سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 16 October, 2018

آسیت


   انواژيناسيون
عبارت است از فرو رفتن قسمتى از روده در قسمت ديگر که به‌وسيله حرکات دودى روده تشديد مى‌شود. شروع بيمارى ناگهانى و بيشتر در کودکان ديده مى‌شود، درد شديد، استفراغ، رنگ‌پريدگى و بى‌قرارى از جمله علائم اين بيمارى است.
   سيلياک
از بيمارى‌ەاى روده‌اى است که در نتيجه بدى جذب غذا به‌وجود مى‌آيد. علت بيمارى وجود ماده‌اى به نام گلوتن است که در آرد گندم و جو موجود بوده و اين بيماران قادر به تحمل آن نيستند. بى‌اشتهايي، توقف رشد و نمو، لاغري، کم‌خوني، شکم برآمده، مدفوع، پرحجم و متعفن از جمله علائم اين بيمارى است.
   انگل‌هاى روده‌اى
آسکاريس، کرمک يا اکسيور، کرم‌هاى قلاب‌دار، تريشين و کرم کدو از انگل‌هاى روده‌اى شايع به‌شمار مى‌روند که هر کدام با علائم و اختلالاتى در بدن همراه است. مثلاً کرم‌هاى قلاب‌دار در رشد جسمى و روانى انسان اثر مى‌گذارند و کم‌خونى شديدى ايجاد مى‌کنند که زمينه را براى ابتلاء به بيمارى‌هاى متعددى فراهم مى‌سازند. آسکاريس مى‌تواند انسداد روده ايجاد کند و يا با راه رفتن به نقاط ديگر بدن مانند مجارى صفراوى و پرده صفاق، بيمارى‌هاى وخيم‌ترى ايجاد نمايد. هم‌چنين اکسيور مسؤول ايجاد مواردى از آپانديسيت در انسان است.
   آسيت
عبارت است از جمع‌ شدن مايع در حفره شکم که در اثر بيمارى‌هاى کبدي، قلبى و کليوى ايجاد مى‌شود.
   يرقان
زرد شدن پوست و مخاط سفيده چشم را که در نتيجه افزايش ماده رنگى يا پيگمان‌‌هاى صفرا در خون است، زردى يا يرقان مى‌گويند. بسته شدن راه‌هاى صفرا، هموليز گلبول‌هاى قرمز خون و بيمارى‌هاى کبد از علل اصلى ايجاد يرقان به‌شمار مى‌روند.
  سيروز کبدى
بيمارى مزمنى است که با از بين رفتن تدريجى سلول‌هاى کبدى همراه مى‌باشد. رژيم غذايى بد و نادرست، انسداد طولانى مجارى صفراوي، بيمارى‌هاى عفونى مانند هپاتيت ويروسي، مصرف طولانى الکل، انباشته شدن کبد از آهن و مس از جمله علل اين بيمارى بوده و کوفتگى و خستگي، اختلال دستگاه گوارشي، عدم مقاومت در مقابل بيمارى‌ها، لاغرى و ناتواني، کبد و طحال بزرگ از علائم بيمارى به‌شمار مى‌روند.
  کله‌سيستيت
عبارت است از آماس کيسه‌صفرا که به‌ صورت حاد يا مزمن ديده مى‌شود. سنگ کيسه صفرا شايع‌ترين علت بيمارى بوده و درد شديد، تهوع و استفراغ، تب و لرز، افزايش گلبول‌هاى سفيد خون، سديمانتاسيون بالا، از جمله علائم اين بيمارى است.
   سنگ‌هاى صفراوى
بيمارى شايعى است و سنگ ممکن است در کيسه صفرا و يا مجراى کلدوک باشد. اين بيمارى در زنان شايع‌تر است. علت بيمارى در اکثر موارد نامعلوم بوده ولى عفونت، حاملگي، ديابت و چاقى را در به‌وجود آمدن اين سنگ‌ها بى‌تأثير نمى‌دانند.
   هپاتيت
آماس بافت کبد را گويند. در اغلب موارد تورم و آماس ياخته‌هاى کبد، بر مجارى صفراوى داخل کبد فشار آورده و خروج صفرا را از کبد دچار اختلال مى‌سازد که نتيجهٔ آن بروز يرقان مى‌باشد.
   اسهال
عارضه‌اى است که در آن حرکات دودى روده‌ها تشديد و تسريع مى‌شود و در نتيجه دفعات دفع مدفوع بيشتر شده و با درد کم يا زياد همراه است. رعايت اصول بهداشت فردى و تغذيه صحيح تا حدود زيادى در جلوگيرى از ابتلاء به اسهال مؤثر است.
   يبوست
اين عارضه که عبارت از خشکى مدفوع و ناراحتى در دفع آن است با رعايت اصول تغذيه صحيح، تمرينات ورزشى و نوشيدن کافى مايعات قابل پيشگيرى است.
  سوزش دل
اين عارضه يکى از معمول‌ترين ناراحتى‌هاى هاضمه است که با احساس درد در ناحيه سينه شناخته و مشخص مى‌شود. در اين موارد مقدارى از ترشحات معده وارد مرى گرديده، ناراحتى و تحريک اين ناحيه را باعث مى‌گردد.
ترس و اضطراب، دلواپسي، فعاليت زياد، افراط در استعمال الکل، دخانيات، چاى و قهوه از عوامل مؤثر در بروز اين ناراحتى است. اين عارضه به هيچ‌وجه با اختلالات قلب ارتباطى ندارد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مدرسه فوتبال آستارا , منتفی , دیدار دوجانبه , عراقچی , آدیس آبابا , سیل در پرو , ایگوانا , همایش حجاج گلستان , بید , ۱۲ خرداد ,

مقالات پربیننده امروز
ورزشی , دانستنیهای ورزشی , سایر / تعامل علم و ورزش , کامپیوتر و اینترنت , اینترنت , اینترنت / گوگل همیشه Google می ماند ... , سیاسی , ایران , ریاست جمهوری / فرصت های از دست رفته , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش جامع برنامه‌نویسی Visual basic: ارتباط Visual basic با بانکهای اطلاعاتی , بانک اطلاعاتی فیلم / کشتن یک مرغ مقلد - To Kill A Mockingbird , اقتصاد و بازرگانی , صنایع نفت و گاز , گاز / ترکمنستان و خزر , خانه و خانواده , خانه‌داری , دكوراسیون / خانه ای با دو سبک , علم و زندگی , علوم کشاورزی و دامپروری , گل‌ها و درختان / شقایق , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , نرم‌افزار / استفاده از نرم‌افزار آزاد توسط دولتها , بانک اطلاعاتی کتاب / عطر سکوت ,

برخی منابع مهم خبری
sakhtafzarmag.com سخت افزار مگ , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , iran-newspaper.com روزنامه ایران , aparat.com آپارات , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , shafaqna.com شفقنا , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , https: نکست هالیدی , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , khordadnews.ir خرداد نیوز ,وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی