دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ / Monday, 15 October, 2018

علم احکام نجوم یا اخترگوئی


در اخترگوئى، کمربند منطقةالبروج را به شکل نمودار يا طرحى ترسيم مى‌کنند با نمادهائى که هرکدام معرف يکى از بخش‌هاى ۱۲گانهٔ منطقةالبروج هستند. منطقةالبروج توسط اخترگويان به‌منظور پيش‌گوئى آينده به‌کار مى‌رود. برخى اخترگويان اروپائى يک برج سيزدهم، حوّا (مارافساي) را نيز افزوده‌اند. گرچه دوره‌هاى اصلى که طى آن خورشيد در هريک از صور فلکى منطقةالبروج ظاهر مى‌شود ديگر مطابقت نمى‌کند، با اين‌حال اخترگوئى از تاريخ‌هاى اصلى و اوليه پيروى مى‌کند.
اخترگوئى عبارت است از تفسير نفوذ سيارات و ستارگان بر زندگانى انسان. اخترگوئى بر اين عقيد بنا شده است که اگر هنگامى که سيارات ترکيب خاصى دارند واقعه‌اى روى دهد، واقعه‌اى مشابه هنگامى که دوباره سيارات آن ترکيب ويژه را به‌خود بگيرند تکرار خواهد شد. سرچشمهٔ اخترگوئى بين‌النهرين است و در يونان باستان توسعه يافته و سپس جذب فرهنگ‌هاى هندى و اسلامى و اروپاى غربى شده است. اخترگوئى را در دوران قديم علم مى‌انگاشتند. اين رشته در عصر جديد از حمايت برخى دانشمندان و فيلسوفان بزرگ برخوردار شده است. از جمله کارل گوستاو يونگ که براى مقايسهٔ زايجه‌ها يا 'برج‌هاى تولد' ، ازدواج‌هاى موفق و زوج‌هاى مطلّقه، به تحقيق و تجربه پرداخت. گرچه اخترگوئى از سوى شوراهاى مختلف مسيحى محکوم شده است، اما در ستون پيشگوئى روزنامه‌ها و سالنامه‌هاى ويژه از مقبوليت فراوانى برخوردار شده است.
   برج‌هاى دوازده‌گانهٔ منطقةالبروج
برج latin نماد توضیح
حَمَل Aries بره يا قوچ از حدود ۲۱ مارس تا ۱۹ آوريل (مطابق با فروردين) خورشيد در اولين برج منطقةالبروج قرار مى‌گيرد.
ثور Taurus گاو نر از حدود ۲۰ آوريل تا ۲۰ مه (مطابق با ارديبهشت) خورشيد در برج ثور قرار مى‌گيرد.
جوزا يا
دو پيکر
Gemini دوقلوها از حدود ۲۱ مه تا ۲۱ ژوئن (مطابق با خرداد) خورشيد در برج جوزا قرار مى‌گيرد.
سرطان Cancer خرچنگ از حدود ۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئيه (مطابق با تيرماه) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
اسد Leo شير از حدود ۲۳ ژوئيه تا ۲۲ اوت (مطابق با مرداد) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
سنبله Virgo دختر باکره از حدود ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر (مطابق با شهريور) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
ميزان Libra ترازو از حدود ۲۳ سپتامبر تا ۲۳ اکتبر (مطابق با مهر) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
عقرب Scorpio عقرب از حدود ۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر (مطابق با آبان) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود. (به‌نظر برخى اخترگويان اروپائى نيمهٔ دوم برج عقرب گاه به 'حوّا' نسبت داده مى‌شود با نماد: مارگير.
قوس Sagittarius کمانگير از حدود ۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر (مطابق با آذر) خورشيد در اين برج است.
جَدى Capricorn بُز از حدود ۲۲ دسامبر تا ۱۹ ژانويه (مطابق با دي) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
دَلو Aquarius حمل‌کنندهٔ آب از حدود ۲۰ ژانويه تا ۱۸ فوريه (مطابق با بهمن) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
حوت Pisces ماهى از حدود ۱۹ فوريه تا ۲۰ مارس (مطابق با اسفند) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
پدیده گردو خاک , 18 دانشگاه , حسن حدادپور , باد وباران , رومینگه , اشرافی , د اعش , الگوی اسلامی , دتستگیری , وزیر ورش ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / هوری , بانک اطلاعاتی کتاب / ریسک اقتصادی ایران (ارزیابی موسسه اعتباری فیچ از تحولات اقتصادی ایران) , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , فناوری اطلاعات , فن‌آوری‌ ارتباطات‌ و اطلاعات / فناوری اطلاعات در مدیریت جهانی , بانک اطلاعاتی کتاب / حسرت همیشه جاوید , بانک اطلاعاتی کتاب / متن کامل و ترجمه صحیفه کامله سجادیه بانضمام رساله الحقوق و دعاهایی دیگر از امام زین‌العابدین (ع) , فرهنگی و هنری , کتاب و نشر , معرفی کتاب / الاتقان فی ‌علوم القرآن , بانک اطلاعاتی کتاب / سازمان و مدیریت: تئوری‌ها, وظایف و مسئولیت‌ها , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , اینترنت و شبکه , شبکه / شبکه چیست و چرا به شبکه نیاز داریم , بانک اطلاعاتی کتاب / مهارت برقراری ارتباط موثر 'ویژه‌ی والدین' , دین و اندیشه , اخلاق , عدالت / انصاف‌با دوست‌و دشمن‌ ,

برخی منابع مهم خبری
emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , shana.ir شانا , isna.ir ایسنا , fanousnews.com فانوس نیوز , siasatrooz.ir سیاست روز , entekhab.ir انتخاب , khorasannews.com روزنامه خراسان , jamnews.ir جام نیوز , fartaknews.com فرتاک نیوز , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد ,وبگردی
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.