چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 24 October, 2018

دانش زبان بدن


شايد باور کنيد شايد هم نه، ولى روانشناسان بيش از يک ميليون علامت غيرکلامى را تشخيص داده‌اند. اگرچه اين بدان معنا است که علم زبان بدن بسيار پيچيده و پر از جزئيات است و چيزهاى زيادى براى يادگرفتن دارد ولى برخى جنبه‌هاى اساسى و بنيادى نيز در زبان بدن فرزند خود وجود دارد که بايد قادر باشيد بلافاصله آنها را، آن‌گونه که در تمرينات بالا توضيح داده شده، شناخته و به آن اشاره کنيد.
در اينجا بعضى از موارد کاملاً واضح و آشکار به‌منظور کاوش بيشتر و به‌عنوان شروع کار، معرفى مى‌شود:
  تماس چشمى
آن هنگام که کودک شما مضطرب است يا وقتى که دربارهٔ چيزى احساس گناه مى‌کند، او قادر نخواهد بود به چشمان شما نگاه کند و در عوض به هر جاى ديگرى غير از شما نگاه مى‌کند، در حالى‌که اگر دربارهٔ مطلب خوشحال‌کننده‌اى صحبت کند، نگاه مستقيم او اصلاً از شما برداشته نخواهد شد.
  تنفس
شيوهٔ تنفس، اطلاعات دقيقى دربارهٔ احساسات کودک شما ارائه مى‌دهد. به‌عنوان مثال اگر از نزديک دقت کنيد، متوجه خواهيد شد که وقتى عصبانى يا آشفته باشد (تنفس کوتاه و تندتند) و هنگامى‌که خوابيده باشد (تنفس بلند و جدا جدا) تفاوت‌هائى در ميزان تنفس او وجود دارد.
  ميزان فاصله با ديگران
فاصلهٔ بين شما و کودکتان در طى مکالمات عادي، به‌طور معمول بين چهل و پنج تا شصت سانتى‌متر است، اگر از اين بيشتر باشد، ممکن است نشان‌دهندهٔ خلق بد او نسبت به شما باشد (به‌طور مثال، وقتى به اتاق ديگر مى‌گريزد) در حالى‌که فاصلهٔ کم‌تر از آن ممکن است علامت عصبانيت باشد (مانند وقتى که صورت خود را با تندخوئى به‌صورت شما فشار مى‌دهد).
  حرکات دست و بازو
وقتى کودکى عصبى است ممکن است دستان خود را با فشار در يکديگر مشت کند. همچنين ممکن است دستان خود را به دو طرف سرش فشار دهد و وقتى احساس آرامش و خوشحالى داشته باشد، دست‌‌ها و بازوهاى او خيلى راحت و آزادانه در طرفين بدن او آويزان هستند. حرکات تند دست و بازو ممکن است اين حدس را به‌وجود آورد که از چيزى ترسيده است.
  وضعيت بدنى
اگر فرزنده شما با وضعى خميده و شانه‌هاى افتاده، ايستاده باشد، آن هم در حالى‌که سر او پائين افتاده است، احتمال دارد که غمگين و يا شرمنده باشد. عکس اين حالت، وضعيتى است که او به‌طور کامل راست، با شانه‌ها و پشتى صاف و با سرى که به‌طور مستقيم روبه‌رو را نگاه مى‌کند، ايستاده باشد.
  بيان چهره‌اى
اکثر تظاهرات چهره معانى روشنى دارند، به‌طور مثال يک چهرهٔ درهم مى‌تواند نشان‌دهندهٔ ترس، نگرانى و آشفتگى باشد؛ يک لبخند نشان‌دهندهٔ خوشحالى و سرور باشد و چشمان درخشنده مى‌تواند به شما بگويد که کودک شما احساس اعتماد به‌نفس دارد. همچنين، لرزش در لب پائين علامت گريهٔ قريب‌الوقوع خواهد بود و همچنين يک چهرهٔ درهم و پر تنش روش بيان اعتراض و يا درد است.
  جنب و جوش
اگر فرزند شما آزادانه قادر به حرکت است، مى‌تواند از حرکات بدن خود براى بيان چيزى استفاده کند. به‌عنوان نمونه مى‌دانيد که وقتى پشت خود را در حين گفت‌وگو برمى‌گرداند و يا به سمت در مى‌دود و به آن لگد مى‌زند، مى‌خواهد چيزى به شما بگويد و اگر به آغوش شما بپرد مى‌گويد که به همراه شما احساس راحتى و آرامش مى‌کند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
منصور شجاع , بحران مواد غذایی , کامرانیه , تعلیق عملیات , تسهیلات‌دهی , رادار هواشناسی , خلیل آقایی , شرکت گاز اصفهان , منصوری آرانی , بیش از 3 میلیارد ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / Nelson Essentials Of Pediatrics , اقتصاد و بازرگانی , صنایع نفت و گاز , گاز / LPG از گور بیرون کشیده ‌می‌شود , بانک اطلاعاتی کتاب / کمند عقل: شرح, نقد و تحلیل برگزیده‌ی غزلیات و قصاید سعدی , علم و زندگی , علوم کشاورزی و دامپروری , بیماریهای حیوانات / یلوه آبی , بانک اطلاعاتی کتاب / Basic English For University Students , بانک اطلاعاتی کتاب / تئوری بلوک و کاربرد آن در مهندسی سنگ , بانک اطلاعاتی کتاب / نوای غزل: برگزیده بهترین غزلیات شعرای غزلسرا , بانک اطلاعاتی کتاب / آزمونهای حضوری رزمندگان: آزمون اول: سوم انسانی: دفترچه پاسخنامه , بانک اطلاعاتی کتاب / 10 سال کنکور فیزیک پایه: شامل مباحث فیزیک (1 و 2 و 3): "شامل سوالات همراه با پاسخ کلیدی" کنکورهای سراسری و آزاد (سال‌های 77 تا 86) ... , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۳۰دسامبر ۲۰۰۵ ـ مورالس در کوبا ,

برخی منابع مهم خبری
cup.ir کاپ , varzesh3.com ورزش سه , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , mehrnews.com خبرگزاری مهر , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , 7sobh.com روزنامه هفت صبح , eranico.com ارانیکو , seemorgh.com سیمرغ ,وبگردی
فیلم | سقوط ابر روی زمین؛ پدیده‌ای عجیب و نادر در چین!
فیلم | سقوط ابر روی زمین؛ پدیده‌ای عجیب و نادر در چین! - فیلم - در پدیده‌ای نادر و عجیب، تکه ابر بزرگی در غرب چین روی زمین سقوط کرد و جاده را بست! تراکم این ابر به حدی زیاد بود که حتی رانندگان کامیون هم جرات نزدیک شدن به ابر را نداشتند. ابرها از ذرات بسیار ریز آب تشکیل شده اند و در صورتی که تراکم این ذرات بسیار زیاد شود، ذرات بهم می چسبند و ابر سنگین می شود. در نتیجه احتمال سقوط آن بر زمین وجود دارد.
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین!
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین! - ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده روی اربعین دستگیر شدند. دادستان شهرستان حمیدیه استان خوزستان گفت: افرادی که شامگاه گذشته در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی دستگیر شده اند، هیچگونه انگیزه امنیتی نداشته اند. علی بیرانوند به ایرنا گفته بعد ازظهر جمعه ماموران انتظامی حمیدیه به یک خودروی پراید مشکوک شدند که پس از متوقف کردن آن متوجه شدند 6سرنشین مرد داشته که سه نفرشان پوشش زنانه دارند. این افراد برای تحقیقات…
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان