شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 21 July, 2018

اقدامات طبی


  اصول تشخيص
- از دست‌رفتن کنترل ارادى دفع مدفوع از مقعد.
- آلوده‌شدن لباس با مدفوع.
  ملاحظات کلى
کنترل ارادى پيچيدهٔ دفع گاز و مدفوع بستگى به رشته‌هاى حسى در رکتوم و اطراف آن دارد که نياز به دفع را حس مى‌کنند. اين فرآيند عضلات تحت کنترل ارادى و اسفنکتر خارجي، و غيرارادى (اسفنکتر داخلى و بالابرنده) را نيز دربرمى‌گيرند. درنتيجه، هر فرآيند بيمارى‌زائى که مانع از حس‌کردن رکتوم شود يا کارکرد عضلات آنورکتال را تحت تأثير قرار دهد، ممکن است باعث بى‌اختيارى شود.
  يافته‌هاى بالينى
در بى‌اختيارى نوروژنيک، آتونى عضلات لگنى همراه با شل‌شدن مجراى مقعد، عدم حساسيت به تحريک لمسي، ناتوانى در انقباض ارادى عضلات مقعد و نبود رفلکس‌هاى مقعدى ديده مى‌شود. در بى‌اختيارى تروماتيک يا پس از جراحي، محيط حلقهٔ آنورکتال گسيخته شده‌است، و نقص را مى‌توان ديد و لمس کرد يک سرنخ در مورد محل نقص، نبودن چين‌خوردگى پوست دور مقعد به‌دليل غياب عضلهٔ زيرپوستى چين‌انداز پوست مقعد (corrugator cutis ani) زير آن است. توانائى کارکردى حلقهٔ عضلانى اسفنکترى را مى‌توان با مانومترى اَنال - رکتال تعيين کرد. بيمارى بدخيم يا التهابى شديد مى‌تواند باعث سختى سوراخ رکتوم شود که به‌سادگى تشخيص داده مى‌شود.
  پيشگيرى
در حين جراحى‌هاى آنورکتوم، بايد از گشاد‌کردن با زور و بريدن غيرضرورى اسفنکترها اجتناب کرد.
  پيش‌آگهى
بى‌اختيارى ناچيز را مى‌توان با اقدامات محافظه‌کارانه درمان کرد. در بيماران خاص، ترميم جراحى کنترل ارادى را بهبود خواهد بخشيد.
  درمان
  اقدامات طبى
براى بى‌اختيارى خفيف، اقدامات غيرجراحى (يعنى رژيم با مواد باقى‌ماندهٔ کم و داروهاى آنتى‌کلى‌نرژيک) ممکن است کفايت کند.
  درمان جراحى
اسفنکتر آسيب‌ديده را مى‌توان در زمان آسيب، يا مدت‌ها بعد از آسيب در بيماران دچار بى‌اختيارى ناتوان‌کنندهٔ تثبيت‌شده ترميم کرد.
بافت‌ها بايد غيرعفونى و نرم باشند، به نحوى‌که زخم بتواند به‌صورت اوليه ترميم شود.
سرهاى بريدهٔ عضله به‌هم نزديک مى‌شوند. زمانى‌که نتوان عضلات را پيدا کرد از جراحى‌هاى ديگر استفاده مى‌شود. اين جراحى‌ها شامل بند فاسيالاتا، پيوند عضلهٔ گراسيليس از سمت داخلى ران، يا احاطه‌کردن مقعد با تورى هستند. در بعضى موارد، ممکن است معقول باشد که يک کولوستومى موقت را در زمان ترميم ايجاد کرد، يا اگر ترميم‌هاى پيشين ناموفق بوده باشند، کولوستومى دائمى ساخت.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
برادرکشی , موسسه خیریه بهنام دهش پور , بهروز کردونی , معاونت میراث فرهنگی کشور , حمایت اسرائیل , اجرای فیلارمونیک , شپیرو , جوانان آستارا , فرهاد اسماعیل نژاد , زعفران ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , شخصیت‌ها / میرزا فتحعلی آخوندزاده , بانک اطلاعاتی کتاب / گل سیمین: خاطرات سهام طاقتی , نشریات و مطبوعات , علوم انسانی , فصلنامه اقتصاد سیاسی / اقتصاد سیاسی - سال سوم شماره ۱۰، زمستان ۱۳۸۴ , علم و زندگی , ابزار و وسایل , معرفی خودرو / Carlsson Aigner CK۶۵ RS Blanchimont , تفریح و سرگرمی , کوتاه و خواندنی , SMS / اس ام اس های رسیده در هفته سوم تیر ماه , بانک اطلاعاتی کتاب / زیر پلک نوجوانی فارسی ، بلوچی , بانک اطلاعاتی کتاب / پوشش بتنی و نقش فضاسازها = Concrete cover and spacers , بانک اطلاعاتی کتاب / کنار رود خین: یادداشتهای روزانه یک مادر , بانک اطلاعاتی کتاب / دینامیک سیالات کاربردی شامل: خلاصه مباحث, بیش از 110 مسئله نمونه به همراه حل کامل, بیش از ... 200 , بانک اطلاعاتی کتاب / ما و کودکان دبستانی ,

برخی منابع مهم خبری
asianews.ir روزنامه آسیا , vista.ir وبگردی , khabaronline.ir خبر آنلاین , shafaqna.com شفقنا , kasbokarnews.ir روزنامه کسب و کار , aftabnews.ir آفتاب نیوز , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , fardanews.com فردا نیوز , khordadnews.ir خرداد نیوز ,وبگردی
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند