شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 23 June, 2018

جایکاه گوشه (B1)


انتخاب جايگاه خود در برابر ديگران به‌طورى که براى کاربرد ويژه‌اى طراحى شده باشد، روش مؤثرى براى کسب همکارى آنان است. جنبه‌هاى رفتارى آنها نسبت به شما، توسط جايگاهى که در برابر شما دارند، نمايان مى‌شود.
مارک ‌ناپ، (Mark Knapp) در کتاب خود با عنوان ارتباط غيرکلامى در کنش و واکنش انساني، ذکر نموده که، اگر چه براى تفسير جايگاه‌هاى نشستن، يک فرمول عمومى وجود دارد، اما محيط شايد بر جايگاه انتخاب‌شده تأثيرگذار باشد. تحقيقات انجام‌شده روى آمريکائى‌هاى سفيدپوست از طبقه متوسط نشان داده که جايگاه نشستن در يک بار با جايگاه‌هائى که در يک رستوران درجه يک انتخاب مى‌شود، متفاوت است، و اينکه جهتى که صندلى‌ها در آن قرار گرفته‌اند و فاصله بين ميزها مى‌تواند منجر به تعبير ديگرى از رفتار نشستن شود. به‌عنوان مثال، زوج‌هاى نزديک و صميمى ترجيحاً هر جا که ممکن باشد در کنار هم مى‌نشينند، اما در يک رستوران شلوغ که ميز‌ها نزديک به هم قرار گرفته‌اند، اين امکان‌پذير نيست و زوج‌ها ناچاراً روبه‌روى هم مى‌نشينند که اين معمولاً حالت دفاعى است.
از آنجا که موقعيت‌هاى معتدل زيادى وجود دارند، مثال‌هاى زير عمدتاً مربوط به ترتيبب نشستن در محيط کار (در يک دفتر کار) با ميز استاندارد مستطيل مى‌شود.
شخص B مى‌تواند در برابر شخص A از چهار جايگاه اساسى نشستن استفاده کند.
B1: جايگاه گوشه
B2: جايگاه همکاري
B3: جايگاه دفاعى و رقابتي
B4: جايگاه مستقل
  جايکاه گوشه (B1)
اين جايگاه معمولاً توسط افرادى که به يک مکالمه عادى و دوستانه مشغول شده‌اند،اشغال مى‌شود. اين جايگاه امکان چشم‌‌دوختن (تلاقى چشم) نامحدود را و فرصت استفاده از علائم شخص ديگر را فراهم مى‌کند. در صورت احساس تهديد، گوشه ميز حفاظ مختصرى به‌شمار مى‌آيد و اين جايگاه باعث جلوگيرى از تقسيم محدوده ميز مى‌شود. موفق‌ترين جايگاه استراتژيک براى اينکه يک بازارياب محصولات خود را به يک مشترى جديد معرفى کند، با فرض اينکه A خريدار است، جايگاه B1 مى‌باشد.
تنها با قرار دادن صندلى در جايگاه B1، مى‌توانيد جوّ تنش‌دار را از بين ببريد و امکان مذاکره مفيد را افزايش دهيد.
  جايگاه همکارى (B2)
اين جايگاه معمولاً هنگامى‌که دو نفر هم‌فکر هستند و کارى را با هم انجام مى‌دهند، به‌کار مى‌آيد. اين يکى از استراتژيک‌ترين جايگاه‌ها براى مطرح‌ کردن يک مورد خاص و پذيرفته‌شدن آن است. البته لازم است که B بدون اينکه A احساس کند حريم او تصرف شده، از اين جايگاه استفاده کند. همچنين انتخاب اين جايگاه، زمانى‌که شخص سومى توسط B، يعنى بازارياب وارد معامله مى‌شود، بسيار موفقيت‌آميز است.
به‌عنوان مثال فرض کنيم که بازارياب مشغول مصاحبه دومى خود با يک مشترى است و او يک متخصص فنى را معرفى مى‌کند. مناسب‌ترين استراتژى به‌شرح زير خواهد بود.
متخصص فنى در جايگاه C (شکل معرفى شخص ثالث)، مقابل مشترى A خواهد نشست. بازارياب مى‌تواند در جايگاه B2 (همکاري) يا B1 (گوشه) بنشيند. اين حرکت اجازه مى‌دهد که بازارياب طرف خريدار باشد و همزمان از جانب او، از متخصص فنى سؤال کند. اين وضعيت اغلب 'طرفدارى از حريف' ناميده مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
روپایی زن اسلامشهری , جراحی عجیب , مجوز اجرا , گزارش اقدامات وزارت اقتصاد , القیروان , وانجمن , احمق و , فامنین , فهرست بها , صفات امام ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی فیلم / سلاطین آفتاب - Kings Of The Sun , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش‌های چهارگزینه‌ای جبر و احتمال , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمایی برای خودباوری زنان: کوششها و موفقیتها در جستجوی هویت , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده زیست‌شناسی پیش‌دانشگاهی (1 و 2): شامل 1300 تست از مولفان و کنکورهای سراسری و , ورزشی , دیگر ورزشها / فرمول یک و پیشنهاد تازه , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , تغذیه / چگونه به یک تغذیه سالم دست یابیم؟ , بانک اطلاعاتی کتاب / مصباح الفقیه , بانک اطلاعاتی کتاب / مکانیک سیالات , بانک اطلاعاتی کتاب / آشنایی با سقراط: از مجموعه آشنایی با فیلسوفان , بانک اطلاعاتی کتاب / فضایل و آثار ذکر ,

برخی منابع مهم خبری
cup.ir کاپ , persiankhodro.com پرشین خودرو , seemorgh.com سیمرغ , bahardaily.ir روزنامه بهار , aparat.com آپارات , karyab.net کاریاب , banifilm.ir بانی فیلم , snn.ir دانشجو , armanshargh.ir آرمان شرق , ghanoondaily.ir روزنامه قانون ,وبگردی
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!