سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 January, 2019

دانش زبان بدن


شايد باور کنيد شايد هم نه، ولى روانشناسان بيش از يک ميليون علامت غيرکلامى را تشخيص داده‌اند. اگرچه اين بدان معنا است که علم زبان بدن بسيار پيچيده و پر از جزئيات است و چيزهاى زيادى براى يادگرفتن دارد ولى برخى جنبه‌هاى اساسى و بنيادى نيز در زبان بدن فرزند خود وجود دارد که بايد قادر باشيد بلافاصله آنها را، آن‌گونه که در تمرينات بالا توضيح داده شده، شناخته و به آن اشاره کنيد.
در اينجا بعضى از موارد کاملاً واضح و آشکار به‌منظور کاوش بيشتر و به‌عنوان شروع کار، معرفى مى‌شود:
  تماس چشمى
آن هنگام که کودک شما مضطرب است يا وقتى که دربارهٔ چيزى احساس گناه مى‌کند، او قادر نخواهد بود به چشمان شما نگاه کند و در عوض به هر جاى ديگرى غير از شما نگاه مى‌کند، در حالى‌که اگر دربارهٔ مطلب خوشحال‌کننده‌اى صحبت کند، نگاه مستقيم او اصلاً از شما برداشته نخواهد شد.
  تنفس
شيوهٔ تنفس، اطلاعات دقيقى دربارهٔ احساسات کودک شما ارائه مى‌دهد. به‌عنوان مثال اگر از نزديک دقت کنيد، متوجه خواهيد شد که وقتى عصبانى يا آشفته باشد (تنفس کوتاه و تندتند) و هنگامى‌که خوابيده باشد (تنفس بلند و جدا جدا) تفاوت‌هائى در ميزان تنفس او وجود دارد.
  ميزان فاصله با ديگران
فاصلهٔ بين شما و کودکتان در طى مکالمات عادي، به‌طور معمول بين چهل و پنج تا شصت سانتى‌متر است، اگر از اين بيشتر باشد، ممکن است نشان‌دهندهٔ خلق بد او نسبت به شما باشد (به‌طور مثال، وقتى به اتاق ديگر مى‌گريزد) در حالى‌که فاصلهٔ کم‌تر از آن ممکن است علامت عصبانيت باشد (مانند وقتى که صورت خود را با تندخوئى به‌صورت شما فشار مى‌دهد).
  حرکات دست و بازو
وقتى کودکى عصبى است ممکن است دستان خود را با فشار در يکديگر مشت کند. همچنين ممکن است دستان خود را به دو طرف سرش فشار دهد و وقتى احساس آرامش و خوشحالى داشته باشد، دست‌‌ها و بازوهاى او خيلى راحت و آزادانه در طرفين بدن او آويزان هستند. حرکات تند دست و بازو ممکن است اين حدس را به‌وجود آورد که از چيزى ترسيده است.
  وضعيت بدنى
اگر فرزنده شما با وضعى خميده و شانه‌هاى افتاده، ايستاده باشد، آن هم در حالى‌که سر او پائين افتاده است، احتمال دارد که غمگين و يا شرمنده باشد. عکس اين حالت، وضعيتى است که او به‌طور کامل راست، با شانه‌ها و پشتى صاف و با سرى که به‌طور مستقيم روبه‌رو را نگاه مى‌کند، ايستاده باشد.
  بيان چهره‌اى
اکثر تظاهرات چهره معانى روشنى دارند، به‌طور مثال يک چهرهٔ درهم مى‌تواند نشان‌دهندهٔ ترس، نگرانى و آشفتگى باشد؛ يک لبخند نشان‌دهندهٔ خوشحالى و سرور باشد و چشمان درخشنده مى‌تواند به شما بگويد که کودک شما احساس اعتماد به‌نفس دارد. همچنين، لرزش در لب پائين علامت گريهٔ قريب‌الوقوع خواهد بود و همچنين يک چهرهٔ درهم و پر تنش روش بيان اعتراض و يا درد است.
  جنب و جوش
اگر فرزند شما آزادانه قادر به حرکت است، مى‌تواند از حرکات بدن خود براى بيان چيزى استفاده کند. به‌عنوان نمونه مى‌دانيد که وقتى پشت خود را در حين گفت‌وگو برمى‌گرداند و يا به سمت در مى‌دود و به آن لگد مى‌زند، مى‌خواهد چيزى به شما بگويد و اگر به آغوش شما بپرد مى‌گويد که به همراه شما احساس راحتى و آرامش مى‌کند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
وزیر سابق نفت عراق با ولایتی کرد , محمدرضا اخباری , تولد حضرت زهرا , سرکرده داعشی , شیخ باقر نمر النمر , اداره کل بهزیستی زنجان , زئران , سبک عشق ورزی , ویروس قطبی , عباس اسماعیلی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / علی (ع) و العوالم , بانک اطلاعاتی کتاب / گام به گام با کامپیوتر (مجموعه 6 جلدی) , بانک اطلاعاتی کتاب / شاهنامه فردوسی: داستان رستم و شغاد, پادشاهی بهمن, پادشاهی همای چهرآزاد , اقتصاد و بازرگانی , صنایع نفت و گاز , نفت / عدالت دیجیتالی در صنعت نفت , بانک اطلاعاتی فیلم / جنگ تمام شده است - La Guerre Est Finie , اقتصاد و بازرگانی , کار و اشتغال , کارآفرینی / کارآفرینان، هنرمندان دنیای کسب و کار , ورزشی , دیگر ورزشها , ورزشهای رزمی / زنان نینجا، سایه‌های شب , بانک اطلاعاتی کتاب / بروس لی: تمرین با اژدها , بانک اطلاعاتی کتاب / 2000 آزمون چهارم ابتدایی: تفکیک و طبقه‌بندی شده از جدیدترین کتابها ...: با پاسخنامه جداگانه , ورزشی , باشگاهها , باشگاه‌های خارجی / در ستایش قهرمانی اینتر ,

برخی منابع مهم خبری
shafaqna.com شفقنا , salamatnews.com سلامت نیوز , cinemapress.ir سینما پرس , eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , fa.alalam.ir العالم , ibna.ir خبرگزاری کتاب ایران , gsm.ir جی اس ام , setarehnews.ir ستاره‌ها , entekhab.ir انتخاب , asrekhodro.com عصر خودرو ,وبگردی
طرح دلالی ملی بنزین !
طرح دلالی ملی بنزین ! - سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.