چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / Wednesday, 20 June, 2018

محدودیت‌های عملی


تعيين نوع سازمان و چگونگى اجراى آن بر عهده مشاور است. مشاور با توجه به شناخت مراجع و مشکل او، و عقيده‌اش دربارهٔ مشاور و ماهيت انسان نوعى سازمان را که براى ادامهٔ جلسه مشاوره مقتضى است تعيين مى‌کند. محدوديت‌هائى که بايد در اولين جلسه مشاوره براى مراجع بازگو شوند به‌شرح زير است:
  محدوديت‌هاى زمانى
تعيين زمان براى هر جلسه مشاوره ضرورت دارد. اين ضرورت بدان جهت است که اولاً هر فرد با توجه به خصوصيات خود، در محدودهٔ زمانى مشخص مى‌تواند تمرکز حواس داشته باشد و از جلسه مشاوره استفاده کند. به‌عنوان مثال، با کودک ده‌ساله نمى‌توان به مدت دو ساعت جلسه مشاوره سودمندى را انجام داد. در اين مورد مى‌توان گفت که زمان هر جلسه مشاوره فردى براى کودکان دبستانى حدود بيست و پنج دقيقه و براى نوجوانان تقريباً سى و پنج دقيقه و براى بزرگسالان حدود چهل و پنج دقيقه تا يک ساعت است. ثانياً مشاور بايد در اختيار همه کسانى باشد که به کمک نياز دارند و وقت خود را بايد بين همه مراجعان تقسيم کند. براى آنکه تقسيم وقت به‌طور منطقى و عادلانه انجام گيرد، مشاور ناگزير است زمان مشاوره با هر مراجع را تعيين کند. ثالثاً تعيين زمان مشاوره، موجب مى‌شود نيروى مراجع و مشاور در جلسه مشاوره تلف نگردد و در اين‌صورت، مراجع در محدوده‌ٔ زمان تعيين شده مشکلات خود را مطرح مى‌سازد و براى حل آن مى‌کوشد.
  محدوديت‌هاى عملى
گاهى موقعيت مشاوره ايجاب مى‌کند که براى مراجع محدوديت‌هائى در جلسه مشاوره تعيين گردد. به‌عنوان مثال، در بازى‌درمانى اگر از کودک انتظار مى‌رود که در آخر جلسه، اطاق بازى را مرتب و تميز کند بايد اين شرط در اول جلسه به او گفته شود. يا اگر قرار است کودکان شرکت‌کننده در بازى‌درماني، وسايل بازى را از اطاق بازى بيرون نبرند، بايد اين خواسته در اول جلسه به آنان گوشزد شود. لذا هر نوع محدوديت بايد به‌طور صريح و روشن در اول جلسه مشاوره به طريق درست به مراجع گفته شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
پیرترین جانور , معاون وزیر آفریقا جنوبی , مرکز همایش های برج میلاد , شعبه های شلوغ , فولاد هرمزگان , پاپیروس باستانی , منطقه القناق , فریدون صمصام پور , سعید اوحدی مشاور معاون اول رییس جمهور شد , وضعیت حقوقی دریای خزر ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / شوهر نمونه: آنچه زنتان آرزو می‌کرد از قبل می‌دانستید , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , تاریخ ادبیات ـ ایران / تکامل در ادبیات ایران , بانک اطلاعاتی کتاب / زیارت عاشورا , ورزشی , کشتی / پشتوانه‌های واقعی را دریابیم , بانک اطلاعاتی کتاب / آیین‌نامه ایمنی راه‌ها (ایمنی راه و حریم) , بانک اطلاعاتی کتاب / ربای تولیدی: برگرفته از نظریات فقهی مرجع عالیقدر حضرت آیه‌الله العظمی صانعی , بانک اطلاعاتی کتاب / آسمان آبی برای پرواز پروانه‌ها , نشریات و مطبوعات , فنی و مهندسی , ماهنامه دنیای مخابرات و ارتباطات / دنیای مخابرات و ارتباطات ـ سال ششم، شماره ۵۷، بهمن ۱۳۸۷ , بانک اطلاعاتی کتاب / Adams and victor's principles of neurology - 2005 , فرهنگی و هنری , موسیقی , موسیقی ایران / به دنبال اتفاق، به دنبال سرعت ,

برخی منابع مهم خبری
sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , gsm.ir جی اس ام , khabargozarisaba.ir خبرگزاری صبا , https: نکست هالیدی , roozannews.ir روزنامه روزان , qudsonline.ir روزنامه قدس , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , namehnews.ir نامه نیوز , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , armanshargh.ir آرمان شرق ,وبگردی
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان
(ویدئو) پرواز تماشاگران ایرانی از سن پترزبورگ به کازان - به گزارش ورزش سه، هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه برای حمایت از تیم کشورمان مقابل اسپانیا به شهر کازان رسیدند.
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!