از زمان جوانى نويدهاى فرح‌بخش مى‌داد. او از دانشگاه آلتورف که در مجاورت نورابرگ بود مفتخر به دريافت درجه دکتريٰ در علم حقوق شد. لايب نيتس در رياضيات مطالعات عميقى داشت و موفق شد دستگاه ماشين‌حسابى بسازد که غير از جمع و تفريق عمل ضرب و تقسيم را هم انجام دهد. اين ماشين‌حساب در سال ۱۶۷۳ ساخته شد و اولين ماشين‌حساب تجارتى بود که پاى به عرصه وجود گذاشت.
  ۱۶۹۵ م. دايرةالمعارف براى نوجوانان - آلمان
نخستين دايرةالمعارف شناخته شده که براى کودکان تأليف شد 'مجموعه کتاب‌هائى براى نوجوانان' در سال ۱۶۹۵ بود که يوهان کريستف و اگنزايل در آلمان چاپ کرد.
  ۱۶۹۷ م. کتابخانه ملى بريتانيا
در ميان کتابخانه‌هاى ملى جديد کتابخانه و موزه بريتانيا از اعتبار و اهميت خاصى برخوردار است. نخستين پيشنهاد از سوى جان دى (John Dee) دانشمند و ستاره‌شناس در سال ۱۵۵۶ به ملکه مارى ارائه شد و تأسيس يک کتابخانه سلطنتى تقاضا شد. دکتر ريچارد نبتلى کتابدار سلطنتى در عهد ويليام سوم ملکه آن جورج دوم نيز در سال ۱۷۹۷ پيشنهاد ساختمان و تأسيس يک کتابخانه سلطنتى شالوده يک کتابخانه ملى در انگلستان شد. وصيت اسلون مقرر مى‌داشت که مجموعه بزرگ او، نسخه‌هاى گياهى و جانورى سنگ‌هاى معدنى و ۴۰۰۰۰ جلد کتاب چاپى و ۳۵۰۰ نسخه خطى در ازاء دريافت ۲۰،۰۰۰ پوند به مجلس داده شود و مجلس در سال ۱۷۵۳ خريد آن را تصويب کرد. اين دو مجموعه نسخ خطى سِر رابرت کاتن باعث شد تا محل مناسبى براى نگهدارى آن تهيه شود. اولين محل آن عمارت مونتاگو در محله بلومزبرى لندن قرار داشت. جورج دوم مجموعه کتاب‌هاى سلطنتى را به کتابخانه اهداء کرد و بدين‌سان درهاى موزه بريتانيا در ۱۵ ژوئيه ۱۷۵۹ به روى مردم گشوده شد.
در دهه ۱۸۲۰ مجموعه کتابخانه مشتمل بر ۱۱۵،۰۰۰ نسخه کتاب شد. در سال ۱۸۳۷ آنتونيو مسئول بخش کتاب چاپى شد و با خريد کتاب‌ها در سال ۱۸۵۶ تعداد کتاب‌ها به ۵۶۰،۰۰۰ نسخه رسيد. نخستين قسمت جديد کتابخانه سبک يونانى که در سال ۱۸۲۸ کامل گرديد. در سال ۱۸۵۲ پيشنهاد و طرح تالار قرائت مدور کتابخانه داده شد. ساختمان اين تالار مجلل در سال ۱۸۵۴ شروع و در سال ۱۸۵۷ افتتاح شد. آنچه که بسيار اهميت دارد زحمات و مديريت کاردانى آنتونيوپانيستى يک پناهنده ايتاليائى بود در مقام کتابدار. او در صدد برآمد تا کتابخانه را به ‌صورت بزرگ‌ترين کتابخانه بريتانياى کبير در دنيا درآورد و به همين سبب بودجه‌اى به مبلغ ۱۰،۰۰۰ پوند که مبلغ قابل‌ملاحظه‌اى درخواست و تصويب شد. سپس با خريد کُتب از سراسر جهان مجموعه کتابخانه به ميزان قابل‌توجهى غنى‌تر شد. افتتاح تالار قرائت جديد در ماه مِى ۱۸۵۷ که باشکوه‌ترين لحظات زندگى پانيستى بود انجام پذيرفت. پانيستى شالوده رشدى استوار براى مدت يک قرن ريخت به ‌طورى که در سال ۱۹۶۰ کتابخانه مشتمل بر ۸،۰۰۰،۰۰۰ کتاب چاپى و ۱۳۰،۰۰۰ نسخه خطى بود. در سال ۱۹۷۲ لايحه تشکيل کتابخانه بريتانيا به تصويب رسيد. از اول آوريل ۱۹۷۳ کتابخانه‌هاى ملى انگلستان واحدهاى اصلى سازمان کتابخانه ملى پى‌ريزى و کتابخانه ملى امانى علم و صنعت - سازمان کتاب‌شناسى ملى بريتانيا به بخش خدمات کتاب‌شناسى بدل شدند. با اين وجود بايد گفت چنين شيوه‌اى از مجموعه‌سازى داراى سابقه‌اى طولانى است و اين اصل بنيادى کتابدارى بيش از ۳۰۰۰ سال قدمت دارد.
