جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

پنج تا شش سالگی


۱. خصوصيات بازى‌ها در سنين سه تا شش‌سالگى را مى‌توان چنين برشمرد: بازى همراه با حرکات بدني؛ استفاده از نيروى تخيل در بازى‌ها؛ علاقه به رقابت و تقليد؛ علاقهٔ شديد به بازى با گِل و خاک؛ شکستن و نابود کردن اسباب‌بازى‌ به‌منظور پى بردن به محتويات آنها و بالاخره، نپذيرفتن هيچ‌گونه قيد و قانون و قاعده‌اى در بازي.
۲. کودک در شش‌سالگى مستطيل (با دو قطر آن)، لوزى (با محور طول افقي) و دايره و مثلث به‌صورت مماس داخل و خارج مى‌کشد.
- کودک در شش‌سالگى پلهٔ شش مکعبى مى‌سازد.
- کودکان در شش تا هفت‌سالگى معلومات خود را که از تجارب شخصى و يا از داستان‌هاى نقل شده کسب کرده‌اند، به‌صورت ماهرانه‌اى در بازى‌ها به‌کار مى‌گيرند.
- کودک در شش‌سالگى بازى‌هاى فردى را که به‌صورت دويدن و بالا رفتن بود، به‌صورت بازى‌هاى جمعى درمى‌آورد و بيشتر اوقات با کودکان ديگر بازى مى‌کند ولى يک همبازى را ترجيح مى‌دهد و تمايل به بازى در گروه‌هاى کوچک در او ديده مى‌شود. او بازى ابداع مى‌کند و در هنگام بازى قواعد و مقررات آن را تغيير مى‌دهد.
- کودکان در چهار تا شش‌سالگى به بازى‌هاى نمايشى علاقه دارند و از اين طريق احساس لذت مى‌کنند.
- کودکان در سن پنج تا شش‌سالگى مى‌توانند به فعاليت‌هائى از قبيل بازى‌هاى نمايشى ساختن عروسک‌هاى خيمه‌شب‌بازى براى کلاس، مجسمه‌سازى از افراد براى روى صحنه و غيره اقدام کنند.
- بازى ذوقى تقريباً در پنج تا شش‌سالگى ظاهر مى‌شود.
- در پنج تا شش‌سالگى بيشتر اوقات علاوه بر سه‌چرخه، دوچرخه‌سوارى نيز مى‌کنند. پريدن با يک پا به‌طور يک در ميان و جست و خيز کردن، تسلط بيشتر روى حرکات ظريف بدن، شروع استفاده از وسايلى مانند مسواک، قيچي، اره، مداد، چکش و سوزن براى دوخت و دوز.
- در شش‌سالگى مى‌تواند توپ را با راکت تنيس بزند؛ توپ را با يک دست مى‌گيرد؛ از مقررات بازى پيروى و همبازى را انتخاب مى‌کند.
- فهرست اسباب‌بازى‌هاى مناسب براى کودکان پنج تا شش‌ساله:
ميز تحرير و صندلى - جعبهٔ رنگ و وسايل نقاشى - وسايل باغبانى (بيلچه، شن‌کش و ...) فرفره - طناب براى طناب‌بازى - وسايل خياطى (سوزن و نخ) دوچرخه - توپ با راکت - قيچى و کاغذ - انواع عروسک (عروسک خيمه‌شب‌بازى و ...) - گِل رس، خاک، شن، خميربازى.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
درقد , رابرت داگلاس , بازتاب نور , ریدلی اسکات , نظریه انفجار بزرگ , بازار موصل , نشان شوالیه کشور فرانسه , آدم ربایی , یوهان کرویف , عملیات «لیلة‌القدر» ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / فیزیولوژی اعصاب و غدد (عمومی) (رشته روان‌شناسی) , فرهنگی و هنری / هنرهای نمایشی / نقد ـ معرفی / در جست وجوی پینوکیو , فرهنگ و جامعه / گاه‌شمار / گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / برخی دیگر از رویدادهای ۱۹ سپتامبر , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات / اینترنت و شبکه / پست الکترونیکی / تنظیمات Outlook Express برای استفاده از Gmail , بانک اطلاعاتی کتاب / داستان ازدواج چهارده معصوم (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / بیولوژی پروکاریوت‌ها (ساختمان و فیزیولوژی) , بانک اطلاعاتی کتاب / فرهنگ قرآن: کلید راهیابی به موضوعات و مفاهیم قرآن کریم: ابابیل ـ ارض موعود , بانک اطلاعاتی کتاب / گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر (XPـICDL): مهارت سوم: واژه‌پرداز ()Microsoft word XP , فرهنگی و هنری / کتاب و نشر / نشر / ۳۰ سال انتظار برای چاپ کتابی از فریدون آدمیت , ورزشی / فوتبال / فوتبال ایران / کماسی: پیر هستم اما تمریناتم به روز است ,

برخی منابع مهم خبری
jahanesanat.ir روزنامه جهان صنعت , parsnews.com پارس نیوز , kasbokarnews.ir روزنامه کسب و کار , farsnews.ir خبرگزاری فارس , borhan.ir برهان , pana.ir خبرگزاری پانا , seratnews.ir صراط نیوز , ghanoondaily.ir روزنامه قانون , armandaily.ir روزنامه آرمان , hamshahrionline.ir همشهری آنلاین ,وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها