شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 21 July, 2018

های‌لند سیه‌چهره


اين نژادها داراى پشمى هستند که از نظر صنعت قالى‌بافى مناسب است و به همين جهت آنها را به‌نام 'نژادهاى با پشم مخصوص قاليبافى' نيز مى‌خوانند.
اندازه‌هاى پشم در اين نژادها کاملاً متنوع است و قطر و طول تار پشم در آنها به ترتيب تا ۷۰ ميکرون و ۳۸ سانتى‌متر ممکن است برسد. پشم اين نژادها گذشته از تفاوتى که از نظر طول و قطر تار با يکديگر دارد از لحاظ جلا و جعد و استحکام نيز با هم اختلاف دارد.
مهم‌ترين انواع نژادهاى با پشم‌ ضخيم به‌شرح زير مى‌باشند:
۱. هاى‌لندسيه‌چهره
۲. آواسى.
  هاى‌لند سيه‌چهره
هاى‌لند سيه‌چهره يکى از پرطاقت‌ترين نژادهاى گوسفند است و به‌خوبى از عهده تحمل شرايط سخت و مشکل برمى‌آيد. اين نژاد در منطقه کوهستانى اسکاتلند که مبدأ اوليه آن نيز مى‌باشد پرورش مى‌يابد و در اين منطقه به غذاى تکميلى و يا استفاده از پناهگاه کمتر احتياج دارد.
هاى‌لند سيه‌چهره مانند ساير نژادهاى اسکاتلندى نژاد سرزنده و خوش‌منظره‌اى است. در اين نژاد قوچ و ميش داراى شاخ مى‌باشند و شاخ ميش معمولاً کوچکتر از شاخ قوچ است. شاخ قوچ سنگين و دراز و داراى پيچ‌خوردگى است. صورت و ساق حيوان فاقد پشم است. نقاط نامبرده به رنگ سياه است و گاهى لکه‌هاى رنگى نيز در اين نقاط ديده مى‌شود. تار پشم در اين نژاد بسيار ضخيم و طول آن بين ۲۰ تا ۳۸ سانتى‌متر است. از پشم اين نژاد براى تهيه قالى و تشک و کاموا استفاده فراوان به عمل مى‌آيد. خصيصه مهم اين نژاد تحمل تغييرات درجه حرارت و نيز مقاومت آن در هواى بسيار سرد و يا طوفانى است. اين امر به واسطه ترکيب خاص در پوشش پشم در بدن حيوان است. پوشش نامبرده در قسمت خارجى پشم‌هاى ضخيم و سرد و در سطح داخلى و مجاور بدن پشم‌هاى ظريف و گرم دارد که حيوان را در برابر تغييرات مورد بحث حمايت مى‌کند.
هاى‌لند سيه‌چهره جثه‌اى کوچک ولى عضلانى دارد و به همين جهت بسيار فعال و تند و تيز است. وزن بلوغ در قوچ تقريباً ۷۰ و در ميش ۶۰ کيلو است. قدرت شيردهى در ميش‌هاى اين نژاد نيز خوب و مناسب است.
  آواسى
يکى ديگر از نژادهاى با پشم ضخيم گوسفند آواسى از دسته گوسفندان مديترانه‌اى و از جمله‌ نژادهاى مشخص گوسفند در سوريه و لبنان و اسرائيل و اردن است. به‌علاوه ۶۰ درصد کل گوسفندان عراق از گله‌هاى گوسفند آواسى تشکيل مى‌شود و در حدود دويست‌هزار (۲۰۰،۰۰۰) رأس از اين نژاد را مى‌توان در نواحى جنوبى ترکيه يافت. گوسفند آواسى در نقاط مختلف و براساس لهجه‌هاى متفاوت داراى اسامى گوناگون است که عبارتند از: آواسى، آوازى، ال‌عوض، ايوسى، اوسى، يوسى. به‌علاوه در ترکيه آن‌را به‌نام ايوزى يا گوسفند عرب و در سوريه آن را به‌نام نعيمه يا شامى نيز مى‌خوانند.
گوسفند آواسى نسبت به راه‌پيمائى و يا سرماى زياد و نيز از نظر ابتلاى به انواع بيمارى‌ها حيوان تقريباً مقاومى است ولى نسبت به گرما و رطوبت بسيار حساس مى‌باشد.
   چگونگى پرورش گوسفند آواسى
چگونگى پرورش گوسفند آواسى برحسب مناطق مختلف متفاوت است. در اسرائيل گله‌هاى گوسفند از دى تا فروردين در مراتع طبيعى چرا مى‌کنند و آنگاه از ته چر مزارع و سپس از تايه‌هاى يونجه در مراتع استفاده مى‌نمايند. از آبان تا دى به علت محدوديت چرا گوسفندان به‌وسيله تغذيه دستى پرورش مى‌يابند و در اين شرايط جيره غذائى آنها از مواد کنسانتره يا غذاى فشرده (به نسبت ۶۵ درصد جيره) و سيلو و علوفه خشک (به نسبت ۳۵ درصد جيره) است گوسفندان آواسى شب‌ها و اگر بارندگى شديد باشد روزها نيز در آغل به سر مى‌برند. زايمان ميش‌هاى بالغ بين آذر تا اواسط بهمن و زايمان ميش‌هاى جوان ۱۰ ماهه در اواسط بهمن تا اواسط ارديبهشت صورت مى‌گيرد. نسبت تلفات ميش‌هاى آبستن در گله ۲ درصد است. بعد از زايمان، ميش‌ها روزنه ابتدا دوبار شيردوشى مى‌شوند و سپس بعد از هر دو شش، بره مربوط در حدود نيم تا دو ساعت از پستان مادر تغذيه مى‌نمايند. در ۲ ماهگى بره‌ها را از شير مى‌گيرند و علوفه سبز و يونجه و مواد کنسانتره در اختيار حيوان قرار مى‌دهند. پمش‌چينى در فروردين يا ارديبهشت انجام مى‌شود.
در سوريه فصل بره‌زائى بين آذر تا فروردين است. نسبت تلفات بره ۵ تا ۱۰ درصد است که ممکن است در زمستان‌هاى سخت به ۳۰ تا ۵۰ درصد نيز برسد. در سوريه نيز برهەاى آواسى را در ۲ ماهگى از شير مى‌گيرند و بره‌هاى نر را در سن ۲ تا ۳ ماهگى در فصل بهار پروار مى‌نمايند. پشم‌چينى گوسفند آواسى در فروردين يا ارديبهشت انجام مى‌شود.
   مشخصات گوسفند آواسى
- قد: قوچ ۸۰-۷۰ سانتى‌متر، ميش ۷۰-۶۰ سانتى‌متر.
- وزن: ۹۰-۶۰ کيلو ميش: ۵۰-۳۰ کيلو.
- رنگ: بدن سفيد، سر و ساق پا قرمز متمايل به قهوه‌اي، انتهاى دست و پا به‌ندرت سياه يا سفيد يا خاکسترى يا لکه‌دار، پشم به‌ندرت قهوه‌اى يا سياه.
- پشم: مناسب از نظر قاليبافي، سر و دست و پا عارى از هرگونه الياف پشمي.
- سر: محدب در ميش مستقيم در قوچ.
- شاخ: در قوچ، چين‌دار و طويل و در حدود ۴۰ سانتى‌متر و به‌ندرت کوتاه و در ميش، کوتاه و در حدود ۱۰ سانتى‌متر.
- دنبه: پهن و به علت شکاف عميق سرتاسرى در سطح خارجى به دو شاخه تقسيم شده است. دنبه تا نزديک بالاى مفصل خرگوشى امتداد دارد. دنبالچه کوتاه و باريک و جهت آن به طرف بالا و پوشيده از پشم است. وزن دنبه معمولاً بين ۴ تا ۵ کيلو است ولى در شرايط مناسب تغذيه وزن دنبه ممکن است تا ۶ کيلو در ميش و يا ۱۰ کيلو در قارچ برسد.
   فرآورده‌هاى گوسفند آواسى
گوسفند آواسى از نظر توليد شير حائز اهميت است. به علاوه اولين زايش ميش آواسى را مى‌توان در ۱۵ ماهگى ترتيب داد و در طول سال نيز از آن دو بار بره به‌دست آورد. با اين ترتيب گوسفند آواسى از نظر نسبت درصد توليد بره يا نسبت بره‌زائى نيز حائز اهميت فراوان است. نسبت دوقلوزائى در گله ميش‌هاى آواسى جالب توجه نبوده و از ۵ تا ۱۰ درصد تجاوز نمى‌کند.
۱. پشم:
- مقدار توليد ساليانه، در قوچ ۲ تا ۵/۲ کيلو و در ميش ۷۵/۱ کيلو.
- طول فتيله پشمى: ۱۵ تا ۲۰ سانتى‌متر.
- ظرافت: ۲۶ تا ۳۶ ميکرون.
- موارد استعمال: تهيه قالى و پتو و پارچه‌هاى پشمي.
۲. شير:
- مقدار متوسط توليد در شرايط مناسب تغذيه: ۱۲ تا ۱۸۱ کيلو در طول ۱۶۸ تا ۱۹۰ روز شيردهى در ميش‌هاى ترکيه و ۱۶۸ کيلو در ميش‌هاى سوريه و ۱۲۹ کيلو در ميش‌هاى اسرائيل.
- نسبت چربى: ۵/۷ درصد.
- موارد استعمال: تهيه ماست و روغن حيوانى و کره و پنير.
۳. گوشت:
- وزن بره در موقع تولد: نر ۴/۴ تا ۶/۴ کيلو ماده ۳/۴ کيلو.
- وزن بره در موقع دو ماهگى: ۲۰ کيلو.
- نسبت چربى در لاشه حيوان بالغ: ۵۰ تا ۵۵ درصد.
