جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 20 July, 2018

چگونگی پاسخ به نیاز استقلال کودکان نوپا


مسئله و مشکل کودک نوپا براى انجام هرکارى به تنهائى اين است که معمولاً جاه‌طلبى‌هاى او بيش از حد توانائى‌هاى او است. به‌عنوان مثال، ممکن است بخواهد خود به‌تنهائى از جعبهٔ بيسکويت در آشپزخانه يک عدد بيسکويت به‌دست آورد، اما هنوز مهارت‌هاى ضرورى براى رسيدن به جعبه يا حتى باز کردن آن را کسب نکرده باشد. به هر حال اين مسئله باعث نمى‌شود تلاش خود را متوقف سازد. همين‌طور هر روز نمونه‌هائى از تصميم‌گيرى‌هاى او براى انجام کارى بدون کمک شما به‌وقوع خواهد پيوست (گرچه هنوز مواقعى وجود دارد که به شما وابسته است).
  چگونگى پاسخ به نياز استقلال کودکان نوپا
تشويق و ترغيب کودک شما به مستقل بودن در طى دوران نوپائى مى‌تواند خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. اين کار هم براى شما و هم براى او دشوار است. تلاش کنيد در هر حال حمايت‌کننده باشيد. استقلال و خودمختارى او فقط در دوران تدريجى رشد مهيا خواهد شد و اگر بخواهد تلاش کند که کارهاى او هميشه و خيلى زود نتيجه دهد شکست خواهد خورد. او را تشويق کنيد تا به‌جاى آنکه بخواهد جهش‌هاى ناگهانى و بزرگ داشته باشد، آهسته و پيوسته پيشرفت کند. به يادداشته باشيد که او به اطمينان بخشى شما نياز دارد؛ يک عبارت ترغيب‌کننده يا يک لبخند رضايت‌آميز تمام چيرى است که لازم دارد.
ممکن است براى رسيدن به موفقيت بى‌صبرى کند، بنابراين او را آرام سازيد. پيشنهاد دهيد که او از تمام زمان خود بدون عجله و شتاب استفاده کند و اگر سعى مى‌کند فعاليتى را مستقلاًً به پايان برساند، اما به نتيجه نمى‌‌رسد، او را براى هر قسمت از کار که به‌خوبى انجام داده ستايش کنيد و به او اطمينان دهيد که هميشه، وقت براى دوباره سعى کردن وجود دارد. تأکيد کنيد که هر بار تلاش کند پيشرفت خواهد کرد و هم اينکه نهايتاً موفق خواهد شد.
  زبان بدن براى استقلال
  پنهان‌کارى
تعجب نکنيد اگر کودک نوپاى خود را ساکت و آرام گوشه‌اى در حال انجام کارى مثلاً پوشيدن کفش پيدا کرديد. کار بد يا خلافى انجام نمى‌دهد. به‌طور خيلى ساده اين روشى است که به او اطمينان مى‌دهد که در موقعيت آرام و ساکتى که دارد بتواند خودش براى انجام آن کار تلاش کند.
  هل دادن و دور کردن شما
وقتى تلاش مى‌کنيد در انجام کارى به او يارى رسانيد (با اين فرض که او کمک شما را نمى‌خواهد)، تنها کارى که مى‌تواند انجام دهد هل دادن و دورساختن شما به‌منظور رد کمک شما است. ممکن است نتواند بگويد که کمک شما را نمى‌خواهد، اما اين حالت خاص روش غيرکلامى براى بيان اين احساس مى‌باشد.
  اصرار بر اتمام يک فعاليت
مدت زمان تمرکز کودک نوپا خيلى طولانى نيست، به‌همين علت بسيار سريع از يک فعاليت به فعاليتى ديگر جلب مى‌شود. با اين حال تمايل رسيدن به يک هدف بدون يک اغلب منجر به اصرار در انجام يک فعاليت، طولانى‌تر از حد معمول مى‌گردد. استقلال‌خواهى به تمرکز شدت مى‌بخشد.
  بيان چهره‌اى
در مواقعى که به‌سختى مشغول کار دلخواه خود مى‌باشد، چهره‌ٔ او احتمالاً داراى ظاهرى ثابت، حتى گاهى اوقات خشک و بدون حالت خواهد بود. نياز به تکميل کار باعث مى‌شود تمام توجه خود را متمرکز کند، که باعث افزايش حالت خشکى و جديت در چهرهٔ او مى‌گردد.
  گريه
به‌خاطر داشته باشيد که فرزند شما هنوز يک کودک نوپا است و در اين سن اشک‌ها خيلى سريع روان خواهد شد و براى راه انداختن گريه عامل خيلى بزرگى لازم نيست. اين حقيقت که مى‌خواهد خود او کارهاى خود را انجام دهد به اين معنى نيست که مى‌تواند هر بار اين جاه‌طلبى را درک کند. ممکن است در نتيجهٔ عدم موفقيت، گريه و خشمگين شدن از خود به‌وجود آيد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
افراسیابی , دانشجویان دانشگاه آزاد , پلیس اگاهی پایتخت , بلورفروش , مدیرکل کمیته امداد گیلان , فوتبال چهان , برند ایرانی , محمد سوزنچی , سعیدزاده , پرسنل درمانی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش‌های چهارگزینه‌ای حساب دیفرانسیل و انتگرال 14 سال کنکور 'سراسری و آزاد' و 'نکات کلیدی' , بانک اطلاعاتی کتاب / راهبری سازمانهای هولدینگ (ارائه الگویی برای برتری سازمانی) , موفقیت , زندگی , زندگی فردی / آدم‌ها قلم‌های رو به آسمانند , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش گام به گام Premiere pro 2.0 , بانک اطلاعاتی کتاب / دوره مقدماتی حقوق مدنی: قواعد عمومی قراردادها , سایر , ا , ا ـ ی / ایرفلو (جریان هوا) Airflow – دستگاه , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای گام به گام فیزیک (2) نظام جدید , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , داستان / عصمت آفتاب , اجتماعی , زنان , حجاب / تاریخ حجاب , بانک اطلاعاتی کتاب / قضاوتهای حیرت‌انگیز حضرت علی (ع) ,

برخی منابع مهم خبری
khordadnews.ir خرداد نیوز , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , armandaily.ir روزنامه آرمان , fanousnews.com فانوس نیوز , khorasannews.com روزنامه خراسان , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , rokna.ir رکنا , rooyeshnews.com رویش , fararu.com فرارو ,وبگردی
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند