پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ / Thursday, 18 October, 2018

حرکات دست


  ماليدن دست‌ها به هم
اخيراً يکى از دوستان صميمى ما براى ديدن من و همسرم به منزلمان آمد تا راجع به جزئيات مسافرت اسکى صحبت کنيم. در طول مکالمه ما، ناگهان دوست ما در صندلى خود به عقب نشست، لبخند زد و کف دست‌هاى خود را به هم ماليد و گفت، 'ديگر طاقت انتظار براى سفر را ندارم!' او به‌طور غيرکلامى به ما گفته بود که انتظار دارد اين سفر يک توفيق بزرگ باشد.
ماليدن کف دست‌ها به هم روشى است که از طريق آن مردم به‌طور غيرکلامى انتظارات مثبت خود را بيان مى‌کنند. (در بازي) شخصى که تاسى را پرتاب مى‌کند، آن را به نشانه انتظار برنده شدن، بين دست‌هاى خود مى‌مالد، ميزبان جلسه در حالى‌که دست‌هاى خود را به هم مى‌مالد، خطاب به حاضران مى‌گويد، 'مدتى طولانى است که در انتظار شنيدن صحبت‌هاى سخنگوى بعدى هستيم' ، و فروشنده هيجان‌زده در حالى‌که با گردن افراشته وارد دفتر مدير مى‌شود، دست‌هاى خود را به هم مى‌مالد و مى‌گويد 'رئيس، همين الان يک سفارش خيلى بزرگ دريافت کرديم!' البته، گارسونى که در آخر شب در حالى‌که دست‌هاى خود را به هم مى‌مالد به سر ميز شما مى‌آيد و مى‌گويد، 'قربان، سفارش ديگرى نداريد؟' ، به‌طور غير‌کلامى درخواست انعام مى‌نمايد.
سرعت به هم ماليدن دست‌ها در يک شخص نشان مى‌دهد که در نظر او چه کسى از نتايج مثبت آتى بهره‌مند مى‌شود. به‌عنوان مثال، قصد خريد يک خانه داريد و به يک آژانس املاک مى‌رويد. پس از اينکه توضيحاتى در خصوص ملک مورد نظر خود ارائه کرديد، واسطه به‌سرعت دست‌هايش را به هم مى‌مالد و مى‌گويد، 'من دقيقاً محل مناسب شما را سراغ دارم!' واسطه علامت داده که انتظار دارد نتيجه به نفع شما باشد. اما چنانچه دست‌هاى خود را خيلى آهسته به هم مى‌ماليد در حالى‌‌که مى‌‌گفت ملک ايده‌آل شما را دارد؟ در اين ‌صورت او به‌نظر محيل و موذى مى‌رسيد و اين احساس را به شما مى‌داد که نتيجه معامله بيشتر به نفع او خواهد بود. به فروشنده‌ها آموخته مى‌شود که هنگام شرح دادن راجع به کالاها يا خدمات خود را براى خريداران احتمالي، خيلى سريع دست‌هاى خود را حرکت دهند تا از اينجا يک حالت دفاعى توسط خريدار در حين اينکه دست‌هايش را به هم مى‌مالد و به فروشنده مى‌گويد، 'بگذار ببينم چه چيزى براى فروش داري!' ، نشان مى‌دهد که انتظار ديدن محصولاتى خوب را دارد و احتمالاً خريد خواهد کرد.
يک هشدار: شخصى که در يخبندان زمستان در ايستگاه اتوبوس ايستاده و با سرعت دست‌هاى خود را به هم مى‌مالد، فقط از زور سرما اين کار را مى‌کند.
  مالش انگشت شست به ساير انگشتان
ماليدن انگشت شست به نوک انگشتان يا به انگشت سبابه عموماً به‌عنوان توقع پول شناخته شده است. اين حرکت اغلب توسط فروشنده‌ها استفاده مى‌شود که در حين ماليدن انگشت شست به نوک انگشتان، به مشترى‌‌هاى خود مى‌گويند 'من مى‌توانم ۴۰% به نفع شما کار کنم' يا شخصى که انگشت سبابه خود را به انگشت شست مى‌مالد و خطاب به دوست خود مى‌گويد، '۱۰ دلار به من قرض بده' از به‌کار بردن اين علامت در زمانى‌که يک فرد آزموده مشغول معامله با مشتريان خود است، اکيداً بايد اجتناب شود.
  دست‌ها با انگشتان گره‌شده در هم
در نگاه اول، به‌نظر مى‌رسد که اين علامت اعتماد مى‌باشد زيرا افرادى که از آن استفاده مى‌کنند، اغلب لبخند بر لب و ظاهرى شاد دارند. اما در يک مورد خاص، چنين علامتى را هنگامى‌که يک فروشنده مشغول توضيح دادن يک معامله از دست رفته بود، مشاهده کرديم. او در حالى‌که ماجرا را توضيح مى‌داد، نه تنها انگشتان خود را درهم قفل کرده بود، بلکه رنگ انگشتان او به‌تدريج سفيد مى‌شد و به‌نظر مى‌رسيد که به هم جوش مى‌خورند. در اين مورد، اين علامت حاکى از يک ناکامى و نتيجتاً آميخته با خشم بود.
نيرنبرگ (Nierenberg) و کالرو (Calero) در تحقيقاتى که از حالت انگشتان به هم گره‌شده انجام دادند به اين نتيجه رسيدند که اين علامت ناکامى و يأس است و نشان مى‌دهد که شخص يک رفتار منفى را پنهان کرده و از بروز آن جلوگيرى مى‌کند. اين علامت شامل سه حالت اصلى مى‌شود: انگشتان گره‌شده در مقابل صورت (شکل انگشتان گره‌شده در برابر صورت)، دست‌ها در حال استراحت روى ميز (شکل انگشتان گره‌شده در حال استراحت روى ميز) يا روى دامان (قسمت بين شکم و زانوها) در حالت نشسته، و جلوى فاق در حالت ايستاده (شکل انگشتان گره‌شده در حالت ايستاده).
به‌نظر مى‌رسد که نوعى ارتباط نيز بين ارتفاعى که دست‌ها در آن قرار گرفته‌اند و ميزان روحيه منفى شخص وجود داشته باشد، به‌عبارت ديگر از عهدهٔ شخصى که دست‌هاى او بسيار بالا قرار گرفته‌اند (شکل انگشتان گره‌شده در برابر صورت) راحت‌تر مى‌توان برآمد تا شخصى که در حالت ( شکل انگشتان گره‌شده در حال استراحت روى ميز) است.
همانند ساير رفتارهاى منفي، بايد جهت بازکردن دست‌هاى شخص و نمايان شدن کف دست‌ها اقدامى نمود، در غير اين صورت رفتار خصمانه همچنان پايدار خواهد ماند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
بازارهای سنتی , سندیکای لوله و پروفیل , دکتر امید مجد , ریخته , لیام نیسون , حسینی همدانی , تولیت آستان مقدسه کریمه اهل بیت , حوزه فرهنگی و اجتماعی , بن رودرز , شهروندان آفریقایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / خاطرات سفری به افغانستان , بهداشت و درمان , علوم پزشکی , دانستنیها / تازه های پزشکی امروز , بانک اطلاعاتی کتاب / شکوفه‌های خرد در تعلمیات کریشنامورتی , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ شمسی / ۱۵ فروردین ۱۳۲۱ ـ انتقال هزاران زن لهستانی به ایران , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱۷ بهمن ـ ۶ فوریه ـ تشدید بمباران هوایی برلن , بانک اطلاعاتی کتاب / ترفندهای کامپیوتری (سیستم عامل 1) , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش شطرنج (ویژه نوجوانان) , بانک اطلاعاتی کتاب / سوالات امتحانی 10 استان با پاسخ تشریحی عربی (1) سال اول دبیرستان - رشته‌ی عمومی , بانک اطلاعاتی کتاب / شیمی 3 سال سوم نظری (رشته‌های علوم تجربی و علوم ریاضی) , بانک اطلاعاتی کتاب / تحقیق در عملیات (2) (رشته مدیریت دولتی) ,

برخی منابع مهم خبری
persiankhodro.com پرشین خودرو , khorasannews.com روزنامه خراسان , mosalas.ir مثلث , mehrnews.com خبرگزاری مهر , ghanoondaily.ir روزنامه قانون , gsm.ir جی اس ام , eghtesadnews.com اقتصادنیوز , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , tebyan.net تبیان ,وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی