چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 19 December, 2018

تحقیقات


   مديريت و توسعهٔ سازمانى
اين هدف عبارت است از توسعه و اصلاح توان دولت براى مديريت مؤثر بخش جهانگردى از طريق: سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعهٔ جهانگردي؛ توسعهٔ سازماني؛ مديريت بر مبناى هدف؛ و همکارى نزديک در بخش جهانگردي.
- نتيجهٔ ۱:
سياست‌ها و استراتژى‌هاى توسعه‌اى جهانگردى که به روز شده‌اند.
- نتيجهٔ ۲:
سازمان (طرح سازمان) بهبود يافته از طريق ايجاد پيوندهاى منطقه‌اى بهتر و توسعهٔ دانش و مهارت‌هاى کارکنان.
- نتيجهٔ ۳:
فرآيند برنامه‌ريزى منسجم که از طريق سيستم مديريت بر مبناى هدف اجراء مى‌شود و همکارى بين بخش‌ها را براى انجام امور و وظايف وابسته به‌هم موجب مى‌شود.
- نتيجهٔ ۴:
شبکه‌اى مطلوب از کميته‌هاى موقت / مشترک، گروه‌هاى مشاوره‌اي، شوراها و ديگر ساز و کارهاى مناسب (در سطوح مرکزى و محلي) که همکارى نزديک ميان همهٔ قسمت‌هاى بخش جهانگردى را تضمين مى‌کند.
   نظارت بر اجراء قوانين و مقررات
هدف: تضمين اجراء و رعايت حداقل استانداردهاى بهداشتي، جلوگيرى از حوادث آتش‌سوزي، ايمنى و حمايت از مصرف‌کننده (هماهنگى با ديگر وزارتخانه‌ها يا سازمان‌هاى مسئول) همزمان يا بهبود استانداردهاى کنترل کيفيت براى خدمات و تسهيلات مختلف جهانگردى است. همچنين هدف از اين موضوع، همکارى در مورد طراحي، توسعه و تضمين اجراء استانداردهاى برنامه‌ريزى فيزيکى و اقداماتى براى حفظ محيط‌زيست و حفاظت از منابع طبيعى است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
تکميل يک بررسى و ارزيابى از چارچوب قانونى فعلى مورد استفاده براى جهانگردي، تعيين نقاط‌ضعف، نيازها، موانع يا مشکلات ديگر، و ارائهٔ توصيه‌هاى مناسب بر اساس اين موارد تعيين‌شده.
- نتيجه ۲:
معرفى هرگونه تغيير يا بهبود از ديدگاه قانونى و مقرراتي.
  تحقيقات
هدف: حفظ سيستم‌هاى اطلاعاتى و تحقيقات يا واگذارى طرح‌هاى تحقيقاتى به‌عهدهٔ ديگران، به‌منظور نظارت بر عملکرد بخش، بررسى و بازرسى حوزه‌هاى مشکل، و بهره‌گيرى از نتايج اين تحقيقات براى حمايت از بخش‌هاى عملياتى نظير بازاريابي، توسعهٔ محصول، مقررات و کنترل، توسعهٔ منابع انسانى و اطلاع‌رسانى همگاني؛ است. نتايج برنامه‌ريزى‌شده عبارتند از:
- نتيجه ۱:
طراحى دقيق و خوب و عملکرد مناسب سيستم اطلاعات مديريت (MIS) جهانگردى رايانه‌اى که همهٔ وجوه اين بخش را پوشش مى‌دهد و آمار و ارقام مبتنى بر استانداردهاى سازمان جهانى جهانگردى (WTO) را شامل مى‌شود مرکز تهيهٔ اسناد جامع ـ به روش کپى اما با کمک کامپيوتر (عنوان‌ها، زمينهٔ موضوع) که اين مرکز با سيستم اطلاعات مديريت آميخته شده است. ارتباط با اينترنت، به‌‌منظور دستيابى به ديگر بانک‌هاى اطلاعاتي. نشر و پخش اطلاعات از طريق خبرنامه‌ها و منشورهاى دوره‌اي.
- نتيجه ۲:
نظام پيمايش‌هاى دوره‌اى ديدارکنندگان براى نظارت بر مليت‌ها، الگوهاى رفتاري، ترجيحات، شکايت‌ها، مخارج و ... و نظام تحقيقات نيروى کار که تعداد، شاخص‌هاى بهره‌ورى نيروى انساني، کمبودها، سطوح مهارت، مشغوليت‌ها و آموزش حرفه‌اى را پوشش مى‌دهد.
- نتيجه ۳:
نظام پيمايش‌ها به‌منظور به‌ روزآورى ساختارهاى هزينه‌اى بخش جهانگردي، الگوهاى خريد، درآمدها و مخارج، و فراهم آوردن داده‌هاى ورودى به‌منظور سنجش آثار اقتصادي.
- نتيجه ۴:
نظامى براى نظارت بر اثر زيست‌محيطى توسعهٔ جهانگردى و تعيين حوزه‌هاى مشکل و فراهم آوردن و ارائهٔ گزارش‌هاى دوره‌اي.
- نتيجه ۵:
نظامى براى نظارت بر آثار اجتماعى از طريق تحقيقاتى در جوامع و گروه‌هاى اجتماعى منتخب. اين نظام با اعمال و اجراء فعاليت‌ها و برنامه‌هاى اطلاع‌رسانى پيوند خورده است.
- نتيجه ۶:
مطالعات ويژه در مورد بازارهاى عمده (روندها و رقابتى بودن) و در مورد موقعيت‌هاى خاص مشکل به‌منظور مدنظر قرار دادن حوزه‌هائى نظير تسهيلات، حمل‌ونقل، تأسيسات زيربنائى و خدمات جهانگردي.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
برخوردهای خشن , موزه خانه کرد , کرسی تلاوت , اعتبار اسنادی , پنل خورشیدی , طرح دانش آموزی , مک‌بوک , حرم زینبیه اصفهان , شیخ ناصر اخضر , کمیسیون نخبگان ,

