دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 10 December, 2018

اقدامات طبی


  اصول تشخيص
- از دست‌رفتن کنترل ارادى دفع مدفوع از مقعد.
- آلوده‌شدن لباس با مدفوع.
  ملاحظات کلى
کنترل ارادى پيچيدهٔ دفع گاز و مدفوع بستگى به رشته‌هاى حسى در رکتوم و اطراف آن دارد که نياز به دفع را حس مى‌کنند. اين فرآيند عضلات تحت کنترل ارادى و اسفنکتر خارجي، و غيرارادى (اسفنکتر داخلى و بالابرنده) را نيز دربرمى‌گيرند. درنتيجه، هر فرآيند بيمارى‌زائى که مانع از حس‌کردن رکتوم شود يا کارکرد عضلات آنورکتال را تحت تأثير قرار دهد، ممکن است باعث بى‌اختيارى شود.
  يافته‌هاى بالينى
در بى‌اختيارى نوروژنيک، آتونى عضلات لگنى همراه با شل‌شدن مجراى مقعد، عدم حساسيت به تحريک لمسي، ناتوانى در انقباض ارادى عضلات مقعد و نبود رفلکس‌هاى مقعدى ديده مى‌شود. در بى‌اختيارى تروماتيک يا پس از جراحي، محيط حلقهٔ آنورکتال گسيخته شده‌است، و نقص را مى‌توان ديد و لمس کرد يک سرنخ در مورد محل نقص، نبودن چين‌خوردگى پوست دور مقعد به‌دليل غياب عضلهٔ زيرپوستى چين‌انداز پوست مقعد (corrugator cutis ani) زير آن است. توانائى کارکردى حلقهٔ عضلانى اسفنکترى را مى‌توان با مانومترى اَنال - رکتال تعيين کرد. بيمارى بدخيم يا التهابى شديد مى‌تواند باعث سختى سوراخ رکتوم شود که به‌سادگى تشخيص داده مى‌شود.
  پيشگيرى
در حين جراحى‌هاى آنورکتوم، بايد از گشاد‌کردن با زور و بريدن غيرضرورى اسفنکترها اجتناب کرد.
  پيش‌آگهى
بى‌اختيارى ناچيز را مى‌توان با اقدامات محافظه‌کارانه درمان کرد. در بيماران خاص، ترميم جراحى کنترل ارادى را بهبود خواهد بخشيد.
  درمان
  اقدامات طبى
براى بى‌اختيارى خفيف، اقدامات غيرجراحى (يعنى رژيم با مواد باقى‌ماندهٔ کم و داروهاى آنتى‌کلى‌نرژيک) ممکن است کفايت کند.
  درمان جراحى
اسفنکتر آسيب‌ديده را مى‌توان در زمان آسيب، يا مدت‌ها بعد از آسيب در بيماران دچار بى‌اختيارى ناتوان‌کنندهٔ تثبيت‌شده ترميم کرد.
بافت‌ها بايد غيرعفونى و نرم باشند، به نحوى‌که زخم بتواند به‌صورت اوليه ترميم شود.
سرهاى بريدهٔ عضله به‌هم نزديک مى‌شوند. زمانى‌که نتوان عضلات را پيدا کرد از جراحى‌هاى ديگر استفاده مى‌شود. اين جراحى‌ها شامل بند فاسيالاتا، پيوند عضلهٔ گراسيليس از سمت داخلى ران، يا احاطه‌کردن مقعد با تورى هستند. در بعضى موارد، ممکن است معقول باشد که يک کولوستومى موقت را در زمان ترميم ايجاد کرد، يا اگر ترميم‌هاى پيشين ناموفق بوده باشند، کولوستومى دائمى ساخت.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
فوتسال پلنت , بیماری دام , قدومی , توده چربی , روغن ها , رودخانه های تالش , همایش ملی هنر و صنعت طلا و جواهر , معلم حق التدریسی , رشته بولینگ , رییس سازمان ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / شکلات برای شجاعت زنان , بانک اطلاعاتی کتاب / جن، ابلیس و شیطان: در آینه حدیث و قرآن , شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , شاعر / رضای لاهیجانی , بانک اطلاعاتی کتاب / متن اصلی قصه‌های جزیره , بانک اطلاعاتی کتاب / جاودانه‌ها: متن دو زبانه با پیشگفتاری از اشو , بانک اطلاعاتی کتاب / لاجون هوا قشنگه , بانک اطلاعاتی کتاب / اصول طراحی در معماری 1 , بانک اطلاعاتی کتاب / در مسیر شکوفایی , بانک اطلاعاتی کتاب / 13 کتاب علوم انسانی , بانک اطلاعاتی کتاب / Junior elementary exercise book ,

برخی منابع مهم خبری
tarafdari.ir طرفداری , ilna.ir ایلنا , tasnimnews.com خبرگزاری تسنیم , tebyan.net تبیان , 7sobh.com روزنامه هفت صبح , aparat.com آپارات , bartarinha.ir برترینها , car.ir کار(خودرو) , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , karyab.net کاریاب ,وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».