یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 22 July, 2018

اندازه صندلی و لوازم جانبی


آيا تاکنون به مصاحبه‌اى رفته‌ايد که پس از نشستن در صندلى ارباب‌رجوع احساس ناتوانى و درهم شکستگى کنيد؟ جائى‌که مصاحبه‌‌کننده به‌نظر خيلى بزرگ و عظيم مى‌رسد و شما احساس کوچکى و بى‌اهميتى بودن مى‌کنيد؟ احتمال دارد که مصاحبه‌کننده عمداً اثاثهٔ دفتر را طورى ترتيب داده که مقام و قدرت خود را افزايش دهد و با اين کار، شما را پائين بياورد. روش‌هاى خاصى با استفاده از صندلى و ترتيب‌هاى نشستن مى‌تواند چنين جوّى در دفتر ايجاد کند.
عواملى که با استفاده از صندلى و لوازم جانبى آن موجب افزايش مقام و قدرت مى‌شوند عبارتند از: اندازه صندلى و لوازم جانبى آن، ارتفاع صندلى از زمين و موقعيت صندلى نسبت به شخص ديگر.
  اندازه صندلى و لوازم جانبى
ارتفاع پشت صندلي، مقام يا شخص را افزايش يا کاهش مى‌دهد و يک صندلى پشت‌بلند، نمونه‌اى شناخته شده است. هرچه پشت صندلى بلندتر باشد، مقام و قدرت شخصى که در آن نشسته بيشتر است. احتمال دارد که پادشاهان، ملکه‌ها، پاپ‌ها و ساير افرادى که از مقام بالائى برخوردارند، پشتى‌صندلى رسمى يا تخت پادشاهى خود را تا ۲۵۰ سانتى‌متر بالا ببرند تا برترى مقام خود را نسبت به ساير افراد نشان دهند، مدير ارشد داراى يک صندلى چرمى پشت بلند است و پشت صندلى مراجعه‌کنندگان هميشه کوتاه‌تر است.
صندلى‌هاى چرخان مقام و قدرت بيشترى نسبت به صندلى‌هاى ثابت دارند و به استفاده‌کننده اجازه حرکت آزادانه هنگامى‌که تحت‌فشار قرار گرفته، مى‌دهند. صندلى ثابت تقريباً امکان هيچ حرکتى نمى‌دهد و اين عدم تحرک به ناچار با علائم بدن جبران مى‌شود که مى‌تواند رفتار و احساسات شخص را بازگو کند. بنابراين صندلى‌هاى دسته‌دار و آنهائى‌ که به عقب برمى‌گردند و داراى چرخ هستند، از صندلى‌هائى که فاقد اين خصوصيات مى‌باشند، بهتر هستند.
  ارتفاع صندلى
اگر صندلى شما طورى تنظيم شود که نسبت به صندلى شخص ديگر بالاتر از سطح زمين باشد، مى‌توان به موقعيت برتر دست يافت. بعضى از مديران تبليغاتي، معروف به اين هستند که روى صندلى‌هاى پشت بلند مى‌نشينند و تا حداکثر ارتفاع آن را بالا مى‌برند، در حالى‌که بازديدکنندگان آنان در طرف مقابل و جايگاه رقابتي، روى يک صندلى يا مبل مى‌نشينند که آنقدر پائين قرار گرفته که چشم‌ها‌ى آنها با ميز مدير هم سطح است (شکل 'راحت باش' ). يک ترفند رايج نيز اين است که جاسيگارى را کاملاً خارج از دسترس بازديدکننده قرار مى‌دهند تا او هنگام تکاندن خاکستر سيگار خود، به ناچار احساس ناراحتى بکند.
  موقعيت صندلى
بيشترين قدرت زمانى روى مراجعه‌کننده مستولى مى‌شود که صندلى او در وضعيت رقابتى قرار گيرد. يکى از بازى‌هاى معمولى قدرت، قرار دادن صندلى مراجعه‌کننده در دورترين نقطه از ميز مدير و در محدوده عمومى يا اجتماعى است که مقام او را بيش از بيش کاهش مى‌دهد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
زمان برگزاری آزمون استخدامی 96 , صادراتی , غذایی، , بلیت مردمی , آٍار فاخر , یرنامه تلویزیونی , دستگیری متهم , هدرروی , کاسین , سید حافظ کریمیان ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / الشیخ الطبرسی (548 ـ 468 ه): امام المفسرین فی القرن السادس حیاته و آثاره , دین و اندیشه , دین و مذهب , مناسبت‌ها ـ ولادت‌ها / کعبه صاحبدلا‌ن در ایران , بانک اطلاعاتی کتاب / رایانه کار درجه 2 , بانک اطلاعاتی کتاب / آمار ریاضی , بانک اطلاعاتی کتاب / رمز ظهور نور: تحقیقی کوتاه پیرامون نقش دعا در تعجیل ظهور امام زمان (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب 100 فیزیک: آموزش برتر الکتریسیته , بانک اطلاعاتی کتاب / دفتر برنامه‌ریزی به روش قلم‌چی , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات درجه‌بندی شده حسابان 2 , بانک اطلاعاتی کتاب / این یک چپق نیست: همراه با نقاشی‌ها و طراحی‌هایی از رنه مگریت , علم و زندگی , علوم کشاورزی و دامپروری , گل‌ها و درختان / قرنفل ,

برخی منابع مهم خبری
farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , ilna.ir ایلنا , shafaqna.com شفقنا , khabaronline.ir خبر آنلاین , aparat.com آپارات , salamatnews.com سلامت نیوز , tasnimnews.com خبرگزاری تسنیم , asrekhodro.com عصر خودرو , khorasannews.com روزنامه خراسان ,وبگردی
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!
جنجال جدیدِ تلویزیون؛ پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران! - دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالا دوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است. منبع
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده
بحران غارت سازمان یافته / در همین دو ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار پول دزدیده شده - بحران موجود، مشروعیت است. بحران مشروعیت ناشی از خیانتی است که به صداقت و آرمانگرایی و از خودگذشتگی ملت ایران انجام شده.
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟
فیلم | علت فساد در حکومت اسلامی چیست؟ - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از سخنرانی قدیمی شهید بهشتی در مجمع عمومی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا را درباره فساد در حکومت اسلامی و دلایل آن می شنوید.
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند