دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 17 December, 2018

پیش‌آگهی


  اصول تشخيصى
- تودهٔ بدون درد زير ماهک که معمولاً در يک مرد بالاى ۵۰ سال ديده مى‌شود.
- وجود ترشح از نوک پستان، تورفتگى يا زخم نوک پستان.
  ملاحظات کلى
سرطان پستان در مردان بيمارى نادرى است۳ سن کلى بروز سرطان پستان ۶۰ سال است - کمى بيشتر از سن شايع در زنان مى‌باشد. پيش‌آگهى در مردان حتى در مرحلهٔ I از زنان بدتر است. معمولاً زمانى که بيمار مرد براى درمان اوليه مراجعه مى‌کند، متاستازهاى خونى وجود دارند. اين متاستازها ممکن است نهفته بمانند و تا سال‌ها تظاهر پيدا نکنند.
  يافته‌هاى بالينى
شکايت اصلى بيمار در اغلب موارد يک تودهٔ بدون درد است که گاه با ترشح، تورفتگي، اروزيون و زخم نوک پستان همراه است. معمولاً در معاينهٔ فيزيکى يک تودهٔ غيرحساس سفت با حدود نامشخص در زير نوک پستان يا ماهک يافت مى‌شود. ژنيکوماستى که چندان هم ناشايع نيست قبل يا همزمان با بروز سرطان پستان در مرد ممکن است تظاهر پيدا کند. ترشح از نوک پستان در سرطان پستان در مردان نيز همانند زنان ناشايع است. با اين حال، وجود ترشح از نوک پستان در مردان يافتهٔ مهمى است که در ۷۵% از موارد با کارسينوم همراه است.
مرحله‌بندى سرطان پستان در مردان همانند زنان است. بيوپسي، تشخيص را قطعى مى‌کند.
  درمان
در بيماران قابل عمل، درمان عبارت است از راديکال ماستکتومى تعديل‌شده. اين بيماران بايد با معيارهائى همانند زنان انتخاب شوند. اولين قدم در درمان متاستازهاى موضعى در پوست، غدد لنفاوى يا اسکلت - که علامت‌دار باشند - پرتودرمانى است. انديکاسيون‌هاى شيمى‌درمانى کمکى همانند سرطان پستان در زنان است.
از آنجا که سرطان پستان در مردان غالباً يک بيمارى منتشر است، هورمون درمانى در آن از اهميت زيادى برخوردار مى‌باشد. در موارد پيشرفتهٔ سرطان پستان، اخته کردن موفق‌ترين روش درمان تسکينى است و در مردان در مقايسه با زنان با موفقيت بيشترى روبرو است. در مردان، شايع‌ترين محل متاستاز سرطان پستان، استخوان است (نظير زنان) و اخته کردن در بيشتر بيماران باعث برطرف شدن درد استخوانى مى‌شود.
تاموکسيفن (۱۰ ميلى‌گرم دوبار در روز) رواج فزاينده‌اى پيدا کرده و بايد در درمان اوليهٔ بيمارى متاستاتيک جايگزين روش اخته کردن شود. با اين وجود، تجربهٔ بالينى تجويز تاموکسيفن براى سرطان پستان در مردان اندک است. آمينوگلوتتمايد بايد در مردان نيز همانند زنان جايگزين آدرنالکتومى شود. درمان با آندروژن ممکن است درد استخوانى را تشديد کند. در حال حاضر، اخته کردن و تاموکسيفن، بهترين روش‌هاى درمان سرطان پيشرفتهٔ پستان در مردان محسوب مى‌شوند.
  پيش‌آگهى
پيش‌آگهى سرطان پستان در مردان بدتر از زنان است. ميزان بقاء تقريبى ۵ و ۱۰ ساله براى مرحلهٔ بالينى I در سرطان پستان به‌ترتيب حدود ۵۸% و ۳۸% است. در مرحلهٔ II باليني، ميزان بقاء ۵ و ۱۰ ساله حدوداً ۳۸ و ۱۰% است. ميزان بقاء ۵ و ۱۰ ساله براى تمامى مراحل ۳۶% و ۱۷% است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
محندودیت , توسعه حمل‌و‌نقل , نوراحمد نیکبخت , غلامحسین دربندی , توبه و آمرزش , استعفا شهردار , مرکز فناوری , اس رم , هومان امیری , پیوست شورایاری ,

مقالات پربیننده امروز
سیاسی , تاریخ سیاسی , ایران / طراحی کودتای ۲۸ مرداد , بانک اطلاعاتی کتاب / رنگارنگ کریمی (جلدهای 6 و 5 و 4) , بانک اطلاعاتی کتاب / جک و ساقه لوبیا , بانک اطلاعاتی کتاب / ره‌توشه ماه رمضان: نماز و دعاهای ماه مبارک رمضان , بانک اطلاعاتی کتاب / سفر به اعماق زمین , بانک اطلاعاتی کتاب / حسن تنبلی از تنبلی ضرب‌المثلی , علوم انسانی , مدیریت و خدمات اداری , مدیریت ـ وجدان کاری / زنده‌ کردن وجدان کاری در افراد , بانک اطلاعاتی کتاب / سیستم عامل (کاردانی پیوسته) , اجتماعی , خانه و خانواده , تعلیم و تربیت / پایداری همدلی با تمرین مسئولیت پذیری , بانک اطلاعاتی کتاب / تفسیر القرآن الکریم ,

برخی منابع مهم خبری
press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم , namehnews.ir نامه نیوز , farsnews.ir خبرگزاری فارس , e-estekhdam.com ای استخدام , fa.alalam.ir العالم , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , mehrnews.com خبرگزاری مهر , tarafdari.ir طرفداری , eghtesadnews.com اقتصادنیوز , setarehnews.ir ستاره‌ها ,وبگردی
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».