ساختمان جديد کتابخانه بريتانيا پس از دوران با عظمت ساخت موزه‌ها و گالرى‌ها در پايان سده، مهم‌ترين ساختمان عمومى است که در بريتانيا ساخته شده است. اين ساختمان که در محله سنت پانکراس در شمال لندن ساخته شده در سال ۱۹۹۶ تکميل و تحويل گرديد و پس از اتمام در رديف دارائى‌هاى ملى درآمد. گنجايش ۱۱ ميليون نسخه کتاب دارد و امکانات روز اطلاع‌رسانى و خدمات کتابدارى برخوردار است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
قوانین زندگی , پلیس آگاهی اراک , فیگور , قوم لوط , هنرمند خیابانی , آستانه اشرفیه , حجت السلام والمسلمین مختاری , نمایشنامه پدر , صندوق ذخیره فرهنگیان , گشت هوایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / 30 سال کنکور: ریاضیات رشته‌ی ریاضی: حساب دیفرانسیل و حسابان (مباحث مشترک): 1500 تست از کنکورهای سراسری و آزاد , ورزشی , دیگر ورزشها , ورزشهای رزمی / خداحافظی باشکوه هادی ساعی از دنیای تکواندو , فرهنگی و هنری , سینما , سینمای ایران / حضور پررنگ تهران در سینمای اجتماعی , بانک اطلاعاتی کتاب / Manual Of Urology Diagnosis & Therapy , بانک اطلاعاتی کتاب / تاریخ انقلاب مشروطیت ایران (جلد چهارم و پنجم) , علمی و آموزشی , علوم پایه , ‌دانشمندان‌ / دالامبر , بهداشت و درمان , بهداشت روان , روانشناسی ـ تحقیق و پژوهش / بررسی میزان شیوع و عوامل موثر بر افسردگی بعد از زایمان , بانک اطلاعاتی کتاب / منتهی الامال: زندگانی چهارده معصوم (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / حقوق مدنی: عقود معین: عقد مزارعه - عقد مساقات - عقد مضاربه - عقد جعاله - عقد شرکت - عقد ودیعه - گروبندی - عقد عاریه - عقد قرض - عقد وکالت - عقد ضمان - , علمی و آموزشی , فنی و مهندسی , عمران و شهرسازی / شیشه ؛ کاهنده مصرف انرژی در ساختمان ,

برخی منابع مهم خبری
didarnews.ir دیدارنیوز , farspage.com ویژه‌نامه , vista.ir وبگردی , eranico.com ارانیکو , ibna.ir خبرگزاری کتاب ایران , khorasannews.com روزنامه خراسان , shabakeh-mag.com مجله شبکه , fartaknews.com فرتاک نیوز , sourehcinema.ir سوره سینما , gsm.ir جی اس ام ,وبگردی
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند