دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ / Monday, 21 January, 2019

علم احکام نجوم یا اخترگوئی


در اخترگوئى، کمربند منطقةالبروج را به شکل نمودار يا طرحى ترسيم مى‌کنند با نمادهائى که هرکدام معرف يکى از بخش‌هاى ۱۲گانهٔ منطقةالبروج هستند. منطقةالبروج توسط اخترگويان به‌منظور پيش‌گوئى آينده به‌کار مى‌رود. برخى اخترگويان اروپائى يک برج سيزدهم، حوّا (مارافساي) را نيز افزوده‌اند. گرچه دوره‌هاى اصلى که طى آن خورشيد در هريک از صور فلکى منطقةالبروج ظاهر مى‌شود ديگر مطابقت نمى‌کند، با اين‌حال اخترگوئى از تاريخ‌هاى اصلى و اوليه پيروى مى‌کند.
اخترگوئى عبارت است از تفسير نفوذ سيارات و ستارگان بر زندگانى انسان. اخترگوئى بر اين عقيد بنا شده است که اگر هنگامى که سيارات ترکيب خاصى دارند واقعه‌اى روى دهد، واقعه‌اى مشابه هنگامى که دوباره سيارات آن ترکيب ويژه را به‌خود بگيرند تکرار خواهد شد. سرچشمهٔ اخترگوئى بين‌النهرين است و در يونان باستان توسعه يافته و سپس جذب فرهنگ‌هاى هندى و اسلامى و اروپاى غربى شده است. اخترگوئى را در دوران قديم علم مى‌انگاشتند. اين رشته در عصر جديد از حمايت برخى دانشمندان و فيلسوفان بزرگ برخوردار شده است. از جمله کارل گوستاو يونگ که براى مقايسهٔ زايجه‌ها يا 'برج‌هاى تولد' ، ازدواج‌هاى موفق و زوج‌هاى مطلّقه، به تحقيق و تجربه پرداخت. گرچه اخترگوئى از سوى شوراهاى مختلف مسيحى محکوم شده است، اما در ستون پيشگوئى روزنامه‌ها و سالنامه‌هاى ويژه از مقبوليت فراوانى برخوردار شده است.
   برج‌هاى دوازده‌گانهٔ منطقةالبروج
برج latin نماد توضیح
حَمَل Aries بره يا قوچ از حدود ۲۱ مارس تا ۱۹ آوريل (مطابق با فروردين) خورشيد در اولين برج منطقةالبروج قرار مى‌گيرد.
ثور Taurus گاو نر از حدود ۲۰ آوريل تا ۲۰ مه (مطابق با ارديبهشت) خورشيد در برج ثور قرار مى‌گيرد.
جوزا يا
دو پيکر
Gemini دوقلوها از حدود ۲۱ مه تا ۲۱ ژوئن (مطابق با خرداد) خورشيد در برج جوزا قرار مى‌گيرد.
سرطان Cancer خرچنگ از حدود ۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئيه (مطابق با تيرماه) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
اسد Leo شير از حدود ۲۳ ژوئيه تا ۲۲ اوت (مطابق با مرداد) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
سنبله Virgo دختر باکره از حدود ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر (مطابق با شهريور) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
ميزان Libra ترازو از حدود ۲۳ سپتامبر تا ۲۳ اکتبر (مطابق با مهر) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
عقرب Scorpio عقرب از حدود ۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر (مطابق با آبان) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود. (به‌نظر برخى اخترگويان اروپائى نيمهٔ دوم برج عقرب گاه به 'حوّا' نسبت داده مى‌شود با نماد: مارگير.
قوس Sagittarius کمانگير از حدود ۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر (مطابق با آذر) خورشيد در اين برج است.
جَدى Capricorn بُز از حدود ۲۲ دسامبر تا ۱۹ ژانويه (مطابق با دي) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
دَلو Aquarius حمل‌کنندهٔ آب از حدود ۲۰ ژانويه تا ۱۸ فوريه (مطابق با بهمن) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
حوت Pisces ماهى از حدود ۱۹ فوريه تا ۲۰ مارس (مطابق با اسفند) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
رئیس ستاد رئیسی , کمیته رفتینگ , ضد استعمارگران , رسوم و آداب , Wingsuit , شهرهای زیرزمینی , پریدخت داوری , مسابقات سراسری قرآن کریم , هاشم کرونی , کالری نان ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / کنکور به زبان ساده: ریاضیات گسسته , بانک اطلاعاتی کتاب / Project omega: level 2 , بانک اطلاعاتی کتاب / درس‌آزمون (4) پیش‌دانشگاهی (تجربی) , بانک اطلاعاتی کتاب / روانشناسی بهداشت حرفه‌ای چالشی در استرس شغلی , بانک اطلاعاتی کتاب / معبد سکوت , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه کامل کد, رمز و استراتژی بازیهای (پلی‌استیشن 1): مجموعه کتابهای 1 تا 6 لوحه‌خانه ... , بهداشت و درمان , بیماریها , بیماریهای عفونی / نقص اکتسابی سیستم ایمنی یا ایدز ،‌ چگونه سلامت انسان را تهدید می کند , بانک اطلاعاتی کتاب / مواقف حشر , بانک اطلاعاتی کتاب / انرژی , فرهنگی و هنری , فرهنگ , آداب و رسوم / بختیاریها ,

برخی منابع مهم خبری
ghanoondaily.ir روزنامه قانون , sourehcinema.ir سوره سینما , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , iranart.ir ایران آرت , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , alodoctor.ir الو دکتر , rokna.ir رکنا , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , isna.ir ایسنا ,وبگردی
طرح دلالی ملی بنزین !
طرح دلالی ملی بنزین ! - سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.