   انواع مختلف گوسفند آواسى
از گوسفند آواسى نوع مختلفى وجود دارد که برحسب محل باسامى گوناگون خوانده مى‌شود. گوسفند بلدى و گوسفند ديرى از انواع گوسفند آواسى مى‌باشند که به ترتيب در شرق و مغرب سوريه پراکنده هستند. نوعى از گوسفند آواسى نيز در عراق و الجزاير وجود دارد که به نام گوسفند جزيره خوانده مى‌شود. نوع اخير با آنکه پيش‌رس‌تر از نوع معمولى گوسفند آواسى است ولى از نظر توليد شير چندان جالب توجه نمى‌باشند. انواع اصلاح شده گوسفند آواسى را بيشتر مى‌توان در اسرائيل و عراق يافت که مهمترين آنها عبارت است از:
- نعيمه:
گوسفند نعيمه نوعى از گوسفند آواسى است که در عراق وجود دارد بدن اين گوسفند نسبت به نوع معمولى آواسى جمع و جورتر و ساق‌ها عضلانى‌تر است. به علاوه کيفيت پشم در اين نوع مرغوب‌تر و مقدار توليد شير نيز بيشتر است. گوسفند نعيمه معمولاً صورت سياه است ولى جورهاى ديگرى نيز وجود دارند که در آنها نه تنها صورت بلکه پشم‌هاى ناحيه گردن نيز قرمز رنگ است. قبيله جبل شمر در شمال منطقه دليم عراق پرورش‌دهنده اصلى گوسفند نعيمه مى‌باشد.
- شفالى:
در اراضى آبيارى شده جنوب مرکزى عراق و در منطقه‌اى به نام 'کوت‌ليوا' نوعى از گوسفند آواسى پرورش داده مى‌شود که به نام گوسفند شفالى معروف است. گوسفند شفالى نسبت به نوع معمولى آواسى درشت‌تر و پيش‌رس‌تر مى‌باشد. رنگ گوسفند شفالى معمولاً خرمائى و گاهى اوقات سياه است.
- نوع اصلاح شده آواسى اسرائيلى:
اتحاديه پروش‌دهندگان گوسفند در اسرائيل براى اجراء برنامه تلاقى نژاد ابتدا در بين سال‌هاى ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ تعداد زيادى ميش (در حدود ۱۵ هزار رأس) از نژاد هيريک از ترکيه وارد اسرائيل نمود. موطن اصلى ميش‌هاى هيريک ناحيه 'سى‌زر' در کردستان ترکيه و نزديک مرز سوريه و عراق است. جثه اين ميش‌ها نسبت به گوسفندان آواسى اسرائيل کوچکتر است. وزن زنددهد ميش‌هاى هيريک در حدود ۴۰ تا ۴۵ کيلوگرم و سرآنها معمولاً به رنگ خاکسترى و به‌ندرت سفيد يا قهوه‌اى مى‌باشد. از تلاقى قوچ‌هاى انتخاب شده آواسى در اسرائيل و ميش‌هاى هيريک، ابتدا نوع اصلاح شده آواسى اسرائيل به‌دست آمد و در مرحله بعد انتخاب از نظر افزايش توليد شير و کاهش نسبت گوسفندان کوچک گوش در گله و افزايش نسبت گوسفندان با پشم يک دست در گله عملى گرديد. امروزه در گوسفند آواسى متوسط طول دوره شيردهى ۲۰۰ روز است و شير ميش‌هائى که مقدار توليد آنها به ۳۷۰ کيلو برسد در حدود ۷ درصد چربى(۱) دارد.
(۱) . براساس گزارشات سعادت نورى، در گوسفندان آواسى که به گله‌هاى اصلاح شده تعلق دارند تيپ هموگلوبين فقط از نوع B مى‌باشد در حالى‌که در ساير گله‌ها (مانند عرب يا بدوى) پلى مورفيسم هموگلوبين مشاهده مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
گلساپوش یزد , موزه علی اکبر , مرگ ماهی ها , سنوات تحصیلی , تحقیقات درباره دوی ماراتن , سرزمین سیاه , ایندسی گراهام , افتتاح ستاد مرکزی اصول گرایان حامی روحانی , امورروجانیت , بوک ام3 ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / جوجه خروس طلایی , بانک اطلاعاتی کتاب / قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سوم اسفندماه 1366، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم مصوب بیست و هفتم بهمن‌ ماه 1380 ... , بانک اطلاعاتی کتاب / Black's Law Dictionary , بانک اطلاعاتی کتاب / همسر اگر این‌گونه بود , بانک اطلاعاتی کتاب / شیمی (3) سال سوم دبیرستان , اقتصاد و بازرگانی , اقتصاد نظری , فقر / فقر قرمز! , بانک اطلاعاتی کتاب / توسعه یا چپاول: نقش دولت در تحول صنعتی , شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , نقاش / راوِشنبِرگ RAUSCHENBERG , بانک اطلاعاتی کتاب / فیزیک (3) و آزمایشگاه (ریاضی و فیزیک) , بانک اطلاعاتی کتاب / در مدرسه ناصرخسرو قبادیانی ,

برخی منابع مهم خبری
khorasannews.com روزنامه خراسان , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , iranart.ir ایران آرت , iran-newspaper.com روزنامه ایران , alef.ir الف , kojaro.com کجارو , tebyan.net تبیان , taraznews.com تراز نیوز , zamandaily.ir روزنامه زمان , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا ,وبگردی
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند