شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / Saturday, 22 September, 2018

اقدامات اصلاحی(۲)


  اقدامات جنبى
باهمه اين اقدامات و تلاش‌ها کوشش‌هاى جنبى ديگرى در اين راستا مى‌توانيد داشته باشيد که برنامه‌ريزى‌هايتان را در رابطه با اصلاح و درمان کودک تکميل کند. آن اقدامات بدين‌قرارند:
- در مواردى مى‌توانيد از داروهاى تلخ استفاده کنيد تا او دريابد که ادامه اين حالت چندان به نفع او نيست و او که مريض مى‌شود طبعاً داروهاى تلخ را هم بايد بخورد. البته دارو درمانى در مواردى مى‌تواند مؤثر باشد زيرا اضطراب او را تخفيف مى‌دهد.
- گاهى مى‌توانيد او را مورد سرزنش قرار دهيد که بيمارى او باعث شده است که از درس و برنامه عقب مانده است.
- گاهى که امر بيمارى او مکرر شد او را مورد بى‌اعتنائى قرار دهيد و برخوردتان با او سرد باشد. تا او عادت به ترک‌عادت کند. به او نشان دهيد که به خيالات او ترتيب اثر نمى‌دهيد. درضمن ضرورى است، تدريجاً از تعلق و وابستگى کودک بکاهيم که کمى سرپاى خود بايستد.
- موجباتى پديدآوريد که او اميد خود را قطع شده بداند و دريابد چاره‌اى نيست جزاينکه به مدرسه برود. به اين نتيجه برسد که بايد مشکل خود را حل کند و راه‌حلى بغير از بيمارى براى خود پيدا کند.
- گاهى به همراه او به مدرسه برويد و در بين راه صرفاً او را تقويت کنيد و روحيه بدهيد و همراهش باشيد تا احساس الزام کند.
- در رفع ترس بصورت کلى همانگونه که گفتيم گاهى براساس تجويز پزشک از دارودرمانى استفاده کنيد. سعى کنيم بدون تجويز پزشک هيچ اقدامى در اين رابطه نداشته باشيم.
- اعمال فشار و قاطعيت همه گاه به صواب نيست ولى در مواردى نتايج مثبتى ببار مى‌آورد.
- گاهى مى‌توان گفت تو هنوز آن آمادگى را پيدا نکردى که به مدرسه بروي، با اينکه بزرگ شده‌اي!!
- برخوردها جدّى باشد و به اينصورت اعلام کنيد: فردا صبح کارهايت را مى‌کنى و به مدرسه مى‌روي! در فرستادن او به مدرسه در مواردى که لازم است شک نکنيد و ترديد از خود نشان ندهيد.
در مواردى از معلم او کمک بگيريد، تا او با محبت و ايجاد اطمينان او را به مدرسه بکشاند. از او راه‌حل بخواهيد و يا از او درخواست کنيد که شيوه برخورد خود را ملايم‌تر کند. فراهم آمدن وسايل تفريح و لذت او در مدرسه، سرخوش داشتن کودک و رفع مشکل عصبى - روانى او در اين امر مؤثر است. در فکر براى اصلاح او از يک‌سو بايد به او اطمينان داد و از سوى ديگر از وابستگى بايد پرهيز کرد.
  پرهيزها در مورد مدرسه
در طريق اصلاح وضع کودک و جهت دادن او به مدرسه شيوه‌هاى متعددى را به کار مى‌بريد که برخى از آنها را برشمرديم. ولى براى موفقيت ضرورى است از تن دادن به پاره‌اى از اقدامات برحذر باشيد که برخى از آنها بدينقرارند:
- از بى‌توجهى و عدم درمان او بپرهيزيد که وضع او دشوارتر مى‌شود و امکان اصلاح اندک خواهد شد.
- هرگز در حضور کودک از سختى‌ها، نابسامانى‌ها و اختلالاتى که در کار مدرسه است بحث نکنيد.
- از تنبيه و سختگيرى و فشار سخن بميان نياوريد و حتى نگوئيد در فلان مدرسه فلان تنبيهى صورت گرفته است.
- در روزهاى تعطيل از مدرسه و حضور فرداى کودک در آن بحث بميان نياوريد. اگر خواستيد حرفى برنيد فقط بطور طبيعى بگوئيد فردا روز مدرسه است و تو به مدرسه خواهى رفت.
- براى تسکين کودک او را دلدارى بدهيد ولى هرگز دلسوزى و ترحمى نداشته باشيد. زيرا اين‌امر علاوه بر عادات و توقعات ناروائى که در کودک پديد مى‌آورد ترس او را بيشتر خواهد کرد.
- هرگز به بچه القاء نکنيد که بيمارى تو ناشى از ترس از مدرسه است بلکه بکوشيد اين ترس را زائل کنيد.
- اگر آمادگى رفتن به مدرسه در او نيست او را هرگز به زور به مدرسه نفرستيد که عارضه‌آفرين است و احتمال شکست در اين اقدام بسيار است. ممکن است ساعتى بعد گريان به خانه برگردد.
- تهديد کودک که اگر به مدرسه نروى ترا کتک خواهيم زد ناراحتى او را شديد خواهد کرد و بر ترس او خواهد افزود. مخصوصاً که اگر کودک دچار ترس شديد باشد. بکوشيد فشار در مدرسه را زائل کنيد.
- از سفارش‌هاى مصرّانه درباره مدرسه بپرهيزيد. به او نگوئيد مواظب خود باش و زياد در اين‌امر سماجت نکنيد که اين‌امر وضع او را بدتر و مدرسه را از ديد او ناامن‌تر خواهد کرد.
- اگر در خانه ماندگار شد به او اجازه ندهيد که هر وقت خواست به استراحت بپردازد، بلکه در بسترش او را نگهداريد و در همان بستر براى او تکليف معين کنيد.
- هم‌چنين از مقايسه کردن‌ها، به رخ کشيدن‌ها، تحقيرها، تمسخرها، نيشخندها، طرد و ردها بپرهيزيد که اين اقدامات مشکلات را حل نخواهد کرد و در همه حال حدود تحمل را مورد نظر داشته باشيد و مخصوصاً به زمينه جسمى او توجه کنيد که بيمارى خاصى نداشته باشد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
حمید بقایی , انقلاب , رمان پلیسی , محرومیت هواداران صنعت نفت آبادان , سخنگوی جنبش حماس , دربی اهواز , راهپیمایی 450 کیلومتری , میمون های برفی , نیروگاه های خورشیدی , گوش دراز ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / قاموس قرآن (2 ـ 1) , سایر , ن , نـ ـ ا / ناوهای هواپیمابر , بانک اطلاعاتی کتاب / The legend of the young archer , بانک اطلاعاتی کتاب / دیه, یا, مجازات مالی , فرهنگی و هنری , سینما , سینمای ایران / رویدادهای مهم سینمایی در سال ۱۳۸۶ , اجتماعی , زنان / وضعیت زنان در هند , بانک اطلاعاتی فیلم / آقای جاهل , بانک اطلاعاتی کتاب / تحقیق در عملیات: شامل شرح درس، نکته، مثال‌های حل شده، نکات کلیدی، تست‌های طبقه‌بندی... , بانک اطلاعاتی کتاب / سفینه البحار و مدینه الحکم و الاثار مع تطبیق النصوص الوارده فیها علی بحارالانوار بطبعتیه القدیمه و الجدیده , بانک اطلاعاتی کتاب / آشپزی ماندگار (غذاهای محلی ایران زمین) ,

