چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ / Wednesday, 13 December, 2017

نقش‌های خبری


وسايل ارتباط جمعى پخش خبر و اطلاع را به عهده دارند. رسالت آنان در انتقال سريع، بى‌طرفانه و آگاهى بخش اخبار و وقايع دنياى ما است، از همين رو است که اين وسايل کوچک شدن کره زمين و همسايگى ساکنان آن را موجب شده‌اند. هيچ حادثه‌اى در عصر ارتباطات جمعى فقط به يک منطقه جغرافيائى محدود نيست و آنچه تعلق محلى خبر يا خاص بودن خبر يا حادثه براى يک محل يا منطقه خوانده مى‌‌شود (Particularism)، فقط به گذشته‌‌اى تاريخى اختصاص دارد. يک سياه آفريقائى جنوبى که از فرط خشم عليه نظام آپارتايد (Apartheid)، به خودسوزى دست مى‌زند، حادثه‌اى کوچک، محلى و محدود نمى‌آفريند، بلکه تمامى جهان را مى‌لرزاند، هنگامى که يک زندانى سياه پوست به جرم انديشه‌‌هاى رهائى بخش در زندان ژوهانسبورگ براى سال‌ها مى‌ماند (۱) تنها چند سياه سلول همسايه به او نمى‌نگرند، بلکه همه ساکنان جهان، يا به درستى هرجا که آگاهى هست، به او مى‌نگرد و رهائى او را طلب مى‌کنند (۲). شايد اگر وسايل ارتباط جمعى نبودند و خودسوزى مظلومانه راهبان ويتنام جنوبى را در سراسر گيتى به نمايش نمى‌نهادند، هم امروز هم سايگون در زير چکمه وان‌تيو به انتظار مى‌نشست.
(۱) نلسون ماندلا، رهبر سياه پوستان آزادى‌خواه آفريقاى جنوبي.
(۲) که خود نويدى در راه نفى هر نوع نابرابرى انسان‌ها براساس رنگ پوست در جهان و تحقق بيان خداوند است: انّ اکرمکم عندالله اتقيکم (بهترين شما با تقواترين شما است).
تعدد وسايل ارتباط جمعى و رقابت هدايت شده و درست آنان نه تنها مى‌تواند به پخش سريع خبر در جهان بيانجامد، بلکه از برخورد اخبار آن برق حقيقت جهيدن گيرد و نور واقعيت را پرتوى جهانى افکند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
داود بهبودی , دانش آموز البرزی , بزرگراه مستکبر , شهردار قم , علیرضا منصوریان , طرح جایگزینی یخچال‌های فرسوده , «مشهدالشهدا» , مزار شهدا , زبان تکریم , گادهیمای ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / قصه‌های قرآن: آدم و حوا , سیاسی / علوم سیاسی / فلاسفه و اندیشمندان سیاسی / زندگی و اندیشه فریدون آدمیت , بانک اطلاعاتی کتاب / سینما به روایت هیچکاک , دین و اندیشه / تصوف و عرفان / عرفان / نقدعرفان سکولار , بانک اطلاعاتی کتاب / مصابیح الدجی (چراغی در تاریکیها) , بانک اطلاعاتی کتاب / مفاهیم پایه بهداشت بررسی وضعیت، پرستاری جامعه‌نگر فرآیند پرستاری , بانک اطلاعاتی کتاب / 1000 نکته طبقه‌بندی شده در کامپیوتر: دروس تخصصی (پاسکال 1 و 2 ـ آشنایی با شبکه ـ سیستم عامل 1) فنی و , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب آموزشی ASSEMBLY برای کامپیوترهای شخصی آی‌بی‌ام , اجتماعی / زنان / فرار زنان افغان به آغوش مرگ , بانک اطلاعاتی کتاب / قبله‌ی هفتم امام هشتم (ع): پیرامون هشتمین حجت تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء ,

برخی منابع مهم خبری
farsnews.ir خبرگزاری فارس , jahanesanat.ir روزنامه جهان صنعت , hamshahrionline.ir همشهری آنلاین , persianv.com پرشین وی , parsine.com پارسینه , ensafnews.com انصاف نیوز , digiato.com دیجیاتو , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , mihanemrooz.ir میهن امروز , farhangnews.ir فرهنگ نیوز ,وبگردی
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
 آنونس سرى جدید دورهمى
آنونس سرى جدید دورهمى - رونمایی از دکور سرى جدید دورهمى
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها