پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ / Thursday, 21 February, 2019

کمبود غذائی


  کار و اشتغال
برخى از کودکان تنبل نيستند بلکه بعلت کثرت کار و اشتغالى که به آنها ارجاع مى‌شود از مدرسه و برنامه آن عقب مى‌مانند يا متهم به تنبلى مى‌گردند.
   احساس فقر
کودکان بهنگامى که به سنٌ تميز رسيدند به وضع زندگى خانوادگي، درآمد خانواده، فقر و محروميت والدين آشنا مى‌شوند و اين سبب مى‌شود که اشتغال فکرى پيدا کنند. حتى برخى از کودکان در عين خردسالى همه همّ و غمشان متوجه کسب درآمد مى‌شود که چگونه براى خانواده پول و درآمد پيدا کنند و يا از هزينه‌شان بکاهند و اين منشاء بسيارى از ابتلاآت و از جمله تنبلى و تن‌پرورى است.
  کمبود غذائى
تحقيق در غرب صورت گرفته و حاصل آن چنين شده است که کمبود غذائى ويتامين‌ها خود پديدآورنده عوارضى هستند که نمونه بيحوصلگي، عدم آمادگى براى فراگيرى دروس و يا تن‌دادن به بيکارى است و اگر اين امر با کينه‌ها و عقده‌ها همراه گردد عوارض بيشترى را موجب خواهد شد. بدين‌سان در کم‌کارى مدرسه عامل تغذيه بسيار مهم است.
  احساس محروميت
احساس محروميت از امکانات، نداشتن وسايل و ابزار لازم براى کار و تلاش، نداشتن مکانى مناسب براى کار و اختيار، محروميت از نور و روشنائى کافي، احساس نادارى‌ها، نگرانى از اوضاع نابسامان خود ممکن است عاملى باشد براى سستي، تن‌پروري، بيکارى و دل پريشانى و در اين زمينه تنبلى ره‌آورد آن احساس خواهد بود.
  احساس عدم‌نياز به کار
چه بسيارند کودکانى که تنبلند بدان‌خاطر که به وضع زندگى خانوادگى خود آشنائى دارند و مى‌دانند در چه موقعيت رفاه‌آميزى قرار دارند. خود را نيازمند به کار و درس و تلاش نمى‌بينند چون مى‌دانند زندگيشان بهر وضعى که باشد راحت مى‌گذرد. باصطلاح مى‌دانند نان آنها در روغن است چرا درس بخوانند. دردى و انگيزه‌اى براى کارشان نيست.
  خانه محقّر
وجود خانه‌اى کوچک، اطاقى تنها، عده‌اى بسيار، سر و صدا و عوامل اشتغال آفرين زياد کى مى‌گذارند کودکان به کار و زندگى تحصيل خود بپردازند. همه اوقاتشان صرف جوشيدن با ديگر کودکان، لوليدن با آنها، و يارگيرى و کشمکش است. و اين امر خود عامل مهمى براى تنبلى به حساب مى‌آيد.
  خريد و فروش‌ها
همچنين بعلت فقر مواردى ديده مى‌شود که کودکى حتى در مدرسه سرگرم خريدو فروش است قلم و خودکار و دفتر و وسايل و اسباب خريدوفروش مى‌کند و طبيعى است که در چنين صورتى نمى‌تواند به کار و برنامه و درس خود برسد. و اين همه گاه معلوم نيست ريشه فقر داشته باشد گاهى هوشمندى هم در آن دخالت دارد.
  رفاه‌زدگى
عامل غناى بسيار که بدنبال خود سرگرمى‌ها، تفريحات، گشت و گذارها، آمدو شدها، و خور وخواب‌ها را درپى دارد خود ممکن است عامل ديگرى براى تنبلى و تن‌پرورى باشد و به اين مسأله نيز بايد هشيار بود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
کیش مرغ و چیلی , بازی تیم های ذوب آهن و گسترش فولاد , کمال ظاهری , دایانا , انسان مرده , Pinterest , هواپیمای اف 35 , علی خاک نژاد , مدارک غیر معتبر , مرجوعی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی فیلم / قفس طلائی , نشریات و مطبوعات , تحلیلی ـ پژوهشی , فصلنامه فقه و حقوق / فقه و حقوق ـ سال سوم شماره ۱۱، زمستان ۱۳۸۵ , بانک اطلاعاتی کتاب / مثنوی معنوی , بانک اطلاعاتی کتاب / برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات (مدیریت فنی) , علوم انسانی , مدیریت و خدمات اداری , مدیریت ـ آموزش نیروی انسانی / فراگیری عملی , بانک اطلاعاتی کتاب / زبان و ادبیات فارسی عمومی برای دانشگاه‌ها, موسسات و مراکز آموزش عالی , بانک اطلاعاتی کتاب / افسردگی کودکان: پاسخ‌هایی به پیچیده‌ترین سوال‌های شما , خانه و خانواده , آشپزی , دسرها / کاپوچینو , بانک اطلاعاتی کتاب / همه چیز درباره استرس و رهایی از آن , بهداشت و درمان , علوم پزشکی , علوم پزشکی ـ تحقیقات پزشکی / ارزیابی تاثیر عوامل مختلف بر وقوع جدا شدگی مجدد شبکیه بعد از جراحی ترمیم جدا شدگی شبکیه با استفاده از مدل بقای رگرسیونی ویبل جاودان ,

برخی منابع مهم خبری
roozannews.ir روزنامه روزان , ibna.ir خبرگزاری کتاب ایران , qudsonline.ir روزنامه قدس , shahrefarda.ir شهرفردا , zamandaily.ir روزنامه زمان , musicema.com موسیقی ما , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , bartarinha.ir برترینها , ilna.ir ایلنا , fanousnews.com فانوس نیوز ,وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.