سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ / Tuesday, 12 December, 2017

کنتراندیکاسیون نسبی جراحی


هيچ کنترانديکاسيون قطعى براى جراحى وجود ندارد، ولى تعداد از ناراحتى‌هاى قلبى خطر جراحى را بسيار افزايش داده، کنترانديکاسيون نسبى محسوب مى‌شوند. اين ناراحتى‌ها عبارتند از: انفارکتوس ميوکارد اخير، الگوى بى‌‌ثبات يا پيشروندهٔ آنژين صدري، نارسائى جبران‌نشدهٔ قلبي، تنگى شديد آئورت يا ميترال، و افزايش شديد فشار خون.
براى نشان دادن ميزان خطر جراحى چند روش پيشنهاد شده است که در ميان آنها اندکس گلدمن بيشترين استفاده را دارد. در اين اندکس براى هر يافتهٔ خطرساز، نمرهٔ خاصى درنظر گرفته شده است.
با افزايش نمرهٔ کل، خطر مرگ با علت قلبى و ايجاد عوارض قلبى تهديدکنندهٔ حيات، افزايش مى‌يابد - کمتر از %۱ با نمرهٔ کل بين ۵-۰، تا %۷ براى نمرهٔ ۱۲-۶، %۱۳ براى نمرهٔ ۲۵-۱۳ (با %۲ مرگ و مير)، و %۷۸ در بيمارانى که نمره آنها بيش از ۲۶ مى‌باشد (با %۵۶ مرگ و مير).
  جدول میزان خطر جراحی(اندکس گلدمن)
نمره يافته‌ها
۱۱ ريتم گالوپ يا افزايش فشار وريدى
۱۰ MI در ۶ ماه اخير
۷ VPCs/mim کوچکتر از ۵ در هر ECG
۷ ريتم غيرسينوسى يا APC در آخرين ECG
۵ سن بالاى ۷۰ سال
۴ جراحى اورژانس
۳ جراحى داخل قفسه سينه، شکم يا آئورت
۳ تنگى قابل توجه آئورت
۳ وضعيت عمومى نامناسب از نظر پزشکي
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تیپ یک , بهزیستی گناباد , نشان , مناظر طبیعی , عفو تروریست ها , کوهنورد مصدوم , جشن باستانی نوروز , عکاس ورزشی , تنیس دسته سه , حل مشکل تالاب ها ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / 1600 سئوال طبقه‌بندی شده کنکور (سراسری, آزاد, علمی کاربردی و آزمایشی) کاردانی پیوسته کامپیوتر (1375 , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه مقالات برتر یازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک کشور: همدان 13 الی 15 آذرماه 1386 , سیاسی / علوم سیاسی / زنان و سیاست / نقش زنان در زندگی سیاسی , ورزشی / فوتبال / لیگ ها / در مالزی میزبان بودیم , بانک اطلاعاتی کتاب / آن شب نورانی , اجتماعی / خانه و خانواده / ازدواج / ازدواج , بهداشت و درمان / بهداشت فردی و عمومی / بهداشت و زیبائی / وقتی موها رنگ می شوند , بانک اطلاعاتی کتاب / گزیده ادبیات معاصر: مجموعه شعر , بانک اطلاعاتی کتاب / AOM گوارش و کبد (هاریسون 2005 و سسیل 2004) , بانک اطلاعاتی کتاب / گنجینه دعا ,

برخی منابع مهم خبری
aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , asriran.com عصرایران , isna.ir ایسنا , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , bahardaily.ir روزنامه بهار , vista.ir اخبار , aecinema.ir هنر و تجربه , afkarnews.ir افکار نیوز ,وبگردی
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم"  می ترسند؟!
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم" می ترسند؟! - دولت حاکم بر یک جامعه در حال توسعه، نه تنها نباید جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیرد، بلکه باید تسهیلاتی برای چنین سفرهایی در نظر بگیرد ... آیا کشوری با مردم دنیادیده زودتر و بهتر توسعه می یابد یا مملکتی که مردمانش فکر می کنند دنیا همین چهار دیواری خودشان است؟!
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
 آنونس سرى جدید دورهمى
آنونس سرى جدید دورهمى - رونمایی از دکور سرى جدید دورهمى
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها