سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ / Tuesday, 16 January, 2018

داشت


  گياه‌شناسى
جعفرى گياهى است دو يا چند ساله با نام علمى (Petroselinum crispum(Mill از خانواده چتريان (umbelliferae) و موطن اصلى آن در مناطق اطراف درياى مديترانه مى‌باشد. زمان گل و بذردادن جعفرى در سال دوم پس از کاشت صورت مى‌گيرد.
  شرايط اقليمى و خاکى
جعفرى نسبت به سرما مقاوم است و در خاک‌هاى عميق و قوى از نظر مواد غذائى به‌خوبى رشد مى‌کند. همچنين جعفرى به‌صورت يک سبزى برگى احتياج به آب زياد دارد. در اين رابطه خاک‌هاى سبک و فقير مناسب نيستند. به‌علاوه جعفرى يگ گياه سايه دوست مى‌باشد.
  کاشت
روش کاشت در ايران به‌صورت کرتى و بذرپاشى با دست صورت مى‌گيرد، مقدار بذر در حدود ۱۰-۸ کيلوگرم در هکتار است. در کاشت رديفى جعفرى را به‌فواصل رديف‌ها ۲۵ تا ۳۰ سانتى‌متر مى‌کارند.
پس از کاشت تا سبز شدن زمين بايد مرطوب باشد. بذر جعفرى ۲ تا ۳ هفته براى سبز شدن وقت لازم دارد.
  داشت
  کوددهى
از دادن کود حيوانى بايد خوددارى کرد. حتى کود حيوانى تازه باعث اختلال در رشد جعفرى مى‌شود. کود شيميائى به‌مقادير زير توصيه مى‌شود:
ازت خالص ۹۰ کيلوگرم در هکتار
فسفر خالص ۸۰ کيلوگرم در هکتار
پتاس ۱۳۰ کيلوگرم در هکتار
  برداشت
برگ‌ها را به‌وسيله چاقو از سطح خاک برداشت مى‌کنند و در سال مى‌توان ۱۸ تا ۲۰ بار برداشت کرد.
  علف‌هاى هرز
مبارزه با علف‌هاى هرزه به‌وسيله علف‌کش‌ها امکان‌پذير است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
پیام‌نور فارس , قزوین , ناوگان شهری , روبیک , آموزش والدین , تست اعتیاد به تلفن همراه , معاون رئیس‌جمهور , نوشابه انرژی‌زا , دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا , جایزه دستاورد سینمایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / متون اسلامی , شخصیت‌ها / فرهنگی و هنری / ادیب / ابوالمظفر محمد بن احمد بن محمد اموی ابیوردی کوفنی , بانک اطلاعاتی کتاب / مریم کوچولو و ماهی سرخ رنگ , بانک اطلاعاتی کتاب / نقش زبان در زندگی انسان , فرهنگی و هنری / میراث‌فرهنگی و تاریخی / بناهای‌ تاریخی‌ / «هارونیه» رمز و رازی در غبار تاریخ , بانک اطلاعاتی کتاب / اندیشه‌های مدیریت ایرانی: مدیریت و جلوه‌های آن در آثار سعدی بانضمام اصطلاحات اداری , علمی و آموزشی / آموزش و پرورش / آموزش عالی ـ رشته‌های دانشگاهی / RSA : مدرکی برای متخصصان امنیت , بانک اطلاعاتی کتاب / اقتصاد: نگاهی متفاوت به اقتصاد 1ـ آموزش و شرح کامل مفاهیم کتاب درسی, 2ـ ذکر نکته‌های برجسته و کنکوری , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش درس مطالعات اجتماعی (1) , شخصیت‌ها / فرهنگی و هنری / شاعر / اسماعیل ذبیح منزوی ذبیح اصفهانی ,

برخی منابع مهم خبری
roozannews.ir روزنامه روزان , sharghdaily.ir روزنامه شرق , eghtesadnews.com اقتصادنیوز , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , khordadnews.ir خرداد نیوز , cup.ir کاپ , kojaro.com کجارو , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , eghtesad-pooya.com روزنامه اقتصاد پویا , khabaronline.ir خبر آنلاین ,وبگردی
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز - این اتفاق بیشتر از هر موضوع دیگری سبب شد تا مردم یاد خاطرات سال ۸۸ بیفتند؛ آن زمانی که یک فرد با به زبان آوردن سخنانی ناشایست و بدون تفکر، مردمی را که برای بیان خواسته‌های‌شان به خیابان‌ها آمده‌ بودند، خس و خاشاک خواند و سبب شعله‌ور شدن آتش شد.
عدالت با  6 دلار در سال!
عدالت با 6 دلار در سال! - فیلم - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید با کنایه به واریز سود سهام عدالت گفت: به خارجی ها نگوییم این سود سهام عدالت ماست، بگوییم ما روز شش دلاری مزگان داریم.
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما - اگر از همه این ابهامات در خصوص مالکیت این کشتی که بگذریم، مهم‌ترین سوالی که این روز‌ها مطرح است، به آتشی باز می‌گردد که ظاهرا قرار نیست خاموش شود و یک هفته است که می‌سوزد. حریقی که اگر نبود حادثه پلاسکو، ممکن بود آن را ناشی از بزرگ بودن سانچی و حجم زیاد بارش بدانیم یا برعکس، از ناتوانی اطفاکنندگان در این ماجرا گلایه سردهیم، اما حالا به شکل گیری ابهامی بزرگ‌تر منجر شده...
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است - خانم مسئول انتظامات جلوی درمانگاه بیمارستان بقیه‌الله ایستاده، جلوی زنان مانتویی را می‌گیرد و با گرفتن کارت شناسایی به آنها چادر می‌دهد. خیلی از زنان اینجا قبل از ورود به بیمارستان مانتویی هستند اما با گذشتن از در ورودی چادری می‌شوند.
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد - ممکن است دود وارد محیط ایزوله ای شود که احتمالا دریانوردان در آنجا حضور دارند، پرسیده ایم چرا نجاتشان تا این حد طولانی شده است؟ گفته می شود چینی ها کم کاری می کنند ناراحتم از اینکه وقتی کشتی چینی تصادف کرد همه سرنشینان آن سالم هستند اما کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس)
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس) - سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها