دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 17 December, 2018

سازمان آموزش کشاورزی


پیشتر آموزش کشاورزى عمدتاً از طريق وزارت آموزش و پرورش و تا حدى از طريق ادارهٔ کل آموزش کشاورزى سازمان ترويج انجام مى‌شد. اما با توجه به صعوبت اين کار، نياز بخش کشاورزى به افراد فنى ماهر، محدوديت امکانات آموزشى در زمينهٔ کشاورزى و گستردگى وظائف وزارت کشاورزى در سال ۱۳۴۴ و به موجب يکى از تبصره‌هاى بودجهٔ همان سال امر آموزش به وزارت کشاورزى واگذار شد و دبيرستان‌هاى کشاورزى به وزارت کشاورزى و منابع طبيعى پيوستند و بعدها به نام مرکز آموزش کشاورزى فعاليت خود را ادامه دادند.
از اين به بعد بر اساس قانون تجديد تشکيلات و تعيين وظايف سازمان‌هاى وزارت مربوطه مصوب نهم اسفندماه سال ۱۳۵۰ ادارهٔ کل آموزش وزارت کشاورزى و منابع طبيعى عهده‌دار تعميم و توسعهٔ آموزش کشاورزى در سطوح مختلف در کشور به‌منظور تربيت کمّى و کيفى نيروى انسانى کشاورزى مورد نياز کشور گرديد. وظايف اين ادارهٔ کل عبارت بود از:
۱- تربيت تکنسين کشاورزى.
۲- آموزش روستازادگان (تربيت کارگر ماهر).
۳- آموزش کشاورزى در دوره‌هاى کوتاه مدت.
۴- تربيت مديران مزرعه.
۵- برگزارى سمينار و کنفرانس‌هاى آموزشى.
۶- آموزش حين خدما کارکنان (وزارت کشاورزى).
۷- ايجاد اشتغال براى دانشجويان دانشکده‌هاى کشاورزى.
۸- کارآموزى تابستانى دانشجويان دانشکده‌هاى کشاورزى.
۹- برگزارى اردوى دانش‌آموزان ممتاز مراکز آموزش کشاورزى.
۱۰- بررسى نيازهاى آموزشى کارکنان وزارت کشاورزى و منابع طبيعى.
۱۱- توسعهٔ مراکز آموزش کشاورزى.
لازم به توضيح است که اين اداره کل به‌موجب لايحهٔ مصوب ارديبهشت ماه سال ۱۳۵۴ (که عيناً نقل خواهد شد) گسترش يافت و به سازمان آموزش کشاورزى تبديل گشت و از سازمان ترويج منتزع گرديد. البته ادارهٔ آموزش ويژه‌اى در سازمان ترويج با اهدافى مشابه اهداف پيشين باقى ماند که هنوز هم فعاليت دارد)
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تعهد ایجاد اشتغال , ناوگان آزادی , بافت ساده مو , مادر ویسلر , سالگرد حمله آمریکا به هواپیمای ایران , آیت الله صدوقی , جابری‌انصاری در دیدار رییس پارلمان ملی زیمبابوه , تخریب بانک , شهرستان دزفول , تلف شدن گوسفندان ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , داستان / زایر , بانک اطلاعاتی کتاب / خانه‌ای برای یک موش , سیاسی , ایران , جنگ / دولت ایران می‌تواند طرح دعوی کند , بانک اطلاعاتی کتاب / اینشتین: قدم اول , بانک اطلاعاتی کتاب / دنیای ناشناخته‌ی هخامنشیان , بانک اطلاعاتی گردشگری / چشمه قلعه عسکر ، روستای سلطان‌آباد ، کرمان , سیاسی , ایران , شخصیتها / مبارزه در راه عدالت و آزادی؟!! , بانک اطلاعاتی کتاب / پیام مهر: شیوه‌نامه مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزان متوسطه و پیش‌دانشگاهی سراسر کشور , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۲۴مارس ۱۸۸۲ ـ کشف میکرب سل , بهداشت و درمان , تغذیه و سلامتی , ویتامین ها / نیاز کودکان امروز به ویتامین ها ,

برخی منابع مهم خبری
icana.ir خانه ملت , khordadnews.ir خرداد نیوز , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , mashreghnews.ir مشرق نیوز , mizanonline.com خبرگزاری میزان , fanousnews.com فانوس نیوز , alef.ir الف , eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , entekhab.ir انتخاب , khorasannews.com روزنامه خراسان ,وبگردی
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».