جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

جایکاه گوشه (B1)


انتخاب جايگاه خود در برابر ديگران به‌طورى که براى کاربرد ويژه‌اى طراحى شده باشد، روش مؤثرى براى کسب همکارى آنان است. جنبه‌هاى رفتارى آنها نسبت به شما، توسط جايگاهى که در برابر شما دارند، نمايان مى‌شود.
مارک ‌ناپ، (Mark Knapp) در کتاب خود با عنوان ارتباط غيرکلامى در کنش و واکنش انساني، ذکر نموده که، اگر چه براى تفسير جايگاه‌هاى نشستن، يک فرمول عمومى وجود دارد، اما محيط شايد بر جايگاه انتخاب‌شده تأثيرگذار باشد. تحقيقات انجام‌شده روى آمريکائى‌هاى سفيدپوست از طبقه متوسط نشان داده که جايگاه نشستن در يک بار با جايگاه‌هائى که در يک رستوران درجه يک انتخاب مى‌شود، متفاوت است، و اينکه جهتى که صندلى‌ها در آن قرار گرفته‌اند و فاصله بين ميزها مى‌تواند منجر به تعبير ديگرى از رفتار نشستن شود. به‌عنوان مثال، زوج‌هاى نزديک و صميمى ترجيحاً هر جا که ممکن باشد در کنار هم مى‌نشينند، اما در يک رستوران شلوغ که ميز‌ها نزديک به هم قرار گرفته‌اند، اين امکان‌پذير نيست و زوج‌ها ناچاراً روبه‌روى هم مى‌نشينند که اين معمولاً حالت دفاعى است.
از آنجا که موقعيت‌هاى معتدل زيادى وجود دارند، مثال‌هاى زير عمدتاً مربوط به ترتيبب نشستن در محيط کار (در يک دفتر کار) با ميز استاندارد مستطيل مى‌شود.
شخص B مى‌تواند در برابر شخص A از چهار جايگاه اساسى نشستن استفاده کند.
B1: جايگاه گوشه
B2: جايگاه همکاري
B3: جايگاه دفاعى و رقابتي
B4: جايگاه مستقل
  جايکاه گوشه (B1)
اين جايگاه معمولاً توسط افرادى که به يک مکالمه عادى و دوستانه مشغول شده‌اند،اشغال مى‌شود. اين جايگاه امکان چشم‌‌دوختن (تلاقى چشم) نامحدود را و فرصت استفاده از علائم شخص ديگر را فراهم مى‌کند. در صورت احساس تهديد، گوشه ميز حفاظ مختصرى به‌شمار مى‌آيد و اين جايگاه باعث جلوگيرى از تقسيم محدوده ميز مى‌شود. موفق‌ترين جايگاه استراتژيک براى اينکه يک بازارياب محصولات خود را به يک مشترى جديد معرفى کند، با فرض اينکه A خريدار است، جايگاه B1 مى‌باشد.
تنها با قرار دادن صندلى در جايگاه B1، مى‌توانيد جوّ تنش‌دار را از بين ببريد و امکان مذاکره مفيد را افزايش دهيد.
  جايگاه همکارى (B2)
اين جايگاه معمولاً هنگامى‌که دو نفر هم‌فکر هستند و کارى را با هم انجام مى‌دهند، به‌کار مى‌آيد. اين يکى از استراتژيک‌ترين جايگاه‌ها براى مطرح‌ کردن يک مورد خاص و پذيرفته‌شدن آن است. البته لازم است که B بدون اينکه A احساس کند حريم او تصرف شده، از اين جايگاه استفاده کند. همچنين انتخاب اين جايگاه، زمانى‌که شخص سومى توسط B، يعنى بازارياب وارد معامله مى‌شود، بسيار موفقيت‌آميز است.
به‌عنوان مثال فرض کنيم که بازارياب مشغول مصاحبه دومى خود با يک مشترى است و او يک متخصص فنى را معرفى مى‌کند. مناسب‌ترين استراتژى به‌شرح زير خواهد بود.
متخصص فنى در جايگاه C (شکل معرفى شخص ثالث)، مقابل مشترى A خواهد نشست. بازارياب مى‌تواند در جايگاه B2 (همکاري) يا B1 (گوشه) بنشيند. اين حرکت اجازه مى‌دهد که بازارياب طرف خريدار باشد و همزمان از جانب او، از متخصص فنى سؤال کند. اين وضعيت اغلب 'طرفدارى از حريف' ناميده مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مسابقات پرش با اسب , مهر ایران , کارگروه اقدام مالی , میدان کوهنورد , خوراکیان , المحالج , آنفلوآنزا، , محمد شکیبی نسب , مرگ در جوانی با مصرف ماری جوانا , مهدی کریمی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / مصارع نینوی , بانک اطلاعاتی کتاب / فرهنگ اصطلاحات فارسی به انگلیسی , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات / اینترنت و شبکه / تجارت الكترونیك / کار در همه جا کار در هیچ جا , بانک اطلاعاتی کتاب / درسنامه آیین دادرسی مدنی , بانک اطلاعاتی کتاب / ذهنیت‌تان را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند , بانک اطلاعاتی کتاب / تغییر لباس و کشف حجاب به روایت اسناد , بانک اطلاعاتی کتاب / انتخابات حماسه سبز حضور (با استفاده از آیات و روایات و قانون اساسی) , کامپیوتر و اینترنت / تلفن همراه / معرفی گوشی‌های SonyEricsson / G۷۰۵ , بانک اطلاعاتی کتاب / در شب تنهایی و زمستان جهان , بانک اطلاعاتی کتاب / هارمونی ,

برخی منابع مهم خبری
armandaily.ir روزنامه آرمان , ensafnews.com انصاف نیوز , mashreghnews.ir مشرق نیوز , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , khabargozarisaba.ir خبرگزاری صبا , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , resalat-news.com روزنامه رسالت , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , navad.net روزنامه نود ,وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
خواص دور ریختنی های میوه ها و سبزیجات
خواص دور ریختنی های میوه ها خواص پوست میوه ها خاصیت پوست میوه ها,آشنایی با خواص پوست میوه ها,خواص پوست هندوانه,خواص پوست مرکبات,خاصیت مغز آناناس,خواص داروئی پوست پیاز,فواید برگ کرفس,خاصیت داروئی پوست کیوی,خاصیت دورریختنی های میوه ها,کاربرد پوست میوه ها