پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / Thursday, 15 November, 2018

امکانات اقامتی و رفاهی


  مجتمع پتروشيمى رازى (RPC)
ظرفيت توليد اين مجتمع ۳ ميليون و ۶۶۲ هزار تن در سال و مهم‌ترين توليدات آن آمونياک، اوره، اسيد سولفوريک، دى آمونيوم فسفات و گوگرد مى‌باشد.
  مجتمع پتروشيمى فارابى (FPC)
ظرفيت توليد اين مجتمع ۶۷ هزار تن در سال و مهم‌ترين محصولات آن انيدريدفتاليک و دى‌اکتيل فتالات مى‌باشد.
  پالايشگاه گاز مايع ماهشهر
ظرفيت توليد اين واحد صنعتى ۳۳ ميليون بشکه و توليدات آن LPG و پنتان مى‌باشد.
  مزايا و تسهيلات قانونى منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى
به‌منظور حمايت و گسترش سرمايه‌گذاري، توليد و توسعه صادرات بخش‌هاى اقتصادى مانند صنعت و خدمات در منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى تدابير و تسهيلات قانونى تدوين شده است. اين تدابير قانونى به‌عنوان مجموعه‌اى از ابزارهاى تشويقى در زمينه‌هاى فوق‌الذکر به شرح ذيل مى‌باشند:
- توليد پردازش و ايجاد تغييرات در کالا براى کسب ارزش افزوده در منطقه با استفاده از امکانات و مزاياى موجود مجاز مى‌باشد.
- تمامى کالاهائى که به‌منظور توليد يا ارائه خدمات مورد نياز منطقه مورد نياز منطقه از خارج از کشور وارد منطقه مى‌شوند از شمول مقررات عمومى صادرات و واردات کشور مستثنى مى‌باشند.
- واردات درصدى از کالاهاى توليد شده در منطقه به داخل بدون هرگونه محدوديتى مجاز است و نيازى به ثبت سفارش و گشايش اعتبار ندارد.
- کالاهاى گوناگونى که از خارج و يا از مناطق آزاد تجارى - صنعتى به منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به‌منظور صادرات وارد شده‌اند بدون هرگونه تشريفات مى‌توانند به خارج صادر شوند.
- واردات کال از خارج کشور يا مناطق آزاد تجارى - صنعتى و مناطق ويژه به منطقه ويژه پتروشيمى با کمترين تشريفات صورت مى‌گيرد.
- در صورتى‌که پردازش و ايجاد ارزش افزوده کالاهاى وارد شده به منطقه به مقدارى باشد که موجب تغيير تعرفه گمرکى اين کالاها گردد محاسبه سود بازرگانى اين کالاها براى واردات به داخل کشور تنها معادل سود بازرگانى مواد اوليه و قطعات وارداتى به کار رفته در فرآيند توليد کالاهاى فوق مى‌باشد.
- واردات و نگهدارى کالا به‌صورت امانى مانند مواد اوليه، ماشين‌آلات، ابزار و قطعات توليدى در منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى مجاز مى‌باشد.
  تسهيلات پولى، مالى و خدمات گمرکى
به‌منظور جذب سرمايه‌گذارى داخلى و به‌خصوص سرمايه‌گذارى خارجى و ايجاد بسترهاى عملى ايجاد اين امر، سازمان منطقه ويژه اقتصادى فعاليت‌هاى گسترده‌اى را در جهت بهينه‌سازى در زمينه امور بانکي، پولي، مالى و گمرکى در دست اجراء دارد.
با توجه به تسهيلات قانونى منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمي، براى توسعه صادرات و واردات، حداقل امور گمرکى در گمرک منطقه به اجراء درخواهد آمد. تسهيلات گمرکى فوق شامل حذف مقررات عمومى صادرات و واردات براى ورود مواد اوليه، ماشين‌آلات، و کالاها به منطقه به‌منظور استفاده در طرح‌هاى توليدي، کاهش تعرفه‌هاى گمرکى براى ورود توليدات منطقه به داخل کشور و حذف مراحل زائد گمرکى مى‌شود.
همچنين سازمان منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به‌منظور تسريع فعاليت‌هاى اقتصادى و تأمين تسهيلات و منابع مالى طرح‌هاى زيربنائى منطقه و سرمايه‌گذارى‌هاى بخش خصوصى داخلى و خارجي، درصدد اتخاذ مجموعه‌اى از سياست‌ها و راه‌کارهاى عملى و تأمين و تضمين سرمايه‌گذارى مى‌باشد.
اين سازمان اعتقاد دارد که فعاليت‌هاى پولي، بانکي، مالى و امور گمرکى و ... مجموعه‌اى از ابزارهاى اساسى در رونق و توسعه فعاليت‌هاى سرمايه‌گذاري، توليد و تجارت مى‌باشد و به همين دليل تمامى تلاش خود را جهت ايجاد مکانيزم‌هاى کارآمد فوق به عمل مى‌آورد و در همين راستا از هرگونه طرح و پيشنهاد سازنده‌اى در اين زمينه استقبال مى‌نمايد.
  تأمين نيروى انسانى
منطقه ويژه اقتصادى پتروشيمى به لحاظ جغرافيائى در مکانى واقع شده است که سابقه طولانى تأسيس و فعاليت بخش‌هاى مختلف صنعت بالاخص نفت، گاز و پتروشيمي، فولاد و خدمات در آن وجود دارد. اين امر خود سبب موجود بودن نيروى انسانى فراوان با هزينه پائين گرديده است. به بيان ديگر وجود يک فرهنگ صنعتى - کارگرى در منطقه و آشنائى نسبى مردم با بخش صنعت و فعاليت در اين بخش عامل مهمى براى گسترش و توسعه صنايع مختلف در منطقه ويژه اقتصادى است وجود مراکز آموزشى فنى و حرفه‌اى در مؤسسات آموزش عالى در نزديک منطقه دليل ديگرى براى دسترسى به نيروى انسانى مورد نياز طرح‌هاى سرمايه‌گذارى مى‌باشد.
  امکانات اقامتى و رفاهى
با توجه به استقرار سه مجتمع پترشيمى در جوار منطقه، شرکت ملى صنايع پتروشيمى به‌منظور جذب و صيانت از نيروى انسانى در رده‌هاى مختلف امکانات رفاهى و اقامتى را در شهرستان ماهشهر ايجاد نموده است اين امکانات شامل منازل و واحدهاى مسکونى کارکنان در مرکز شهرستان و همچنين در شهرک‌هاى بعثت و شهيد چمران، شبکه‌هاى آب، برق و تلفن، کتابخانه، مراکز مذهبي، مدارس در مقاطع مختلف تحصيلى و مرکز خريد مى‌باشد.
در شهرک بعثت براى اقامت و استراحت ميهمانان هتلى با ۴۳۵ اتاق يک نفره همراه با کليه تسهيلات رفاه وجود دارد. همچنين بيمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابى شرکت ملى صنايع پتروشيمى براى تأمين امور بهداشت و درمان در مراحل پايانى بهره‌بردارى قرار دارد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
اربعین حسینی , شوق پرواز , دانش آموزان ایرانی در لبنان , پارک علمی فناوری , احمد جمشیدیان , یعقوب عزیززاده , ویرانی های گسترده در یمن , آئین بخشش , استعفای ارجمند , حفاظت ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / 303 مدار , نشریات و مطبوعات , فرهنگی , فصلنامه شعر / شعر ـ سال پانزدهم شماره ۵۳، پائیز ۱۳۸۶ , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش مفاهیم قرآن به روش قصه, سرود و نقاشی ویژه دوره پیش دبستانی: راهنمای کاربردی و شیوه تدریس ... , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , علوم کامپیوتر , کامپیوتر / برای همه کودکان زمین , بانک اطلاعاتی کتاب / Oxford advanced learner's dictionary , بانک اطلاعاتی کتاب / روان‌شناسی تفاوتهای فردی , بهداشت و درمان , بیماریها , بیماریهای عفونی / درمان عفونت ادراری , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش گام به گام اینترنت: مقدماتی و پیشرفته: ساده‌ترین روش یادگیری اینترنت در فقط 24 ساعت , بانک اطلاعاتی کتاب / شعر تر حافظ و ساختار انتقال پیام در زبان فارسی , بانک اطلاعاتی کتاب / اعتراف صادقانه ,

برخی منابع مهم خبری
shana.ir شانا , kojaro.com کجارو , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , vista.ir وبگردی , ettelaat.com روزنامه اطلاعات , armandaily.ir روزنامه آرمان , e-estekhdam.com ای استخدام , plus.ir تی وی پلاس , irna.ir ایرنا , shafaqna.com شفقنا ,وبگردی
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید - دلواپسان ۵ سال است که می‌گویند آمار قاچاق کالا دو برابر آمار اعلامی دولت و معادل ۲۵ میلیارد دلار است. این یعنی اگر هیچ پول_کثیف دیگری هم در کشور نباشد، سالانه ۲۵ میلیارد دلار پولشویی داریم. حالا چطور مدعی ظریف هستند که حرفش درباره پولشویی غلط است؟
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا - بررسی کوچ برخی مدیران شرکت سایپا به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.