مقالات پربیننده امروز
علوم انسانی , مدیریت و خدمات اداری , مدیریت کیفیت / کارآئی و اثربخشی کیفیت ؛ پیشران تعالی سازمانی , بانک اطلاعاتی کتاب / داستان زندگی امام رضا (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه مقالات فارسی کنگره بین المللی علامه بلاغی , بانک اطلاعاتی کتاب / تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا , بانک اطلاعاتی کتاب / کمکهای اولیه و امداد = First aid and relief , دین و اندیشه , دین و مذهب , مناسبت‌ها ـ محرم و صفر / جنبه‏های غیبی عاشورا , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱ آبان ۱۳۸۶ ــ ریشه های بیماری مزمن ایران از زبان دکتر علی امینی , سیاسی , علوم سیاسی , دموكراسی‌ / آموزش همگانی گامی به سوی دموکراسی , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۳۰ سپتامبر سال ۱۷۸۰ ـ عقاید اکتسابی و نتیجه عقل و شعور و تجربه فرد هستند(فرضیه تشکل ها ) , بانک اطلاعاتی کتاب / گوی آتش ,

برخی منابع مهم خبری
banifilm.ir روزنامه بانی فیلم , ilna.ir ایلنا , parsine.com پارسینه , fararu.com فرارو , armandaily.ir روزنامه آرمان , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , namehnews.ir نامه نیوز , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , asianews.ir روزنامه آسیا , tebyan.net تبیان ,وبگردی
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک - فیلمبردای یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران - بدرفتاری با هر شخصی در هر جایگاهی پسندیده نیست و باعث واکنش‌های منفی و ناراحتی میشود. ویدئویی در فضای مجازی در حال پخش شدن است که در آن با چند مهاجر افغان برخورد نامناسبی صورت می‌گیرد و باعث خشم و ناراحتی کاربران شده است.
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی - به دنبال عدم رعایت اخلاق پزشکی در برخورد با یک بیمار در بیمارستان آمل، رئیس این بیمارستان برکنار شد.
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.