جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

پاستورلا مالتوسیدا (Pasteurella Multocida)


  پاستورلا مالتوسيدا (Pasteurella Multocida)
اين کوکوباسيل گرم منفى کوچک از طريق گزش يا خراش حيوانات به‌ويژه سگ و گربه انتقال مى‌يابد. عفونت با تشکيل سريع التهاب شديد و ترشح چرکى مشخص مى‌شود. خطر عفونت بافت‌هاى عمقى مثل استئوميليت، درگيرى غلاف تاندوني، يا آرتريت سپتيک بالا است. درمان شامل آمپى‌سيلين / سولباکتام (۳-۵/۱ گرم وريدى هر ۶ ساعت)، آموکسى سيلين / کلاوولانيک اسيد (۱۲۵/۵۰۰ ميلى‌گرم خوراکى هر ۸ ساعت)، يا در صورت آلرژى به پنى‌سيلين، کوتريموکسازول (۱۶۰/۸۰۰ ميلى‌گرم خوراکى يا وريد هر ۱۲ ساعت) مى‌باشد.
  کاپنوسيتوفاگا کانى‌مورسوس (Capnocytophaga Canimorsus)
اين باسيل گرم منفى دوکى شکل با سپتى‌سمى متعاقب گازگرفتگى سگ به‌ويژه در افراد الکلي، بيماران فاقد طحال، يا مصرف‌کننده‌هاى مزمن استروئيدها همراه است. ميانگين دوره کمون ۵ روز است. بيمارى با تب تظاهر مى‌کند و گاهى با مننژيت يا اندوکارديت همراه است. در افراد بدون طحال ممکن است DIC، گانگرن، خونريزى آدرنال، خونريزى ريوي، و سپسيس برق‌آسا رخ دهد. با رنگ‌آميزى گرم يا رات بافى‌کت خون در افراد بدون طحال ممکن است بتوان ارگانيسم را شناسائى نمود. درمان سپسيس ناشى از اين ارگانيسم شامل پنى‌سيلين G (دو تا ۳ ميليون واحد وريدى هر ۴ ساعت به‌مدت ۱۴ روز) مى‌باشد. در صورت آلرژى به پنى‌سيلين مى‌توان کلينداماييسين، سفالوسپورين‌هاى نسل سوم، و فلوروکينولون‌ها را جايگزين نمود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
نوروز 95 و رنگ مو , تعهدات , 26 تیر ماه , بهمن دان , شاهین جعفری , حوزه دارویی , شوراهای امر به معروف و نهی از منکر , معاونین سابق , کبوترباز , ضربه روانی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب مقدماتی در فراگیری اجرای پیانو , علمی و آموزشی , زیست‌شناسی , آبزیان / دلفینها و دلفین درمانی , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش خط , سایر , م , م ـ د / مدولاتور اثرهال , بانک اطلاعاتی کتاب / قرآن کریم , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱۲ تیر ـ ۳ جولای ـ ناسیونالیسم ایرانی عامل اقتدار ساسانیان , بهداشت و درمان , علوم پزشکی , دانستنیها / فایده های آب در هاون کوبیدن , کامپیوتر و اینترنت , تلفن همراه , معرفی گوشی‌های Nokia / Nokia ۲۶۰۰ , بانک اطلاعاتی کتاب / حقوق بین‌الملل خصوصی شامل: تابعیت، اقامتگاه، حقوق بیگانگان، تعارض قوانین، مصونیت‌های دیپلماتیک، حمایت سیاسی، پناهندگی ... , بانک اطلاعاتی کتاب / مرجع برنامه‌نویسان Visual Basic برای استفاده از توابع API، Crystal Report و SQL DMO ,

برخی منابع مهم خبری
fardanews.com فردا نیوز , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , karyab.net کاریاب , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , iran-newspaper.com روزنامه ایران , siasatrooz.ir سیاست روز , varzesh3.com ورزش سه , banifilm.ir بانی فیلم , asianews.ir روزنامه آسیا ,وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.