شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

اندازه صندلی و لوازم جانبی


آيا تاکنون به مصاحبه‌اى رفته‌ايد که پس از نشستن در صندلى ارباب‌رجوع احساس ناتوانى و درهم شکستگى کنيد؟ جائى‌که مصاحبه‌‌کننده به‌نظر خيلى بزرگ و عظيم مى‌رسد و شما احساس کوچکى و بى‌اهميتى بودن مى‌کنيد؟ احتمال دارد که مصاحبه‌کننده عمداً اثاثهٔ دفتر را طورى ترتيب داده که مقام و قدرت خود را افزايش دهد و با اين کار، شما را پائين بياورد. روش‌هاى خاصى با استفاده از صندلى و ترتيب‌هاى نشستن مى‌تواند چنين جوّى در دفتر ايجاد کند.
عواملى که با استفاده از صندلى و لوازم جانبى آن موجب افزايش مقام و قدرت مى‌شوند عبارتند از: اندازه صندلى و لوازم جانبى آن، ارتفاع صندلى از زمين و موقعيت صندلى نسبت به شخص ديگر.
  اندازه صندلى و لوازم جانبى
ارتفاع پشت صندلي، مقام يا شخص را افزايش يا کاهش مى‌دهد و يک صندلى پشت‌بلند، نمونه‌اى شناخته شده است. هرچه پشت صندلى بلندتر باشد، مقام و قدرت شخصى که در آن نشسته بيشتر است. احتمال دارد که پادشاهان، ملکه‌ها، پاپ‌ها و ساير افرادى که از مقام بالائى برخوردارند، پشتى‌صندلى رسمى يا تخت پادشاهى خود را تا ۲۵۰ سانتى‌متر بالا ببرند تا برترى مقام خود را نسبت به ساير افراد نشان دهند، مدير ارشد داراى يک صندلى چرمى پشت بلند است و پشت صندلى مراجعه‌کنندگان هميشه کوتاه‌تر است.
صندلى‌هاى چرخان مقام و قدرت بيشترى نسبت به صندلى‌هاى ثابت دارند و به استفاده‌کننده اجازه حرکت آزادانه هنگامى‌که تحت‌فشار قرار گرفته، مى‌دهند. صندلى ثابت تقريباً امکان هيچ حرکتى نمى‌دهد و اين عدم تحرک به ناچار با علائم بدن جبران مى‌شود که مى‌تواند رفتار و احساسات شخص را بازگو کند. بنابراين صندلى‌هاى دسته‌دار و آنهائى‌ که به عقب برمى‌گردند و داراى چرخ هستند، از صندلى‌هائى که فاقد اين خصوصيات مى‌باشند، بهتر هستند.
  ارتفاع صندلى
اگر صندلى شما طورى تنظيم شود که نسبت به صندلى شخص ديگر بالاتر از سطح زمين باشد، مى‌توان به موقعيت برتر دست يافت. بعضى از مديران تبليغاتي، معروف به اين هستند که روى صندلى‌هاى پشت بلند مى‌نشينند و تا حداکثر ارتفاع آن را بالا مى‌برند، در حالى‌که بازديدکنندگان آنان در طرف مقابل و جايگاه رقابتي، روى يک صندلى يا مبل مى‌نشينند که آنقدر پائين قرار گرفته که چشم‌ها‌ى آنها با ميز مدير هم سطح است (شکل 'راحت باش' ). يک ترفند رايج نيز اين است که جاسيگارى را کاملاً خارج از دسترس بازديدکننده قرار مى‌دهند تا او هنگام تکاندن خاکستر سيگار خود، به ناچار احساس ناراحتى بکند.
  موقعيت صندلى
بيشترين قدرت زمانى روى مراجعه‌کننده مستولى مى‌شود که صندلى او در وضعيت رقابتى قرار گيرد. يکى از بازى‌هاى معمولى قدرت، قرار دادن صندلى مراجعه‌کننده در دورترين نقطه از ميز مدير و در محدوده عمومى يا اجتماعى است که مقام او را بيش از بيش کاهش مى‌دهد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
لزوم , هشدار به آلمان , کامیون ها , سامانه 1490 , سرطان شایع , آسیای شرقی , کاخ کوبور , شحبه , وزارت فرهنگ و راشاد , فعالیت شغلی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / منتخب مفاتیح‌الجنان , فرهنگ و جامعه , ادبیات و شعر , شعر / ترانه میلاد , بانک اطلاعاتی کتاب / الکل یسال و علی یجیب: سلونی قبل انی تفقدونی: سلونی عن طرق السماء فانی اعلم بها من طرق الارض , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , بهداشت مردان / عود سرطان پروستات با اضافه وزن , علوم انسانی , ارتباطات , رسانه‌های تصویری ـ تلویزیون / هر روز یک فیلم سینمایی برای کودکان , سیاسی , جهان , تروریسم / ترور بوتو؛ بسط بی‌ثباتی در پاکستان , بانک اطلاعاتی کتاب / زبان خوراکیها , کامپیوتر و اینترنت , اینترنت , دانستنیهای اینترنتی / نحوه چک کردن ایمیل های yahoo به وسیله outlook , ورزشی , فوتبال , قوانین فوتبال / مشکلات داوری، عمیق و جدی است , علمی و آموزشی , دانستنیها , علوم کشاورزی / گل درمانی ,

برخی منابع مهم خبری
55online.ir 55 آنلاین , vista.ir وبگردی , armanshargh.ir آرمان شرق , kojaro.com کجارو , mashreghnews.ir مشرق نیوز , asrekhodro.com عصر خودرو , mehrnews.com خبرگزاری مهر , goftarnews.ir گفتار نیوز , parsnews.com پارس نیوز , tabnak.ir تابناک ,وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.