یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ / Sunday, 17 December, 2017

تشخیص افتراقی


پاراسنتز تشخيصى (۱۰۰-۵۰ ميلى‌ليتر) لازم است. از سوزن درجه ۲۲ استفاده کنيد و آن را ۲ سانتى‌متر زير ناف در لينه‌آ آلبا يا به‌وسيله 'مسير Z شکل' در LLQ يا RLQ قرار دهيد. ارزيابى روتين شامل مشاهده، تعيين مقدار پروتئين، آلبومين، گلوکز، شمارش سلولى و افتراق، کشت، و سيتولوژى مى‌باشد. در موارد انتخابي، آميلاز، LDH، ترى‌گليسيريد، را کنترل کرده و کشت از نظر TB انجام دهيد. به‌ندرت ممکن است لاپاروسکپى يا حتى لاپاروتومى تجسسى مورد نياز باشد. آسيت در اثر CHF (مانند کنتريکسيون پريکارد) ممکن است نيازمند ارزيابى به‌وسيله کاتتريزاسيون قلب راست باشد.
  تشخيص افتراقى
تشخيص افتراقى بيش از ۹۰% به‌علت سيروز، نئوپلاسم، CHF، و توبرکولوز است.
- بيمارى‌هاى پريتوان: عفونت‌هاى (باکتريال، توبروکولوز، قارچي، انگلي)، نئوپلاسم‌ها، بيمارى باقت همبند، متفرقه (بيمارى ويپل، تب مديترانه‌اى فاميلي، اندومتريور، پريتونيت نشانه و غيره)
- بيمارى‌هائى که پريتوان را گرفتار نکرده‌اند: سيروز، CHF، سندرم بود - کياري، بيمارى انسداد وريدى هپاتيت،هيپوآلبومينمى (سندرم نئوپلاستيک، انتروپاتى از دست‌دهنده پروتئين، سوءتغذيه)، متقرفه (ميکزدم، بيمارى‌هاى تخمدان، بيمارى پانکراس، آسيت‌شيلوس)
   تقسيم‌بندى پاتوفيزولوژيک با استفاده از گراديان آلبومين سرم آسيت
تقسيم‌بندى پاتوفيزولوژيک با استفاده از گراديان آلبومين سرم آسيت تفاوت در غلظت آلبومين در سرم و آسيت انعکاسى از عدم توزان فشارهاى هيدرواستاتيک است: گراديان کم (گراديان آلومبين سرم - آسيت < ۱/۱):°۲ پريتونيت باکتريال، نئوپلاسم، پانکراتيت، و اسکوليت سندرم نفروتيک. گراديان ياد (گرايدان آلبومين سرم - آسيت > ۱/۱ که بيانگر افزايش فشار هيدرواستاتيک است): سيروز، CHF، سندرم بود - کيارى.
  مشخصه‌هاى يک مايع شاخص
  علت ظاهر پروتئين g/dL گراديان آلبومين سرم - آسيت شمارش سلولی درمیکرولیتر
RBC WBC غيره
سيروز زرد کهربائى <۲/۵ >۱/۱ کم <۲۵۰ -
نئوپلاسم زرد کهربائي، هموراژيک، موسينى، يا شيلوزى >۲/۵ متغير اغلب زياد >۱۰۰۰(>%۵۰ لنفوسيت) + سيتولوژى
۲° پريتونيت باکتريال کدر يا چرکى >۲/۵ >۱/۱ کم >۱۰،۰۰۰ + رنگ‌آميزى گرم، کشت (اغلب چند ارگانيسم)
 
پريتونيت باکتريال خودبه‌خودى کدر يا چرکى >۲/۵ >۱/۱ کم >۲۵۰ پلى + رنگ آميزى گرم و کشت
پريتونيت سلى صاف، هموراژيک، يا شيلوزى >۲/۵ <۱/۱ گاهى زياد <۱۰۰۰
(>%۷۰ لنفوسيت)
+ رنگ‌آميزى AFB و کشت
CHF زرد کهربائي، به‌ندرت شيلوز >۲/۵ >۱/۱ کم <۱۰۰۰ (مزوتليال) -
پانکراتيت کد، هموراژيک، يا شيلوز >۲/۵ <۱/۱ متغير متغير افزايش آميلاز
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
ارتباط بین الملل , درگیری با پ ک ک , مشاور وزیر صنعت , وعده های انتخاباتی , تفاوت بیماری , قرارداد فروش , تل آجری , سریال حاشیه , سوء پیشینه , عبرتکده ,

مقالات پربیننده امروز
دین و اندیشه / فلسفه و منطق / علوم ماوراء ـ روح / نشانه های ارتباط با ارواح متعالی , بانک اطلاعاتی کتاب / ایران 79 در آئینه مطبوعات: بهره اول: کتاب اول. کتاب دوم , بهداشت و درمان / علوم پزشکی / کادر پزشکی ـ پرستاران / از نگاه پرستاران , بانک اطلاعاتی کتاب / روش‌های بهسازی لرزه‌ای سازه‌های فولادی و بتنی , فرهنگ و جامعه / گاه‌شمار / گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۳ اردیبهشت ـ ۲۳ آوریل ـ وفات دو نابغه قلم در یک روز! , بانک اطلاعاتی کتاب / Oxford advanced learners dictionary , بانک اطلاعاتی کتاب / قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی مصوب 1358, همراه با تغییرات و اصلاحات مصوب 1368 , بانک اطلاعاتی کتاب / سلام بر حیدربابا , بانک اطلاعاتی کتاب / نخودی با الهام از یک افسانه قدیمی , سیاسی / جهان / سرزمین‌های اشغالی / قدرت نمایی طالبان در قندهار ,

برخی منابع مهم خبری
shahrefarda.ir شهرفردا , sena.ir سنا , sobhanehonline.com صبحانه آنلاین , 90tv.ir نود , click.ir کلیک , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , bazarnews.ir بازارنیوز , boursenews.ir بورس نیوز , eranico.com ارانیکو , salamatnews.com سلامت نیوز ,وبگردی
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها