شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ / Saturday, 16 December, 2017

چگونگی پاسخ به نیاز استقلال کودکان نوپا


مسئله و مشکل کودک نوپا براى انجام هرکارى به تنهائى اين است که معمولاً جاه‌طلبى‌هاى او بيش از حد توانائى‌هاى او است. به‌عنوان مثال، ممکن است بخواهد خود به‌تنهائى از جعبهٔ بيسکويت در آشپزخانه يک عدد بيسکويت به‌دست آورد، اما هنوز مهارت‌هاى ضرورى براى رسيدن به جعبه يا حتى باز کردن آن را کسب نکرده باشد. به هر حال اين مسئله باعث نمى‌شود تلاش خود را متوقف سازد. همين‌طور هر روز نمونه‌هائى از تصميم‌گيرى‌هاى او براى انجام کارى بدون کمک شما به‌وقوع خواهد پيوست (گرچه هنوز مواقعى وجود دارد که به شما وابسته است).
  چگونگى پاسخ به نياز استقلال کودکان نوپا
تشويق و ترغيب کودک شما به مستقل بودن در طى دوران نوپائى مى‌تواند خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. اين کار هم براى شما و هم براى او دشوار است. تلاش کنيد در هر حال حمايت‌کننده باشيد. استقلال و خودمختارى او فقط در دوران تدريجى رشد مهيا خواهد شد و اگر بخواهد تلاش کند که کارهاى او هميشه و خيلى زود نتيجه دهد شکست خواهد خورد. او را تشويق کنيد تا به‌جاى آنکه بخواهد جهش‌هاى ناگهانى و بزرگ داشته باشد، آهسته و پيوسته پيشرفت کند. به يادداشته باشيد که او به اطمينان بخشى شما نياز دارد؛ يک عبارت ترغيب‌کننده يا يک لبخند رضايت‌آميز تمام چيرى است که لازم دارد.
ممکن است براى رسيدن به موفقيت بى‌صبرى کند، بنابراين او را آرام سازيد. پيشنهاد دهيد که او از تمام زمان خود بدون عجله و شتاب استفاده کند و اگر سعى مى‌کند فعاليتى را مستقلاًً به پايان برساند، اما به نتيجه نمى‌‌رسد، او را براى هر قسمت از کار که به‌خوبى انجام داده ستايش کنيد و به او اطمينان دهيد که هميشه، وقت براى دوباره سعى کردن وجود دارد. تأکيد کنيد که هر بار تلاش کند پيشرفت خواهد کرد و هم اينکه نهايتاً موفق خواهد شد.
  زبان بدن براى استقلال
  پنهان‌کارى
تعجب نکنيد اگر کودک نوپاى خود را ساکت و آرام گوشه‌اى در حال انجام کارى مثلاً پوشيدن کفش پيدا کرديد. کار بد يا خلافى انجام نمى‌دهد. به‌طور خيلى ساده اين روشى است که به او اطمينان مى‌دهد که در موقعيت آرام و ساکتى که دارد بتواند خودش براى انجام آن کار تلاش کند.
  هل دادن و دور کردن شما
وقتى تلاش مى‌کنيد در انجام کارى به او يارى رسانيد (با اين فرض که او کمک شما را نمى‌خواهد)، تنها کارى که مى‌تواند انجام دهد هل دادن و دورساختن شما به‌منظور رد کمک شما است. ممکن است نتواند بگويد که کمک شما را نمى‌خواهد، اما اين حالت خاص روش غيرکلامى براى بيان اين احساس مى‌باشد.
  اصرار بر اتمام يک فعاليت
مدت زمان تمرکز کودک نوپا خيلى طولانى نيست، به‌همين علت بسيار سريع از يک فعاليت به فعاليتى ديگر جلب مى‌شود. با اين حال تمايل رسيدن به يک هدف بدون يک اغلب منجر به اصرار در انجام يک فعاليت، طولانى‌تر از حد معمول مى‌گردد. استقلال‌خواهى به تمرکز شدت مى‌بخشد.
  بيان چهره‌اى
در مواقعى که به‌سختى مشغول کار دلخواه خود مى‌باشد، چهره‌ٔ او احتمالاً داراى ظاهرى ثابت، حتى گاهى اوقات خشک و بدون حالت خواهد بود. نياز به تکميل کار باعث مى‌شود تمام توجه خود را متمرکز کند، که باعث افزايش حالت خشکى و جديت در چهرهٔ او مى‌گردد.
  گريه
به‌خاطر داشته باشيد که فرزند شما هنوز يک کودک نوپا است و در اين سن اشک‌ها خيلى سريع روان خواهد شد و براى راه انداختن گريه عامل خيلى بزرگى لازم نيست. اين حقيقت که مى‌خواهد خود او کارهاى خود را انجام دهد به اين معنى نيست که مى‌تواند هر بار اين جاه‌طلبى را درک کند. ممکن است در نتيجهٔ عدم موفقيت، گريه و خشمگين شدن از خود به‌وجود آيد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
بازیکن آلمانی شهرداری تبریز , منبع تروریسم , دلار دولتی , بیورر , رئیس مرکز فنی , طرح مبتنی بر پرداخت , بازدید شاه‌نشین از فرمانداری تهران , مقامات پاکستان , در هم شدگی , نگاه جهادی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / فرهنگ فارسی ـ انگلیسی , بانک اطلاعاتی کتاب / معاد 'روز رستاخیز' , سیاسی / دیپلماسی / آمریکا / امریکا به کمک ایران، روسیه را مهار کند , بانک اطلاعاتی کتاب / اندیکاتورنویسی که سرپرست سه استانداری شد , بانک اطلاعاتی کتاب / راه وصال: وظایف مومنین در زمان غیبت امام زمان (عج) , سیاسی / جهان / سازمان‌های بین‌المللی ـ سازمان ملل / نگاهی گذرا به سازمان ملل متحد در سال ‪۲۰۰۵‬ , اجتماعی / مشکلات و رفاه اجتماعی / مشکلات اجتماعی / اصلی‌ترین مشکلا‌ت اجتماعی در سالی که گذشت , بانک اطلاعاتی کتاب / سر کوه بلند: برگزیده اشعار , بانک اطلاعاتی کتاب / تصاویر بی‌رنگ , بانک اطلاعاتی کتاب / آچار فرانسه کامپیوتر 2 ,

برخی منابع مهم خبری
itanalyze.com آی تی آنالیز , tehranpress.com تهران پرس , ayaronline.ir عیار آنلاین , tarashe.com تراشه , asriran.com عصرایران , Http: روزنو , 55online.ir 55 آنلاین , persiankhodro.com پرشین خودرو , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , irna.ir ایرنا ,وبگردی
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها