شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

محل رشد و پراکنش


نام علمى: Amaranthus albus L
نام انگليسى: Tumble pigweed, White pigweed
   گياهچه
سطح فوقانى لپه‌ها به رنگ سبز روشن و سطح تحتانى آن قرمز و طول آنها سه تا پنج برابر پهناى آن است. اولين برگ‌هاى حقيقى سبز تيره و حاشيهٔ آنها موجدار است. سطح زيرين اين برگ‌ها نيز متمايل به قرمز است.
   محل رشد و پراکنش
علفى هرزى است با پراکندگى زياد که در سبزيجات و گياهان زراعى مختلف و نيز در باغ‌ها، حاشيهٔ جاده‌ها و زمين‌هاى باير ايجاد مزاحمت مى‌نمايد.
ساقه‌هاى اين گياه در مراحل رسيدگى کامل از سطح خاک شکسته و توسط باد به اطراف حمل مى‌شوند. اين عمل به پخش بذر و تکثير گياه کمک مى‌کند.
   گياه کامل
- اندام‌هاى رويشى:
گياهى يک‌ساله، به ارتفاع ده تا پنجاه‌ سانتى‌متر (در شرايط مطلوب ممکن است ارتفاع آن به ۱۲۰ سانتى‌متر هم برسد) که توسط بذر تکثير مى‌يابد. ساقه‌هاى آن معمولاً به رنگ سبز متمايل به زرد و داراى انشعابات فراوان است. برگ‌ها متناوب، در بخش فوقانى به رنگ سبز روشن و گاهى اوقات در بخش زيرين متمايل به قرمز، کوچک (به طول ۵/۲ و پهناى ۱ تا ۲ سانتى‌متر)، مستطيلى تا قاشقى شکل و داراى حاشيه‌اى موجدار است. دمبرگ‌ها کوتاه، به طول ۵/۱ تا ۴ سانتى‌متر و داراى کرک‌هاى فراوان است. ريشه‌ها گسترش زيادى دارند و نسبتاً در سطح خاک قرار گرفته‌اند.
- اندام‌هاى زايشى:
گل‌ها مجتمع، کوجک و سبز رنگ هستند و روى دمگل‌هاى کوتاه در مجاورت برگ‌ها واقع شده‌اند. طول براکته‌هاى هر گل تقريباً دو برابر طول پوشش گل است. ميوهٔ اين گياه به‌صورت کپسولى کوچک و به طول ۵/۱ ميلى‌متر، مدوّر، فشرده، کمى چروکيده و داراى برآمدگى‌هاى کوتاه و خار مانند است. بذرهاى اين علف هرز سياه براق، عدسى شکل و به قطر يک ميلى‌متر بوده و سطح آن اندکى زبر است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
پرین , گرده افشان , جنایتکارترین , صف بنزین , کشورهای حوزه نوروز , پژوهشگاه مطالعات استراتژیک خاورمیانه , عکاسخانه , بیکر , اداره مبارزه با مواد مخدر , بیت سحم ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / عربی (2) , اقتصاد و بازرگانی / صنایع / صنعت بازیافت / بازیافت پلاستیک , ورزشی / فوتبال / بازیکنان / خرگوش کوچک، صید جدید رئالی ها , بانک اطلاعاتی کتاب / 12 روز سفر به سرزمین بختیاری , اقتصاد و بازرگانی / صنایع نفت و گاز / بنزین / بنزین، سوختی برای موتور تورم! , بانک اطلاعاتی کتاب / حقوق مدنی: قواعد عمومی قراردادها: اجرای عقد و عهدشکنی مسوولیت قراردادی , بهداشت / تغذیه / خواص‌میوه‌ها و صیفی‌جات / هلو , بانک اطلاعاتی کتاب / قرآن کریم , بانک اطلاعاتی کتاب / برگ آزمون‌های مفاهیم قرآنی سال دوم راهنمایی تحصیلی , بانک اطلاعاتی کتاب / پسری که شریک نمی‌خواهد ,

برخی منابع مهم خبری
farsnews.ir خبرگزاری فارس , aparat.com آپارات , jamnews.ir جام نیوز , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , banifilm.ir روزنامه بانی فیلم , caffecinema.com کافه سینما , jamaran.ir جماران , cup.ir کاپ , resalat-news.com روزنامه رسالت , rokna.ir رکنا ,وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
مهارت کاهش اندوه
نوشتن یکی از مهمترین ابزارهایی است که هنگام ناراحتی و اندوه باید به کار بگیرید تحقیقات متخصصان روانشناسی نشان می‌دهد افراد هنگام عصبانیت و پس از مشاجره، با نوشتن و استفاده …