شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

امکانات اقامتی و رفاهی


  مجتمع پتروشيمى رازى (RPC)
ظرفيت توليد اين مجتمع ۳ ميليون و ۶۶۲ هزار تن در سال و مهم‌ترين توليدات آن آمونياک، اوره، اسيد سولفوريک، دى آمونيوم فسفات و گوگرد مى‌باشد.
  مجتمع پتروشيمى فارابى (FPC)
ظرفيت توليد اين مجتمع ۶۷ هزار تن در سال و مهم‌ترين محصولات آن انيدريدفتاليک و دى‌اکتيل فتالات مى‌باشد.
  پالايشگاه گاز مايع ماهشهر
ظرفيت توليد اين واحد صنعتى ۳۳ ميليون بشکه و توليدات آن LPG و پنتان مى‌باشد.
  مزايا و تسهيلات قانونى منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى
به‌منظور حمايت و گسترش سرمايه‌گذاري، توليد و توسعه صادرات بخش‌هاى اقتصادى مانند صنعت و خدمات در منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى تدابير و تسهيلات قانونى تدوين شده است. اين تدابير قانونى به‌عنوان مجموعه‌اى از ابزارهاى تشويقى در زمينه‌هاى فوق‌الذکر به شرح ذيل مى‌باشند:
- توليد پردازش و ايجاد تغييرات در کالا براى کسب ارزش افزوده در منطقه با استفاده از امکانات و مزاياى موجود مجاز مى‌باشد.
- تمامى کالاهائى که به‌منظور توليد يا ارائه خدمات مورد نياز منطقه مورد نياز منطقه از خارج از کشور وارد منطقه مى‌شوند از شمول مقررات عمومى صادرات و واردات کشور مستثنى مى‌باشند.
- واردات درصدى از کالاهاى توليد شده در منطقه به داخل بدون هرگونه محدوديتى مجاز است و نيازى به ثبت سفارش و گشايش اعتبار ندارد.
- کالاهاى گوناگونى که از خارج و يا از مناطق آزاد تجارى - صنعتى به منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به‌منظور صادرات وارد شده‌اند بدون هرگونه تشريفات مى‌توانند به خارج صادر شوند.
- واردات کال از خارج کشور يا مناطق آزاد تجارى - صنعتى و مناطق ويژه به منطقه ويژه پتروشيمى با کمترين تشريفات صورت مى‌گيرد.
- در صورتى‌که پردازش و ايجاد ارزش افزوده کالاهاى وارد شده به منطقه به مقدارى باشد که موجب تغيير تعرفه گمرکى اين کالاها گردد محاسبه سود بازرگانى اين کالاها براى واردات به داخل کشور تنها معادل سود بازرگانى مواد اوليه و قطعات وارداتى به کار رفته در فرآيند توليد کالاهاى فوق مى‌باشد.
- واردات و نگهدارى کالا به‌صورت امانى مانند مواد اوليه، ماشين‌آلات، ابزار و قطعات توليدى در منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى مجاز مى‌باشد.
  تسهيلات پولى، مالى و خدمات گمرکى
به‌منظور جذب سرمايه‌گذارى داخلى و به‌خصوص سرمايه‌گذارى خارجى و ايجاد بسترهاى عملى ايجاد اين امر، سازمان منطقه ويژه اقتصادى فعاليت‌هاى گسترده‌اى را در جهت بهينه‌سازى در زمينه امور بانکي، پولي، مالى و گمرکى در دست اجراء دارد.
با توجه به تسهيلات قانونى منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمي، براى توسعه صادرات و واردات، حداقل امور گمرکى در گمرک منطقه به اجراء درخواهد آمد. تسهيلات گمرکى فوق شامل حذف مقررات عمومى صادرات و واردات براى ورود مواد اوليه، ماشين‌آلات، و کالاها به منطقه به‌منظور استفاده در طرح‌هاى توليدي، کاهش تعرفه‌هاى گمرکى براى ورود توليدات منطقه به داخل کشور و حذف مراحل زائد گمرکى مى‌شود.
همچنين سازمان منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به‌منظور تسريع فعاليت‌هاى اقتصادى و تأمين تسهيلات و منابع مالى طرح‌هاى زيربنائى منطقه و سرمايه‌گذارى‌هاى بخش خصوصى داخلى و خارجي، درصدد اتخاذ مجموعه‌اى از سياست‌ها و راه‌کارهاى عملى و تأمين و تضمين سرمايه‌گذارى مى‌باشد.
