یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ / Sunday, 21 October, 2018

پیشگیری


نوعى بيمارى در عروق تأمين‌کنندهٔ خون براى قلب است. اين عروق قلبى يا شريان‌ها با پلاک مسدود مى‌شوند و بدين ترتيب جريان خون به قلب محدود مى‌گردد.
از علائم بيمارى درد قفسهٔ سينه است.
   پيشگيرى
ورزش، رژيم غذائى مناسب کم‌چربى و کم کلسترول، عدم مصرف دخانيات، کنترل وزن و فشار خون و ديابت
   درمان داروئى
هدف از درمان نياز ميوکارد به اکسيژن يا افزايش خون‌رسانى شريان کرونر به ميوکارد ايسکميک است.
- بتابلوکرها :
بتابلوکرها نياز ميوکارد به اکسيژن را از طريق کاهش ضربان قلب، قابليت انقباضى ميوکارد و فشار خون تقليل مى‌دهند. کاهش در Double product به بيماران دريافت‌کنندهٔ بتابلوکرها اجازه مى‌دهد که به ظرفيت ورزشى زير حداکثر (ساب‌ ماکزيمال) بالاترى بدون نشانه‌هاى ايسکمى ميوکارد دست يابند. بايد به بيماران هشدار داده شود که بتابلوکرها را به‌صورت ناگهانى قطع نکنند، چرا که اين امر ممکن است به آنژين صدرى ناپايدار منتهى گردد.
- مسدود کننده‌هاى کانال کلسيم :
مسدود کننده‌هاى کانال کلسيم ممکن است به اثر اينوتروپيک (قدرت ضربانى قلب) منفى منجر گردند. اثرات متسع‌ کنندهٔ محيطى آنها بر روى عروق محيطي، مصرف اکسيژن ميوکارد را کم مى‌کند. اثر آنها بر اتساع عروق کرونر، خون‌رسانى کرونر را افزايش مى‌دهد و از انقباض عروق کرونر پيشگيرى مى‌نمايد. اين امر باعث کاهش Double product در هر سطحى از ورزش شده و به‌نحو قابل ملاحظه‌اى زمان ظهور ايسکمى را به تعويق مى‌افکند. وراپاميل و ديلتيازم گره‌هاى سينوسى و AV را کند نموده و به کاهش ضربان قلب منجر مى‌شوند. نيفديپين داروى انتخابى در بيماران مصرف‌کنندهٔ بتابلوکرها است. ترکيب نيترات‌ها با مسدود کننده‌هاى کانال کلسيم مى‌تواند باعث پيدايش هيپوتانسيون وضعيتى شود.
- نيترات‌ها :
نيترات‌ها نياز به اکسيژن را با کاهش پيش‌بار (اثر اتساع وريدي) و افزايش جريان خون عروق کرونر (از طريق ايجاد اکسيد نيتريک که يک گشاد کنندهٔ آرتريول‌ها است)، تقليل مى‌دهد. علاوه بر اين، نيترات‌ها تجمع پلاکتى را کاهش مى‌دهند. مهم‌ترين عامل بازدارنده در مصرف نيترات‌ها ايجاد حالت تحمل است که با استفاده از داروها براى چند ساعت در هر روز يا يک در ميان مى‌توان اين حالت را به حداقل رساند.
- آنژيوپلاستى يا باى‌پس عروق کرونر :
آنژيوپلاستى يا باى‌پس عروق کرونر زمانى کاربرد پيدا مى‌کنند که نشانه‌ها با درمان داروئى به خوبى کنترل نشوند يا زمانى‌که اختلال عملکردى قابل ملاحظه‌اى به‌وجود آيد (مثل بيماران مبتلاء به بيمارى سه شريان کرونر با اختلال عملکرد بطنى و در بيماران مبتلاء به بيمارى شريان کرونر اصلى چپ).
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
توقیف باشگاه راه آهن توسط دادستانی , تقلب گسترده , فناوری حمل و نقل , عزت و کرامت , علی کنگرلو , سقوط کرده , تغییر فهرست , بسته بودن مسیر , زیادی خواهی , شیر محمد اسپندار ,

مقالات پربیننده امروز
اجتماعی , خانه و خانواده , تعلیم و تربیت / زمینه های پرورش مذهبی در کودکان , بانک اطلاعاتی کتاب / سی مجلس در ماه مبارک رمضان , بانک اطلاعاتی کتاب / شور عاشقی: براساس خاطراتی از فرمانده شهید, حاج حسین خرازی , بانک اطلاعاتی کتاب / هنر اندیشیدن: یازده هنر فکری مردمان موفق , بانک اطلاعاتی کتاب / خانم معلم و آقای نقاش , بانک اطلاعاتی کتاب / The Shia faith in the history of Islam , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده زبان انگلیسی پیش‌دانشگاهی (2): برگزیده‌ی نکات گرامری 1200 تست از کنکورهای سراسری و آزاد و مولفین با پاسخ تشریحی به همراه تست‌ها , دین و اندیشه , دین و مذهب , اولیاءالله / رحلت رسول الله (ص) , بانک اطلاعاتی کتاب / تجسس و اطلاعات از دیدگاه فقه اسلامی , بهداشت , ورزشکاران , تغذیه ورزشکاران / تغذیه مناسب در ورزش تنیس ,

برخی منابع مهم خبری
baharnews.ir بهارنیوز , kasbokarnews.ir روزنامه کسب و کار , eghtesad-pooya.com روزنامه اقتصاد پویا , armandaily.ir روزنامه آرمان , car.ir کار(خودرو) , khorasannews.com روزنامه خراسان , cup.ir کاپ , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , rasad.org رصد ,وبگردی
وضعیت ناگوار زائرین اربعین در ایران
وضعیت ناگوار زائرین اربعین در ایران - زائرانی که از ایران عبور میکنند وضعیت نامناسبی دارند
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.