یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 22 July, 2018

پروفیلاکسی آنتی‌بیوتیکی در عفونت‌های جراحی


  اقدامات جداسازى (احتياط‌هاى کلى)
اخيراً - تا حدى در پاسخ به اپيدمى AIDS - يک نوع کلى‌تر از جداسازى که 'احتياط‌هاى کلي' ناميده مى‌شود، پايه‌گذارى شده است. در اين سيستم هر عملى که شامل برقرارى ارتباط با هر بيمارى مى‌باشد - به‌خصوص در مواردى‌که با خون ادرار، مدفوع يا بزاق ارتباط دارد - توسط کارکنان بيمارستان انجام مى‌شود بايد از دستکش يا ساير وسايل محافظتى استفاده مى‌شود. در اين سيستم اهميت شستن دست‌ها به قوت خود باقى است.
  پروفيلاکسى آنتى‌بيوتيکى در عفونت‌هاى جراحى
آنتى‌بيوتيک‌هائى که براى پيشگيرى مصرف مى‌شوند، نبايد شديداً توکسيک يا جزو 'آنتى‌بيوتيک‌هاى خلط‌ اول' براى درمان عفونت استقرار يافته باشند. به‌علت احتمال ايجاد سريع مقاومت در برابر آنتى‌بيوتيک، احتمال دارد که داروهائى که به‌طور شايع براى پروفيلاکسى به‌کار مى‌روند. در درمان بعدى اثرى نداشته باشند.
آنتى‌بيوتيک‌هاى پروفيلاکتيک بايد برعليه ارگانيسم‌هائى انتخاب شوند که در عمل جراحى مورد نظر، بيشترين احتمال برخورد با آنها وجود دارد. براى اعمال جراحى تميزى که طى آنها پروتز يا اجسام خارجى ديگر کاشته خواهند شد، بايد آنتى‌بيوتيک‌هائى انتخاب شوند که بر باکترى‌هائى که در آن بيمارستان خاص مشکل‌ساز هستند، تأثير داشته باشند (اغلب موارد استافيلوکوک‌ها).
آنتى‌بيوتيک‌هائى که زودتر از ۲ ساعت قبل از جراحى تجويز مى‌شوند هدر مى‌روند مگر در ناحيهٔ عمل جراحى يک عفونت قديمى وجود داشته باشد.
به‌طور معمول بايد تجويز آنتى‌بيوتيک پروفيلاکتيک چند ساعت پس از جراحى متوقف شود.
  منبع عفونت
  گروه جراحى
اکثر عفونت‌هاى بيمارستانى از طريق تماس انسانى انتقال مى‌يابند. هر اشکال در تکنيک جراحى که توسط هريک از اعضاء گروه جراحى مشاهده شود، بايد سريعاً اصلاح گردد. اعضاء گروه در صورت ابتلاء به عفونت‌هاى جلدى يا دستگاه تنفس فوقاني، يا عفونت‌هاى ويروسى که عطسه يا سرفه ايجاد مى‌کنند، مجاز به انجام جراحى نمى‌باشند.
لباس‌هاى شسته شده فقط بايد در اتاق عمل پوشيده شوند، نه در ساير نقاط بيمارستان. بايد بعد از هرگونه تماس با بيماران دچار عفونت، دست‌ها به دقت شسته شوند. در آماده‌سازى قبل از عمل، اگر جراح در مدت يک هفته گذشته دست‌ها را براى جراحى شستشو نداده باشد، بايد به مدت ۱۰-۵ دقيقه دست‌ها با هر مادهٔ تائيد شده شسته شوند.
  اتاق عمل
بسيارى از قسمت‌هاى اتاق عمل استريل مى‌باشند، اما محيط عمل چنين نيست - فقط تا حدى استريل است که امکان‌پذير مى‌باشد. تلاش‌هائى که براى رساندن سطح استريليته به بيش از استانداردهاى طبيعي، صورت گرفته‌اند، ميزان عفونت زخم را کاهش نداده‌اند. اين مطلب نشان مى‌دهد که باکترى‌ها در خود بيمار نيز وجود دارند و متغيرهاى ايمنى نيز عوامل تعيين‌کنندهٔ مهمى در عفونت مى‌باشند که تلاش بيشتر براى رسيدن به استريليته، آنها را تحت‌تأثير قرار نمى‌دهد.
تنها روش استريليزه کردن وسايل جراحى و دستگاه‌ها، که کاملاً قابل اعتماد مى‌باشد، استفاده از بخار آب تحت فشار (اتوکلاو)، گرماى خشک، و گاز اتيلن اکسيد است.
  بيمار
معمولاً مهم‌ترين منبع عفونت خود بيمار است.
هر زمان که ممکن باشد، بايد عفونت موجود، قبل از جراحى درمان شود. بايد ترشحات بيمارانى که داراى عفونت مجارى تنفسى مى‌باشند، کشت داده شده، درمان مناسب آنها آغاز شود. بايد از مجارى ادرار کشت تهيه شود و قبل از واردکردن وسايل به داخل آنها، آنتى‌بيوتيک اختصاصى براى عفونت اين مجارى تجويز گردد.
تراشيدن موهاى موضع جراحي، چند ساعت قبل از ايجاد برش در ناحيه، ميزان عفونت زخم را ۵۰% افزايش داده، نبايد انجام شود.
پوستى که در محدودهٔ محل جراحى قرار دارد، بايد توسط آنتى‌سپتيک‌ها تميز شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
نشهد , مناطق نفت خیز عربستان , اسپانسر باشگاه پرسپولیس , قرطبه , برنامه سینما و دوبله , مدیران آی تی استانها , جمال نصاری دبیر جشنواره , کالاهای حرام ممنوعه , عمارت متروکه , نصیرآباد ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۲۲ اوت سال ۱۸۰۳ ـ «پوتین» هم در تدریس تاریخ در مدارس روسیه روش ناپلئون، بیسمارک، کاوور، و ژاپن پیش از جنگ جهانی دوم را در پیش گرفت , بانک اطلاعاتی کتاب / تمرینهای ورزشی نوین (پلایومتریک‌ها): چگونه قدرت و سرعت خود را به طور همزمان در ورزش افزایش دهیم , بانک اطلاعاتی کتاب / با هم بخندیم , بانک اطلاعاتی کتاب / پاک‌نویس اندیشه 'کلاس سوم راهنمایی' شامل 'یادیارها' و 'یادبسپارها', هفت آزمون مستمر از '... 7 , بانک اطلاعاتی کتاب / شیمی پیش‌دانشگاهی (2) , بانک اطلاعاتی کتاب / مرقاه الاصول: بحوث تمهیدیه فی اصول الفقه , بانک اطلاعاتی کتاب / درس‌آزمون (4) اول راهنمایی , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه مقالات دومین همایش سراسری پرستاری مامایی( مددجو، مشارکت، سلامتی) , بانک اطلاعاتی کتاب / بیا دریا شویم , کامپیوتر و اینترنت , تلفن همراه , معرفی گوشی‌های Nokia / Nokia ۵۵۱۰ ,

برخی منابع مهم خبری
siasatrooz.ir سیاست روز , pana.ir خبرگزاری پانا , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , shabakeh-mag.com مجله شبکه , roozannews.ir روزنامه روزان , fararu.com فرارو , afkarpress.ir روزنامه افکار , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , ensafnews.com انصاف نیوز ,وبگردی
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران! - دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالا دوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است. منبع
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟ - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از سخنرانی قدیمی شهید بهشتی در مجمع عمومی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا را درباره فساد در حکومت اسلامی و دلایل آن می شنوید.
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند