سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 11 December, 2018

اقتصاد تولید در کشاورزی


اقتصاد توليد کشاورزى با رعايت اصول اقتصاد توليد در بخش کشاورزى ابزارهائى را در اختيار اقتصاددانان کشاورزى قرار مى‌دهد تا از طريق آن منابع توليد کمياب را به نحو احسن بين فعاليت‌هاى مختلف تخصيص دهد. به بيان ديگر با استفاده از مفاهيم اقتصاد توليد مى‌توان به سؤالات مربوط به توليد محصولات پاسخ داد. در واقع تعيين ميزان به‌کارگيرى مطلوب نهاده‌هائى مثل زمين، آب، ... و ساير عوامل توليد در توليد هر يک از محصولات، همچنين مقدار بهينه هر يک از محصولات با درنظر گرفتن محدوديت نهاده‌ها و مسائلى از اين قبيل با به‌کارگيرى اصول اقتصاد توليد صورت مى‌پذيرد. به‌ويژه آنکه زارعين عمدتاً با اين مسئله مواجه هستند که از يک سو مقدار نهاده در دسترس آنها به‌ويژه آب و زمين محدود است و از سوى ديگر مايل به توليد چندين محصول هستند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
علی سالمین احمد , نزاع در عروسی , حرکات بامزه , کک , اعلام خسارت , دکوراسیون خانه , انوشیروان ارجمند , مارگون , سخنرانی , دعوت داووداغلو ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / کلید طلایی ارتباطات , دین و اندیشه , دین و مذهب , تاریخ اسلام / داستان حنین , بانک اطلاعاتی فیلم / مدرسهٔ راک - SCHOOL OF ROCK , بانک اطلاعاتی کتاب / هم قصه، هم پند: مجموعه 3 جلدی 101 حکایت اخلاقی , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , نقد ادبی / باید ها و نباید ها در نقد ادبی , علوم انسانی , مدیریت و خدمات اداری , مدیریت / اصول مدیریت دولتی , بانک اطلاعاتی کتاب / نسیم بهشت: ترجمه ثواب الاعمال و عقاب الاعمال , بانک اطلاعاتی کتاب / انگل‌شناسی عملی: مرفولوژی مراحل تشخیص انگل‌های مهم انسانی , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای نرم‌افزارهای سازمانی آزاد / متن باز (نرم‌افزارهای کاربردی): طرح تدوین طرح جامع ... , اجتماعی , مشکلات و رفاه اجتماعی , روابط اجتماعی / حلقه گمشده آموزش‌های پیش از ازدواج ,

برخی منابع مهم خبری
shabakeh-mag.com مجله شبکه , snn.ir دانشجو , isna.ir ایسنا , khabargozarisaba.ir خبرگزاری صبا , https: نکست هالیدی , zoomit.ir زومیت , rokna.ir رکنا , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , cinemapress.ir سینما پرس , tebyan.net تبیان ,وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».