پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ / Thursday, 13 December, 2018

گردش علمی - Field day


بهتر است که گردش علمى در زمينى انجام شود که متعلق به افراد محلى است و اين افراد شيوه‌هاى پيشرفتهٔ کشاورزى را با موفقيت در پيش گرفته باشند. اگر چنين چيزى امکان‌پذير نباشد، اين کار بايد در ايستگاه‌هاى آزمايش يا در مراکز نمايش دولتى انجام شود.
   اهداف گردش علمى
هدف‌هاى اصلى گردش عملى عبارت است از:
- شروع يا بررسى پيشرفت، يا مشاهدهٔ پيامد نمايش‌هاى نتيجه‌اى.
- مشاهده مبناى علمى کار مشورتى از طريق نمايش‌هاى ميدانى.
   عوامل مؤثر در گردش علمى
برخى عواملى که در برنامه‌ريزى گردش علمى بايد مدنظر قرار گيرد، عبارت است از:
- گردش‌هاى علمى معمولاً براى گروه‌هاى محدودى از افراد سازماندهى مى‌شوند.
- اختصاص دادن وقت زياد براى تبادل‌نظر، پرسش و بررسى دقيق در مورد ناحيهٔ مورد نظر، امرى معمول است.
- تعداد افراد دعوت شده بايد محدود به افرادى باشد که بيشترين منافع را از اين ديدار خواهند برد و احتمالاً مؤثرترين افراد در پشتيبانى از طرح ترويجى هستند.
-اين طرح بايد به‌دقت برنامه‌ريزى شود تا بهترين نتيجه‌ها را از وقت و هزينه صرف شده را به‌دست دهد.
- در يک گردش علمي، فهرست بازبينى و رهنمودهاى مختص جلسات ترويجى و نمايش‌هاى نتيجه‌اى يا طريقه‌اى را انطباق دهيد تا متناسب با اوضاع و احوال خاص آنجا شوند و چيزهائى را که لازم است تدارک ببينيد.
- کارکنان ترويج بايد صرفاً به‌ معرفى ميزبانان و اظهارنظرى مختصر و مفيد در مورد مهمترين و موفقترين جنبه‌هاى فعاليتهاى آنها اکتفا کنند.
- در يک گردش علمى بيشتر صحبت‌ها و نمايش‌ها بايد بر عهدهٔ ميزبانان باشد.
- کارکنان ترويج بايد آمادگى داشته باشند تا هر گونه نکتهٔ فنى را با اصطلاحات قابل فهم براى بازديدکنندگان توضيح دهند.
- پس از آنکه حاضران در جريان کارها قرار گرفتند، کارکنان ترويج بايد از ميزبانان به‌خاطر همکارى‌هاى آنها در ميسر ساختن گردش علمى و از بازديدکنندگان به‌خاطر شرکت در اين گردش علمى تشکر کنند.
- در پايان ديدار، کارکنان ترويج بايد نکات عمدهٔ گفت و گوها را خلاصه کنند.
- در صورت موجود بودن مطالب خواندنى مربوط به هر موضوعى که در طى گفت و گوها مطرح شده‌اند، آنها را توزيع کنيد.
از آنجا که ديدارهاى پى‌در‌پى ممکن است زحمات غيرقابل قبولى را براى ميزبانان يا ايستگاه‌هاى آزمايش به‌وجود آورد و احتمال دارد با کارکرد اصلى آنها که پژوهش است تداخل داشته باشد، استفاده‌اى که مى‌توان از گردش علمى کرد، محدود است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تجارات , پمپاژ , اغاز به کار , جشن معبث , استار باکس , برزیل , عباس حریرنیا , حجاب زنان , بیماری های عجیب , دانشجویان افسری ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / مفاتیح‌الجنان "درشت خط" با علامات وقف و ترجمه فارسی , بانک اطلاعاتی کتاب / از زبان داریوش ! ... , بانک اطلاعاتی کتاب / آزمونهای چهارگزینه‌ای فیزیک 1 و 2 و 3 به صورت طبقه‌بندی شده با پاسخ‌های تشریحی همراه با نکات ... , بانک اطلاعاتی کتاب / متره و برآورد ویژه‌ی دوره‌ی کاردانی و آزمون کاردانی به کارشناسی , بانک اطلاعاتی کتاب / مبانی بازی‌های پرورشی , بانک اطلاعاتی گردشگری / پل خداآفرین ، خدا‌آفرین ، کلیبر , بانک اطلاعاتی کتاب / خواص الایات قرآن کریم: بهترین کتاب جهت رفع پریشانی و دفع گرفتاری و علاج بیماری با دستورات و ختومات , بانک اطلاعاتی کتاب / اندکی سایه , بانک اطلاعاتی کتاب / زنان و مردان متولد مرداد را بشناسید , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , ادبیات و شعر / روانشناسی اجتماعی شعر فارسی ,

برخی منابع مهم خبری
eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , 7sobh.com روزنامه هفت صبح , parsine.com پارسینه , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , namehnews.ir نامه نیوز , zoomit.ir زومیت , fa.alalam.ir العالم , fararu.com فرارو , fartaknews.com فرتاک نیوز , musicema.com موسیقی ما ,وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».