یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

چگونگی پاسخ به نیاز استقلال کودکان نوپا


مسئله و مشکل کودک نوپا براى انجام هرکارى به تنهائى اين است که معمولاً جاه‌طلبى‌هاى او بيش از حد توانائى‌هاى او است. به‌عنوان مثال، ممکن است بخواهد خود به‌تنهائى از جعبهٔ بيسکويت در آشپزخانه يک عدد بيسکويت به‌دست آورد، اما هنوز مهارت‌هاى ضرورى براى رسيدن به جعبه يا حتى باز کردن آن را کسب نکرده باشد. به هر حال اين مسئله باعث نمى‌شود تلاش خود را متوقف سازد. همين‌طور هر روز نمونه‌هائى از تصميم‌گيرى‌هاى او براى انجام کارى بدون کمک شما به‌وقوع خواهد پيوست (گرچه هنوز مواقعى وجود دارد که به شما وابسته است).
  چگونگى پاسخ به نياز استقلال کودکان نوپا
تشويق و ترغيب کودک شما به مستقل بودن در طى دوران نوپائى مى‌تواند خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. اين کار هم براى شما و هم براى او دشوار است. تلاش کنيد در هر حال حمايت‌کننده باشيد. استقلال و خودمختارى او فقط در دوران تدريجى رشد مهيا خواهد شد و اگر بخواهد تلاش کند که کارهاى او هميشه و خيلى زود نتيجه دهد شکست خواهد خورد. او را تشويق کنيد تا به‌جاى آنکه بخواهد جهش‌هاى ناگهانى و بزرگ داشته باشد، آهسته و پيوسته پيشرفت کند. به يادداشته باشيد که او به اطمينان بخشى شما نياز دارد؛ يک عبارت ترغيب‌کننده يا يک لبخند رضايت‌آميز تمام چيرى است که لازم دارد.
ممکن است براى رسيدن به موفقيت بى‌صبرى کند، بنابراين او را آرام سازيد. پيشنهاد دهيد که او از تمام زمان خود بدون عجله و شتاب استفاده کند و اگر سعى مى‌کند فعاليتى را مستقلاًً به پايان برساند، اما به نتيجه نمى‌‌رسد، او را براى هر قسمت از کار که به‌خوبى انجام داده ستايش کنيد و به او اطمينان دهيد که هميشه، وقت براى دوباره سعى کردن وجود دارد. تأکيد کنيد که هر بار تلاش کند پيشرفت خواهد کرد و هم اينکه نهايتاً موفق خواهد شد.
  زبان بدن براى استقلال
  پنهان‌کارى
تعجب نکنيد اگر کودک نوپاى خود را ساکت و آرام گوشه‌اى در حال انجام کارى مثلاً پوشيدن کفش پيدا کرديد. کار بد يا خلافى انجام نمى‌دهد. به‌طور خيلى ساده اين روشى است که به او اطمينان مى‌دهد که در موقعيت آرام و ساکتى که دارد بتواند خودش براى انجام آن کار تلاش کند.
  هل دادن و دور کردن شما
وقتى تلاش مى‌کنيد در انجام کارى به او يارى رسانيد (با اين فرض که او کمک شما را نمى‌خواهد)، تنها کارى که مى‌تواند انجام دهد هل دادن و دورساختن شما به‌منظور رد کمک شما است. ممکن است نتواند بگويد که کمک شما را نمى‌خواهد، اما اين حالت خاص روش غيرکلامى براى بيان اين احساس مى‌باشد.
  اصرار بر اتمام يک فعاليت
مدت زمان تمرکز کودک نوپا خيلى طولانى نيست، به‌همين علت بسيار سريع از يک فعاليت به فعاليتى ديگر جلب مى‌شود. با اين حال تمايل رسيدن به يک هدف بدون يک اغلب منجر به اصرار در انجام يک فعاليت، طولانى‌تر از حد معمول مى‌گردد. استقلال‌خواهى به تمرکز شدت مى‌بخشد.
  بيان چهره‌اى
در مواقعى که به‌سختى مشغول کار دلخواه خود مى‌باشد، چهره‌ٔ او احتمالاً داراى ظاهرى ثابت، حتى گاهى اوقات خشک و بدون حالت خواهد بود. نياز به تکميل کار باعث مى‌شود تمام توجه خود را متمرکز کند، که باعث افزايش حالت خشکى و جديت در چهرهٔ او مى‌گردد.
  گريه
به‌خاطر داشته باشيد که فرزند شما هنوز يک کودک نوپا است و در اين سن اشک‌ها خيلى سريع روان خواهد شد و براى راه انداختن گريه عامل خيلى بزرگى لازم نيست. اين حقيقت که مى‌خواهد خود او کارهاى خود را انجام دهد به اين معنى نيست که مى‌تواند هر بار اين جاه‌طلبى را درک کند. ممکن است در نتيجهٔ عدم موفقيت، گريه و خشمگين شدن از خود به‌وجود آيد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
نیاز تغذیه‌ای , مسلمان شدن مرد مجارستانی , فیلم گلنار , برنامه حمایتی , دومینمرحله , محمد جواد مهربان پور , جشنواره بین المللی امام رضا , فیلم دلبری , آزمایش الهی , کنترل کیفیت مواد غذایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب آموزشی Windows 3.1 , علوم انسانی / تاریخ و جغرافیا / تاریخ / امروز چهارشنبه ۱۹ فروردین ماه سال ۱۳۸۸ هجری شمسی؛ در تاریخ , بانک اطلاعاتی کتاب / خودآموز پیشرفته زبان و ادبیات فارسی پیش‌دانشگاهی (1 و 2) , بانک اطلاعاتی کتاب / حسرت , بانک اطلاعاتی کتاب / زبان عمومی کارشناسی ارشد: کلیه گرایشهای مدیریت (بازرگانی - صنعتی - دولتی - فناوری اطلاعات (IT) - تکنولوژی - مالی - اجرایی - MBA): علوم اقتصادی، حسابدا , دین و اندیشه / دین و مذهب / فرقه‌ها و مذاهب اسلامی ـ مذهب تشیع / شیعیان فراموش شده , بانک اطلاعاتی فیلم / لژیونر - LEGIONNAIRE , بانک اطلاعاتی کتاب / حسابداری پیشرفته , بانک اطلاعاتی کتاب / خانه هزار نیلوفر (دفتر شعر) , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات / نرم‌افزار / نرم‌افزارهای‌کاربردی / معرفی نرم افزارهای متن باز: مرتبط با اینترنت ,

برخی منابع مهم خبری
rooyeshnews.com رویش , e-estekhdam.com ای استخدام , https: نکست هالیدی , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , sharghdaily.ir روزنامه شرق , kayhan.ir روزنامه کیهان , bahardaily.ir روزنامه بهار , farsnews.ir خبرگزاری فارس , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , tarafdari.ir طرفداری ,وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
دل و جگرخورها بفرمایند تو!
دل همان قلب و قلوه نیز کلیه‌ی دام است. این احشا از نظر ویتامین B2، B3 و B6 غنی و از نظر میزان آهن مشابه جگر سیاه هستند. هر گونه تغییر در رنگ، بو، مزه و لزج شدن نشان‌دهنده فساد انواع جگرها است.