جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 22 June, 2018

تحقیقات


   مديريت و توسعهٔ سازمانى
اين هدف عبارت است از توسعه و اصلاح توان دولت براى مديريت مؤثر بخش جهانگردى از طريق: سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعهٔ جهانگردي؛ توسعهٔ سازماني؛ مديريت بر مبناى هدف؛ و همکارى نزديک در بخش جهانگردي.
- نتيجهٔ ۱:
سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعه‌اى جهانگردى که به روز شده‌اند.
- نتيجهٔ ۲:
سازمان (طرح سازمان) بهبود يافته از طريق ايجاد پيوندهاى منطقه‌اى بهتر و توسعهٔ دانش و مهارت‌هاى کارکنان.
- نتيجهٔ ۳:
فرآيند برنامه‌ريزى منسجم که از طريق سيستم مديريت بر مبناى هدف اجراء مى‌شود و همکارى بين بخش‌ها را براى انجام امور و وظايف وابسته به‌هم موجب مى‌شود.
- نتيجهٔ ۴:
شبکه‌اى مطلوب از کميته‌هاى موقت / مشترک، گروه‌هاى مشاوره‌اي، شوراها و ديگر ساز و کارهاى مناسب (در سطوح مرکزى و محلي) که همکارى نزديک ميان همهٔ قسمت‌هاى بخش جهانگردى را تضمين مى‌کند.
   نظارت بر اجراء قوانين و مقررات
هدف: تضمين اجراء و رعايت حداقل استانداردهاى بهداشتي، جلوگيرى از حوادث آتش‌سوزي، ايمنى و حمايت از مصرف‌کننده (هماهنگى با ديگر وزارتخانه‌ها يا سازمان‌هاى مسئول) همزمان يا بهبود استانداردهاى کنترل کيفيت براى خدمات و تسهيلات مختلف جهانگردى است. همچنين هدف از اين موضوع، همکارى در مورد طراحي، توسعه و تضمين اجراء استانداردهاى برنامه‌ريزى فيزيکى و اقداماتى براى حفظ محيط‌زيست و حفاظت از منابع طبيعى است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
تکميل يک بررسى و ارزيابى از چارچوب قانونى فعلى مورد استفاده براى جهانگردي، تعيين نقاط‌ضعف، نيازها، موانع يا مشکلات ديگر، و ارائهٔ توصيه‌هاى مناسب بر اساس اين موارد تعيين‌شده.
- نتيجه ۲:
معرفى هرگونه تغيير يا بهبود از ديدگاه قانونى و مقرراتي.
  تحقيقات
هدف: حفظ سيستم‌هاى اطلاعاتى و تحقيقات يا واگذارى طرح‌هاى تحقيقاتى به‌عهدهٔ ديگران، به‌منظور نظارت بر عملکرد بخش، بررسى و بازرسى حوزه‌هاى مشکل، و بهره‌گيرى از نتايج اين تحقيقات براى حمايت از بخش‌هاى عملياتى نظير بازاريابي، توسعهٔ محصول، مقررات و کنترل، توسعهٔ منابع انسانى و اطلاع‌رسانى همگاني؛ است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
طراحى دقيق و خوب و عملکرد مناسب سيستم اطلاعات مديريت (MIS) جهانگردى رايانه‌اى که همهٔ وجوه اين بخش را پوشش مى‌دهد و آمار و ارقام مبتنى بر استانداردهاى سازمان جهانى جهانگردى (WTO) را شامل مى‌شود مرکز تهيهٔ اسناد جامع ـ به روش کپى اما با کمک کامپيوتر (عنوان‌ها، زمينهٔ موضوع) که اين مرکز با سيستم اطلاعات مديريت آميخته شده است. ارتباط با اينترنت، به‌‌منظور دستيابى به ديگر بانک‌هاى اطلاعاتي. نشر و پخش اطلاعات از طريق خبرنامه‌ها و منشورهاى دوره‌اي.
- نتيجه ۲:
نظام پيمايش‌هاى دوره‌اى ديدارکنندگان براى نظارت بر مليت‌ها، الگوهاى رفتاري، ترجيحات، شکايت‌ها، مخارج و ... و نظام تحقيقات نيروى کار که تعداد، شاخص‌هاى بهره‌ورى نيروى انساني، کمبودها، سطوح مهارت، مشغوليت‌ها و آموزش حرفه‌اى را پوشش مى‌دهد.
- نتيجه ۳:
نظام پيمايش‌ها به‌منظور به‌ روزآورى ساختارهاى هزينه‌اى بخش جهانگردي، الگوهاى خريد، درآمدها و مخارج، و فراهم آوردن داده‌هاى ورودى به‌منظور سنجش آثار اقتصادي.
- نتيجه ۴:
نظامى براى نظارت بر اثر زيست‌محيطى توسعهٔ جهانگردى و تعيين حوزه‌هاى مشکل و فراهم آوردن و ارائهٔ گزارش‌هاى دوره‌اي.
- نتيجه ۵:
نظامى براى نظارت بر آثار اجتماعى از طريق تحقيقاتى در جوامع و گروه‌هاى اجتماعى منتخب. اين نظام با اعمال و اجراء فعاليت‌ها و برنامه‌هاى اطلاع‌رسانى پيوند خورده است.
- نتيجه ۶:
مطالعات ويژه در مورد بازارهاى عمده (روندها و رقابتى بودن) و در مورد موقعيت‌هاى خاص مشکل به‌منظور مدنظر قرار دادن حوزه‌هائى نظير تسهيلات، حمل‌ونقل، تأسيسات زيربنائى و خدمات جهانگردي.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
ادبیات آیینی , یدالله طاهر نژاد , جمال بن عمر , مراقبت از لباس , هم زمان گرما , پرچمدار علم , رئیسی به اردبیل می آید , اسکیت فری استایل , برق منطقه ای , مجمع الجزایر ,

مقالات پربیننده امروز
کامپیوتر و اینترنت , نرم‌افزار , سایر / کمی آن طرف تر از کامپیوتر سرگرمی های زیادی انتظار شما را می کشد , هنر , کاردستی , جعبه سازی / جعبه کیک شماره یک , بانک اطلاعاتی کتاب / مدیریت کیفیت فراگیر , نشریات و مطبوعات , علوم انسانی , ماهنامه روانشناسی شادکامی و موفقیت / روانشناسی شادکامی و موفقیت ـ سال پنجم شماره ۵۱ ، اردیبهشت ۱۳۸۷ , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , فناوری اطلاعات , فن‌آوری‌ ارتباطات‌ و اطلاعات / بازار فناوری در سال ۲۰۰۹ , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱۸ سپتامبر ۱۹۶۱ ـ مرگ داگ هامرشولد: سانحه یا قتل ؟ , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش‌های چهارگزینه‌ای زبان انگلیسی پیش‌دانشگاهی (2) , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , اینترنت و شبکه , اینترنت ـ اخلاق / غرق در دنیای مجازی , بانک اطلاعاتی کتاب / چرا زنان تا به این حد خسته به نظر می‌رسند آیا در این مورد راه حلی دارید (مجموعه‌ای از دستاوردهای ع , بانک اطلاعاتی کتاب / کلیات مفاتیح‌الجنان ,

برخی منابع مهم خبری
fartaknews.com فرتاک نیوز , faradeed.ir فرادید , zoomit.ir زومیت , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , asianews.ir روزنامه آسیا , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , zamandaily.ir روزنامه زمان , kojaro.com کجارو , pana.ir خبرگزاری پانا ,وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!