اين سازمان اعتقاد دارد که فعاليت‌هاى پولي، بانکي، مالى و امور گمرکى و ... مجموعه‌اى از ابزارهاى اساسى در رونق و توسعه فعاليت‌هاى سرمايه‌گذاري، توليد و تجارت مى‌باشد و به همين دليل تمامى تلاش خود را جهت ايجاد مکانيزم‌هاى کارآمد فوق به عمل مى‌آورد و در همين راستا از هرگونه طرح و پيشنهاد سازنده‌اى در اين زمينه استقبال مى‌نمايد.
  تأمين نيروى انسانى
منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به لحاظ جغرافيائى در مکانى واقع شده است که سابقه طولانى تأسيس و فعاليت بخش‌هاى مختلف صنعت بالاخص نفت، گاز و پتروشيمي، فولاد و خدمات در آن وجود دارد. اين امر خود سبب موجود بودن نيروى انسانى فراوان با هزينه پائين گرديده است. به بيان ديگر وجود يک فرهنگ صنعتى - کارگرى در منطقه و آشنائى نسبى مردم با بخش صنعت و فعاليت در اين بخش عامل مهمى براى گسترش و توسعه صنايع مختلف در منطقه ويژه اقتصادى است وجود مراکز آموزشى فنى و حرفه‌اى در مؤسسات آموزش عالى در نزديک منطقه دليل ديگرى براى دسترسى به نيروى انسانى مورد نياز طرح‌هاى سرمايه‌گذارى مى‌باشد.
  امکانات اقامتى و رفاهى
با توجه به استقرار سه مجتمع پترشيمى در جوار منطقه، شرکت ملى صنايع پتروشيمى به‌منظور جذب و صيانت از نيروى انسانى در رده‌هاى مختلف امکانات رفاهى و اقامتى را در شهرستان ماهشهر ايجاد نموده است اين امکانات شامل منازل و واحدهاى مسکونى کارکنان در مرکز شهرستان و همچنين در شهرک‌هاى بعثت و شهيد چمران، شبکه‌هاى آب، برق و تلفن، کتابخانه، مراکز مذهبي، مدارس در مقاطع مختلف تحصيلى و مرکز خريد مى‌باشد.
در شهرک بعثت براى اقامت و استراحت ميهمانان هتلى با ۴۳۵ اتاق يک نفره همراه با کليه تسهيلات رفاه وجود دارد. همچنين بيمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابى شرکت ملى صنايع پتروشيمى براى تأمين امور بهداشت و درمان در مراحل پايانى بهره‌بردارى قرار دارد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آلکساندر آکوستا , ریلی , طرح نظام ساماندهی , جشنواره فرهنگ و رسانه , مشاهده پلنگ , تغییر مهم , صنایع چوب اسالم , تل‌آویو , ابزار دندانپزشکی , طراحی متفاوت ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , طراحی و گرافیک / جاودان بر بوم زمان , بانک اطلاعاتی کتاب / زیارت اهل قبور: احکام و مسائل و دانستنیهای مرگ , بانک اطلاعاتی کتاب / آداب زیارت امام رضا (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / مدیریت تغییر فردی: چگونه مهارتهای خود را در جهت تغییرات فردی افزایش دهیم , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده ریاضیات (1) سال اول دبیرستان کنکورهای سراسری و آزاد با پاسخ تشریحی , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , بدن انسان / چه کسانی نباید خون بدهند؟ , علمی و آموزشی , آموزش و پرورش , روشهای آموزش و فراگیری / یادگیری با رویکرد ساختار گرایی , سایر , د ـ ذ , دذ ـ ل / دلیجان , بانک اطلاعاتی کتاب / خودآموز تفسیر سریع الکتروکاردیوگرام , بانک اطلاعاتی کتاب / امپراتوری بیزانس ,

برخی منابع مهم خبری
namehnews.ir نامه نیوز , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , persiankhodro.com پرشین خودرو , cinemakhabar.ir سینما خبر , isna.ir ایسنا , salamatnews.com سلامت نیوز , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , vista.ir وبگردی , mosalas.ir مثلث ,وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.