برخی منابع مهم خبری
cinemakhabar.ir سینما خبر , aftabnews.ir آفتاب نیوز , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , cinemapress.ir سینما پرس , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , namehnews.ir نامه نیوز , iranart.ir ایران آرت , mizanonline.com خبرگزاری میزان , shana.ir شانا ,وبگردی
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
پاییز بازار ثانویه
پاییز بازار ثانویه - اگر ما نتوانیم تفاوت فاحش قیمت ارز در بازار آزاد و ثانویه را جبران کنیم و نتوانیم به بازار ثانویه عمق کافی ببخشیم عملا بازار ثانویه از دور خارج خواهد شد. قرار بود بازار ثانویه و آزاد یک تفاوت حداقلی داشته باشند. قرار بود نهایتا اختلاف قیمت در این دو بازار ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومان باشد نه هفت هزار تومان!
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی - جوان خوش ذوق ایرانی لامبورگینی! تماما ایرانی را طراحی و تولید کرده است.
سلطان سکه
سلطان سکه - اولین جلسه دادگاه "وحید مظلومین" معروف به سلطان سکه به همراه ۱۴ نفر از همدستانش امروز در شعبه دو دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی زرگر و به صورت علنی برگزار شد.
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر - با وجود اینکه چند روزی است سریال پر حاشیه "پدر" به پایان رسیده است، اما انتشار تصاویر ریحانه پارسا بازیگر نقش اول زن این سریال جنجال تازه‌ای به پا کرده است. این جنجال در حالی ایجاد شده که سازندگان سریال "پدر" به دنبال تولید فصل دوم آن هستند.
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها - ریحانه پارسا، بازیگر نقش لیلا در سریال "پدر" فعالیت خودش را به عنوان مدل تبلیغاتی آغاز کرد. این بازیگر متولد سال 1377 است.