چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Wednesday, 25 April, 2018

علم احکام نجوم یا اخترگوئی


در اخترگوئى، کمربند منطقةالبروج را به شکل نمودار يا طرحى ترسيم مى‌کنند با نمادهائى که هرکدام معرف يکى از بخش‌هاى ۱۲گانهٔ منطقةالبروج هستند. منطقةالبروج توسط اخترگويان به‌منظور پيش‌گوئى آينده به‌کار مى‌رود. برخى اخترگويان اروپائى يک برج سيزدهم، حوّا (مارافساي) را نيز افزوده‌اند. گرچه دوره‌هاى اصلى که طى آن خورشيد در هريک از صور فلکى منطقةالبروج ظاهر مى‌شود ديگر مطابقت نمى‌کند، با اين‌حال اخترگوئى از تاريخ‌هاى اصلى و اوليه پيروى مى‌کند.
اخترگوئى عبارت است از تفسير نفوذ سيارات و ستارگان بر زندگانى انسان. اخترگوئى بر اين عقيد بنا شده است که اگر هنگامى که سيارات ترکيب خاصى دارند واقعه‌اى روى دهد، واقعه‌اى مشابه هنگامى که دوباره سيارات آن ترکيب ويژه را به‌خود بگيرند تکرار خواهد شد. سرچشمهٔ اخترگوئى بين‌النهرين است و در يونان باستان توسعه يافته و سپس جذب فرهنگ‌هاى هندى و اسلامى و اروپاى غربى شده است. اخترگوئى را در دوران قديم علم مى‌انگاشتند. اين رشته در عصر جديد از حمايت برخى دانشمندان و فيلسوفان بزرگ برخوردار شده است. از جمله کارل گوستاو يونگ که براى مقايسهٔ زايجه‌ها يا 'برج‌هاى تولد' ، ازدواج‌هاى موفق و زوج‌هاى مطلّقه، به تحقيق و تجربه پرداخت. گرچه اخترگوئى از سوى شوراهاى مختلف مسيحى محکوم شده است، اما در ستون پيشگوئى روزنامه‌ها و سالنامه‌هاى ويژه از مقبوليت فراوانى برخوردار شده است.
   برج‌هاى دوازده‌گانهٔ منطقةالبروج
برج latin نماد توضیح
حَمَل Aries بره يا قوچ از حدود ۲۱ مارس تا ۱۹ آوريل (مطابق با فروردين) خورشيد در اولين برج منطقةالبروج قرار مى‌گيرد.
ثور Taurus گاو نر از حدود ۲۰ آوريل تا ۲۰ مه (مطابق با ارديبهشت) خورشيد در برج ثور قرار مى‌گيرد.
جوزا يا
دو پيکر
Gemini دوقلوها از حدود ۲۱ مه تا ۲۱ ژوئن (مطابق با خرداد) خورشيد در برج جوزا قرار مى‌گيرد.
سرطان Cancer خرچنگ از حدود ۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئيه (مطابق با تيرماه) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
اسد Leo شير از حدود ۲۳ ژوئيه تا ۲۲ اوت (مطابق با مرداد) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
سنبله Virgo دختر باکره از حدود ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر (مطابق با شهريور) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
ميزان Libra ترازو از حدود ۲۳ سپتامبر تا ۲۳ اکتبر (مطابق با مهر) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
عقرب Scorpio عقرب از حدود ۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر (مطابق با آبان) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود. (به‌نظر برخى اخترگويان اروپائى نيمهٔ دوم برج عقرب گاه به 'حوّا' نسبت داده مى‌شود با نماد: مارگير.
قوس Sagittarius کمانگير از حدود ۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر (مطابق با آذر) خورشيد در اين برج است.
جَدى Capricorn بُز از حدود ۲۲ دسامبر تا ۱۹ ژانويه (مطابق با دي) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
دَلو Aquarius حمل‌کنندهٔ آب از حدود ۲۰ ژانويه تا ۱۸ فوريه (مطابق با بهمن) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
حوت Pisces ماهى از حدود ۱۹ فوريه تا ۲۰ مارس (مطابق با اسفند) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
نام بانکداری اسلامی را یدک می‌کشند , بان زرده , میدان مغناطیسی , کاپ جهانی , جشن و شادی مردمی , هادی شفیع زاده , بورک اسفناج , جانبازان شیمیایی , ضبط فرآورده خام دامی غیر بهداشتی , طرح های عمرانی دولت ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / دلیله: داستانهای زنان درباره زنان , بانک اطلاعاتی کتاب / مقدمه بر المشاعر صدرالمتالهین شیرازی (ملاصدرا) , بانک اطلاعاتی کتاب / عطر بهار , بانک اطلاعاتی کتاب / روش یادگیری و خودآموز شطرنج: شامل آموزش مقدماتی و آشنائی با سیستم‌های مختلف قهرمانی جهان , دین و اندیشه , دین و مذهب , آداب و رسوم مسلمانان / بوی خوش عید در صحرای ترکمن , بانک اطلاعاتی کتاب / گربه آرزو , بانک اطلاعاتی کتاب / نگاهی گذرا به حدیث بیداری: زندگینامه آرمانی - علمی و سیاسی امام خمینی (از تولد تا رحلت) , بانک اطلاعاتی کتاب / دایره‌المعارف تشیع , تفریح و سرگرمی , گوناگون / آب پاشیدن به توپ , شخصیت‌ها , مذهبی , عالم و فاضل / میرزا عبدالرسول فنای خوی ,

برخی منابع مهم خبری
seemorgh.com سیمرغ , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , armanshargh.ir آرمان شرق , siasatrooz.ir سیاست روز , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , musiceiranian.ir موسیقی ایرانیان , asriran.com عصرایران , banifilm.ir روزنامه بانی فیلم , fa.alalam.ir العالم , salamatnews.com سلامت نیوز ,وبگردی
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!