سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 January, 2019

جدول زمان‌بندی جوجه‌کشی مصنوعی


به‌‌طور شماتيک مراحل تکامل تخم شترمرغ نطفه‌دار در شکل A نشان داده شده است. با توجه به ضخامت پوسته تخم شترمرغ، محتويات آن به سادگى تخم پرندگان کوچک‌تر قابل رؤيت نيست. با استفاده از يک منبع نورى قوى در يک اتاق تاريک اين مشکل رفع مى‌گردد. همچنين مى‌توان از يک چراغ قوۀ قوى و وسايل ديگر لندلينگ، شبيه به آنچه در شکل B و شکل C آمده است استفاده نمود.
تخم شترمرغ بارور در هفته دوم جوجه‌کشى قابل تشخيص است. تخم کاملاً شفاف حاکلى از عدم بارورى است. در صورت مشکوک بودن مورد بهتر است آن را در دستگاه جوجه‌کشى قرار داده و يک هفته بعد مجدداً مشاهده شود. چنانچه بعد از هفته سوم علائمى از حضور جنين در تخم مشاهده نشد بايستى حتماً تخم را از دستگاه خارج نمود.
از هفته ششم اتاقک هواى تقريباً يک‌سوم تخم را اشغال مى‌کند. جهت نشان دادن تغييرات در فاصلهٔ دو کندلينگ مى‌توان اندازه اتاقک هوائى را با مداد برروى تخم رسم کرد.
هرگز نبايد تخم شترمرغ را از روى کنجکاوى کندلينگ نمود و از دست زدن بى‌مورد به تخم‌ها بايستى پرهيز کرد.
به‌طور شماتيک در تصاوير زير مراحل تکامل يک تخم نطفه‌دار شترمرغ ديده مى‌شود.
   جدول زمان‌بندى جوجه‌کشى مصنوعى
مرحله وزن‌کشى کندلينگ چرخاندن تخم‌ها زمان انکوباسيون
انبار
تخم‌ها
روز اول
نگهدارى
در انبار
روز دوم انبارسازى
جهت يافتن محل
اتاقک هوائى
تا قبل از مشخص شدن
اتاقک هوائى به‌طور افقى
چرخانده شوند پس از
مشخص شدن آن تخم‌ها
عمودى قرار گيرند و اتاقک
هوائى بالا باشد.
تخم‌ها نبايد بيش از
ده روز در انبار بمانند.
ستر به‌طور
هفتگى
جهت
اطلاع از
کاهش وزن
بعد از ۲ تا ۳ هفته
يا زمانى‌که کاهش
وزن تخم مطلوب
نيست براى تشخيص
بارور بودن، حدود ۴۰ روزگى جهت اطلاع
از روند هچ
روزانه ۵ تا ۶ حدود ۳۹ روزگى
(تا زمان نوک زدن
به پوسته داخلى)
هچر جوجه يکروزه جهت اطلاع از روند هچ لازم نيست حدود ۴۰ روزگى
(بعد از نوک زدن
به پوسته داخلى
تخم) تا زمانى‌که
جوجه روى پاى
خود بايستد
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تولیدات صنایع دستی , بیتل ها , کارگر، , سریال مولانا , ۶۰متری , آخر زمان , دالیا گریبوسکایته , نکوداشت , استاندار خراسان رضوی , علیرضا رییسی ,

مقالات پربیننده امروز
علم و زندگی , ابزار و وسایل , ابزار و وسایل ـ بهداشتی / نکاتی مهم درباره صابون و مواد شوینده , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , اینترنت و شبکه , اینترنت / تولید محتوا در اینترنت ضرورتی انکار ناپذیر , بانک اطلاعاتی کتاب / چگونه کتاب بنویسیم: درسنامه‌ی تحقیق , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده کنکور کودکیاری فنی و حرفه‌ای - کار دانش (کاردانی پیوسته) , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / برخی دیگر از رویدادهای ۱۸ دسامبر , بانک اطلاعاتی کتاب / درسنامه حسابرسی , بانک اطلاعاتی کتاب / فال دیوان غزلیات حافظ با معنی , موفقیت , زندگی , زندگی فردی / این پاییز ماست، با برگ و باران و ابری که قرار گذاشته این روزها ببارد , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , فناوری اطلاعات , فن‌آوری‌ ارتباطات‌ و اطلاعات / تکنولوژی ذخیره کم‌کم بالغ می‌شود , شخصیت‌ها , مذهبی , عالم و فاضل / رازی ، صفی الدین ,

برخی منابع مهم خبری
piroozionline.ir روزنامه پیروزی , karyab.net کاریاب , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , seemorgh.com سیمرغ , banifilm.ir بانی فیلم , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , e-estekhdam.com ای استخدام , alef.ir الف , asianews.ir روزنامه آسیا , sourehcinema.ir سوره سینما ,وبگردی
طرح دلالی ملی بنزین !
طرح دلالی ملی بنزین ! - سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.