دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ / Monday, 23 July, 2018

علم احکام نجوم یا اخترگوئی


در اخترگوئى، کمربند منطقةالبروج را به شکل نمودار يا طرحى ترسيم مى‌کنند با نمادهائى که هرکدام معرف يکى از بخش‌هاى ۱۲گانهٔ منطقةالبروج هستند. منطقةالبروج توسط اخترگويان به‌منظور پيش‌گوئى آينده به‌کار مى‌رود. برخى اخترگويان اروپائى يک برج سيزدهم، حوّا (مارافساي) را نيز افزوده‌اند. گرچه دوره‌هاى اصلى که طى آن خورشيد در هريک از صور فلکى منطقةالبروج ظاهر مى‌شود ديگر مطابقت نمى‌کند، با اين‌حال اخترگوئى از تاريخ‌هاى اصلى و اوليه پيروى مى‌کند.
اخترگوئى عبارت است از تفسير نفوذ سيارات و ستارگان بر زندگانى انسان. اخترگوئى بر اين عقيد بنا شده است که اگر هنگامى که سيارات ترکيب خاصى دارند واقعه‌اى روى دهد، واقعه‌اى مشابه هنگامى که دوباره سيارات آن ترکيب ويژه را به‌خود بگيرند تکرار خواهد شد. سرچشمهٔ اخترگوئى بين‌النهرين است و در يونان باستان توسعه يافته و سپس جذب فرهنگ‌هاى هندى و اسلامى و اروپاى غربى شده است. اخترگوئى را در دوران قديم علم مى‌انگاشتند. اين رشته در عصر جديد از حمايت برخى دانشمندان و فيلسوفان بزرگ برخوردار شده است. از جمله کارل گوستاو يونگ که براى مقايسهٔ زايجه‌ها يا 'برج‌هاى تولد' ، ازدواج‌هاى موفق و زوج‌هاى مطلّقه، به تحقيق و تجربه پرداخت. گرچه اخترگوئى از سوى شوراهاى مختلف مسيحى محکوم شده است، اما در ستون پيشگوئى روزنامه‌ها و سالنامه‌هاى ويژه از مقبوليت فراوانى برخوردار شده است.
   برج‌هاى دوازده‌گانهٔ منطقةالبروج
برج latin نماد توضیح
حَمَل Aries بره يا قوچ از حدود ۲۱ مارس تا ۱۹ آوريل (مطابق با فروردين) خورشيد در اولين برج منطقةالبروج قرار مى‌گيرد.
ثور Taurus گاو نر از حدود ۲۰ آوريل تا ۲۰ مه (مطابق با ارديبهشت) خورشيد در برج ثور قرار مى‌گيرد.
جوزا يا
دو پيکر
Gemini دوقلوها از حدود ۲۱ مه تا ۲۱ ژوئن (مطابق با خرداد) خورشيد در برج جوزا قرار مى‌گيرد.
سرطان Cancer خرچنگ از حدود ۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئيه (مطابق با تيرماه) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
اسد Leo شير از حدود ۲۳ ژوئيه تا ۲۲ اوت (مطابق با مرداد) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
سنبله Virgo دختر باکره از حدود ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر (مطابق با شهريور) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
ميزان Libra ترازو از حدود ۲۳ سپتامبر تا ۲۳ اکتبر (مطابق با مهر) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
عقرب Scorpio عقرب از حدود ۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر (مطابق با آبان) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود. (به‌نظر برخى اخترگويان اروپائى نيمهٔ دوم برج عقرب گاه به 'حوّا' نسبت داده مى‌شود با نماد: مارگير.
قوس Sagittarius کمانگير از حدود ۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر (مطابق با آذر) خورشيد در اين برج است.
جَدى Capricorn بُز از حدود ۲۲ دسامبر تا ۱۹ ژانويه (مطابق با دي) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
دَلو Aquarius حمل‌کنندهٔ آب از حدود ۲۰ ژانويه تا ۱۸ فوريه (مطابق با بهمن) خورشيد در اين برج قرار مى‌گيرد.
حوت Pisces ماهى از حدود ۱۹ فوريه تا ۲۰ مارس (مطابق با اسفند) خورشيد در اين برج واقع مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
بلیط تقلبی , ژان کلود یونکر , آخرین تحولات عراق , چاهشور , الجهیناوی , آفریاقای جنوبی , مرکز اسناد انقلاب , روی صحنه رفت , اردوی تیم فوتبال امید , دانشکده هنرهای زیبا ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / دیوان قصاید و مثنویات و تمثیلات و مقطعات پروین اعتصامی , بانک اطلاعاتی کتاب / قدرت , بهداشت و درمان , بیماریها , بیماریهای پوست، مو و ناخن / پیشگیری و درمان کراتوزهای خورشیدی , بهداشت , بهداشت و زیبایی , پوست / انواع پوست , ورزشی , فوتبال , لیگ ها / در جست و جوی بایرن! , بانک اطلاعاتی کتاب / آیت حق: شرح حال و زندگینامه مشهدی میرعباس آقاموسوی , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , روش‌های درمان / گل درمانی «باخ» , بهداشت , بهداشت روانی , اعتماد به نفس / خـود‌تـان را باور کنـید‌ , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , ادبیات و شعر ـ تحقیق و پژوهش / بررسی و تحلیل عنصر غالب بلاغی در پانصد مثل داستان‌نامهٔ بهمنیاری , بانک اطلاعاتی کتاب / مهندسی محیط زیست: مدیریت سیلاب ,

برخی منابع مهم خبری
aparat.com آپارات , sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز , cinemapress.ir سینما پرس , honarnews.com هنرنیوز , kayhan.ir روزنامه کیهان , salamatnews.com سلامت نیوز , khordadnews.ir خرداد نیوز ,وبگردی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی
تلاشی بیهوده برای پیام رسان داخلی / سرنوشتی مانند ایمیل ملی - در پیامک هشدارآمیز آمده است: «در اجرای حکم قضایی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام، برای ادامه فعالیت کانال خود از طریق پیام رسان های داخلی ظرف 48 ساعت اقدام نمایید. در صورت استمرار فعالیت کانال در تلگرام، برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت. پلیس امنیت عمومی ناجا» حال این سؤال مطرح می شود آیا با تهدید می توان افراد را وادار کرد تا از پیام‌رسان های داخلی استفاده کنند؟
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران! - دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالا دوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است. منبع
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟ - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از سخنرانی قدیمی شهید بهشتی در مجمع عمومی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا را درباره فساد در حکومت اسلامی و دلایل آن می شنوید.
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.