جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

تحقیقات


   مديريت و توسعهٔ سازمانى
اين هدف عبارت است از توسعه و اصلاح توان دولت براى مديريت مؤثر بخش جهانگردى از طريق: سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعهٔ جهانگردي؛ توسعهٔ سازماني؛ مديريت بر مبناى هدف؛ و همکارى نزديک در بخش جهانگردي.
- نتيجهٔ ۱:
سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعه‌اى جهانگردى که به روز شده‌اند.
- نتيجهٔ ۲:
سازمان (طرح سازمان) بهبود يافته از طريق ايجاد پيوندهاى منطقه‌اى بهتر و توسعهٔ دانش و مهارت‌هاى کارکنان.
- نتيجهٔ ۳:
فرآيند برنامه‌ريزى منسجم که از طريق سيستم مديريت بر مبناى هدف اجراء مى‌شود و همکارى بين بخش‌ها را براى انجام امور و وظايف وابسته به‌هم موجب مى‌شود.
- نتيجهٔ ۴:
شبکه‌اى مطلوب از کميته‌هاى موقت / مشترک، گروه‌هاى مشاوره‌اي، شوراها و ديگر ساز و کارهاى مناسب (در سطوح مرکزى و محلي) که همکارى نزديک ميان همهٔ قسمت‌هاى بخش جهانگردى را تضمين مى‌کند.
   نظارت بر اجراء قوانين و مقررات
هدف: تضمين اجراء و رعايت حداقل استانداردهاى بهداشتي، جلوگيرى از حوادث آتش‌سوزي، ايمنى و حمايت از مصرف‌کننده (هماهنگى با ديگر وزارتخانه‌ها يا سازمان‌هاى مسئول) همزمان يا بهبود استانداردهاى کنترل کيفيت براى خدمات و تسهيلات مختلف جهانگردى است. همچنين هدف از اين موضوع، همکارى در مورد طراحي، توسعه و تضمين اجراء استانداردهاى برنامه‌ريزى فيزيکى و اقداماتى براى حفظ محيط‌زيست و حفاظت از منابع طبيعى است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
تکميل يک بررسى و ارزيابى از چارچوب قانونى فعلى مورد استفاده براى جهانگردي، تعيين نقاط‌ضعف، نيازها، موانع يا مشکلات ديگر، و ارائهٔ توصيه‌هاى مناسب بر اساس اين موارد تعيين‌شده.
- نتيجه ۲:
معرفى هرگونه تغيير يا بهبود از ديدگاه قانونى و مقرراتي.
  تحقيقات
هدف: حفظ سيستم‌هاى اطلاعاتى و تحقيقات يا واگذارى طرح‌هاى تحقيقاتى به‌عهدهٔ ديگران، به‌منظور نظارت بر عملکرد بخش، بررسى و بازرسى حوزه‌هاى مشکل، و بهره‌گيرى از نتايج اين تحقيقات براى حمايت از بخش‌هاى عملياتى نظير بازاريابي، توسعهٔ محصول، مقررات و کنترل، توسعهٔ منابع انسانى و اطلاع‌رسانى همگاني؛ است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
طراحى دقيق و خوب و عملکرد مناسب سيستم اطلاعات مديريت (MIS) جهانگردى رايانه‌اى که همهٔ وجوه اين بخش را پوشش مى‌دهد و آمار و ارقام مبتنى بر استانداردهاى سازمان جهانى جهانگردى (WTO) را شامل مى‌شود مرکز تهيهٔ اسناد جامع ـ به روش کپى اما با کمک کامپيوتر (عنوان‌ها، زمينهٔ موضوع) که اين مرکز با سيستم اطلاعات مديريت آميخته شده است. ارتباط با اينترنت، به‌‌منظور دستيابى به ديگر بانک‌هاى اطلاعاتي. نشر و پخش اطلاعات از طريق خبرنامه‌ها و منشورهاى دوره‌اي.
- نتيجه ۲:
نظام پيمايش‌هاى دوره‌اى ديدارکنندگان براى نظارت بر مليت‌ها، الگوهاى رفتاري، ترجيحات، شکايت‌ها، مخارج و ... و نظام تحقيقات نيروى کار که تعداد، شاخص‌هاى بهره‌ورى نيروى انساني، کمبودها، سطوح مهارت، مشغوليت‌ها و آموزش حرفه‌اى را پوشش مى‌دهد.
- نتيجه ۳:
نظام پيمايش‌ها به‌منظور به‌ روزآورى ساختارهاى هزينه‌اى بخش جهانگردي، الگوهاى خريد، درآمدها و مخارج، و فراهم آوردن داده‌هاى ورودى به‌منظور سنجش آثار اقتصادي.
- نتيجه ۴:
نظامى براى نظارت بر اثر زيست‌محيطى توسعهٔ جهانگردى و تعيين حوزه‌هاى مشکل و فراهم آوردن و ارائهٔ گزارش‌هاى دوره‌اي.
- نتيجه ۵:
نظامى براى نظارت بر آثار اجتماعى از طريق تحقيقاتى در جوامع و گروه‌هاى اجتماعى منتخب. اين نظام با اعمال و اجراء فعاليت‌ها و برنامه‌هاى اطلاع‌رسانى پيوند خورده است.
- نتيجه ۶:
مطالعات ويژه در مورد بازارهاى عمده (روندها و رقابتى بودن) و در مورد موقعيت‌هاى خاص مشکل به‌منظور مدنظر قرار دادن حوزه‌هائى نظير تسهيلات، حمل‌ونقل، تأسيسات زيربنائى و خدمات جهانگردي.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آموزش فنی و حرفهای , رسانه های سوریه , روزنامه لنتا , مارک دوبوتیز , دوستی خاله خرسه , آوای فاخته , مسعود سریع القلم , ایوان امام علی (ع) , روزنامه اسپانیایی , مشکلات پرونده‌های بزرگ و ملی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / هنر آشپزی کردی , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش و پاسخ الکترونیک قدرت: مدارها, عناصر و کاربردها , بانک اطلاعاتی کتاب / ماذا بعد الموت: دراسه علمیه عن الموت و الحیاه بعد الموت علی ضوئ القرآن الکریم , بانک اطلاعاتی کتاب / پرستوهای عاشق (مجموعه شعر) , بانک اطلاعاتی کتاب / درس‌آزمون (6) پیش‌دانشگاهی (عمومی) , بانک اطلاعاتی کتاب / حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی: 2 , بانک اطلاعاتی کتاب / سفرنامه مکه (سال 1299 ق) به ضمیمه سفرنامه منظوم مکه (حوالی 1260ق) , بانک اطلاعاتی کتاب / کنکور کارشناسی ارشد معادلات دیفرانسیل ویژه رشته‌های: فنی و مهندسی و علوم پایه , دین و اندیشه / فلسفه و منطق / شخصیت‌ها / آموزگاری و فیلسوفی , بانک اطلاعاتی کتاب / کلیات فی علم الرجال ,

برخی منابع مهم خبری
eranico.com ارانیکو , fardanews.com فردا نیوز , pana.ir خبرگزاری پانا , iranart.ir ایران آرت , javanonline.ir روزنامه جوان , namehnews.ir نامه نیوز , khabargozarisaba.ir خبرگزاری صبا , irna.ir ایرنا , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , zamandaily.ir روزنامه زمان ,وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
هیچ گاه برای تغییر شغل دیر نیست...
شاید شما نیز از خود این سوال را پرسیده اید که آیا شغلی که در آن مشغول به کار هستید همان مسیریست که می بایست در آن قدم بر می داشتید یا خیر.