سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 16 October, 2018

سازمان آموزش کشاورزی


پیشتر آموزش کشاورزى عمدتاً از طريق وزارت آموزش و پرورش و تا حدى از طريق ادارهٔ کل آموزش کشاورزى سازمان ترويج انجام مى‌شد. اما با توجه به صعوبت اين کار، نياز بخش کشاورزى به افراد فنى ماهر، محدوديت امکانات آموزشى در زمينهٔ کشاورزى و گستردگى وظائف وزارت کشاورزى در سال ۱۳۴۴ و به موجب يکى از تبصره‌هاى بودجهٔ همان سال امر آموزش به وزارت کشاورزى واگذار شد و دبيرستان‌هاى کشاورزى به وزارت کشاورزى و منابع طبيعى پيوستند و بعدها به نام مرکز آموزش کشاورزى فعاليت خود را ادامه دادند.
از اين به بعد بر اساس قانون تجديد تشکيلات و تعيين وظايف سازمان‌هاى وزارت مربوطه مصوب نهم اسفندماه سال ۱۳۵۰ ادارهٔ کل آموزش وزارت کشاورزى و منابع طبيعى عهده‌دار تعميم و توسعهٔ آموزش کشاورزى در سطوح مختلف در کشور به‌منظور تربيت کمّى و کيفى نيروى انسانى کشاورزى مورد نياز کشور گرديد. وظايف اين ادارهٔ کل عبارت بود از:
۱- تربيت تکنسين کشاورزى.
۲- آموزش روستازادگان (تربيت کارگر ماهر).
۳- آموزش کشاورزى در دوره‌هاى کوتاه مدت.
۴- تربيت مديران مزرعه.
۵- برگزارى سمينار و کنفرانس‌هاى آموزشى.
۶- آموزش حين خدما کارکنان (وزارت کشاورزى).
۷- ايجاد اشتغال براى دانشجويان دانشکده‌هاى کشاورزى.
۸- کارآموزى تابستانى دانشجويان دانشکده‌هاى کشاورزى.
۹- برگزارى اردوى دانش‌آموزان ممتاز مراکز آموزش کشاورزى.
۱۰- بررسى نيازهاى آموزشى کارکنان وزارت کشاورزى و منابع طبيعى.
۱۱- توسعهٔ مراکز آموزش کشاورزى.
لازم به توضيح است که اين اداره کل به‌موجب لايحهٔ مصوب ارديبهشت ماه سال ۱۳۵۴ (که عيناً نقل خواهد شد) گسترش يافت و به سازمان آموزش کشاورزى تبديل گشت و از سازمان ترويج منتزع گرديد. البته ادارهٔ آموزش ويژه‌اى در سازمان ترويج با اهدافى مشابه اهداف پيشين باقى ماند که هنوز هم فعاليت دارد)
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مدرسه فوتبال آستارا , منتفی , دیدار دوجانبه , عراقچی , آدیس آبابا , سیل در پرو , ایگوانا , همایش حجاج گلستان , بید , ۱۲ خرداد ,

مقالات پربیننده امروز
ورزشی , دانستنیهای ورزشی , سایر / تعامل علم و ورزش , کامپیوتر و اینترنت , اینترنت , اینترنت / گوگل همیشه Google می ماند ... , سیاسی , ایران , ریاست جمهوری / فرصت های از دست رفته , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش جامع برنامه‌نویسی Visual basic: ارتباط Visual basic با بانکهای اطلاعاتی , بانک اطلاعاتی فیلم / کشتن یک مرغ مقلد - To Kill A Mockingbird , اقتصاد و بازرگانی , صنایع نفت و گاز , گاز / ترکمنستان و خزر , خانه و خانواده , خانه‌داری , دكوراسیون / خانه ای با دو سبک , علم و زندگی , علوم کشاورزی و دامپروری , گل‌ها و درختان / شقایق , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , نرم‌افزار / استفاده از نرم‌افزار آزاد توسط دولتها , بانک اطلاعاتی کتاب / عطر سکوت ,

برخی منابع مهم خبری
sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , iran-newspaper.com روزنامه ایران , aparat.com آپارات , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , shafaqna.com شفقنا , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , https: نکست هالیدی , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , khordadnews.ir خرداد نیوز ,وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی