دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ / Monday, 18 December, 2017

بس سفالین لب و خاکین رخ و سنگین جانم


بس سفالین لب و خاکین رخ و سنگین جانم    آتشین آب و گلین رطل کند درمانم
دست بوسم که گلین رطل دهد یار مرا    گر دهد جام زرم دست بر او افشانم
منم از گل به گلین رطل خورم گلگون می    کو برم جام زر ایمه که نه نرگسدانم
رطل دریا صفت آرید که جام زردشت    گوش ماهی است بر او آتش دل ننشانم
دوستانم همه انصاف دهند از پی من    که چه انصاف ده و جورکش دورانم
گوش ماهی است نه خورد من و نه هم جام است    به گلین رطل دل از بند خرد برهانم
من که دریاکش و سرمست چو دریا باشم    گوش ماهی چه کنم؟ جام صدف چه ستانم
بوی خاکی که من از رطل گلین می‌شنوم    بردمد از بن هر موی گل و ریحانم
همه ماهی تن و آورده به کف جام صدف    من نهنگم نه حریف صدف ایشانم
ساقی است آهوی سیمین و از آن زرین گاو    خون خرگوش کند آب‌خور مارانم
گاو زر ده به کف سامری و در کف من    آب خضری که در او آتش موسی رانم
جز بدین رطل گلین هیچ عمارت نکنم    چار دیوار گلین را که در او مهمانم
آهنین جامم و پر آه و انین دارم جان    نزیم بی‌دمکی آب که هم حیوانم
جوهری مغ شده و درج سفالین خم می    وز نگین گهر و رطل گلین میزانم
سیصد وشصت رگم زنده شود چون بدهد    سیصد و شصت درم سنگ گهر وزانم
هر که گوهر به دهان داشت جگر تشنه نماند    من که گوهر بخورم تشنه جگر چون مانم
ای عجب دل سبک و درد گرانتر شودم    هرچه من رطل گران سنگ سبکتر رانم
دوش با رطل گلین و می رنگین گفتم    کز شما گشت غم‌آباد دل ویرانم
ای می و رطل ندانم ز کدام آب و گلید    کاتش درد نشاندن به شما نتوانم
رطل بگریست که من ز آب و گل پرویزم    می بنالید که من خون دل خاقانم
چون به می خون جهان در گل افسرده خورم    چه عجب گر نتوان یافت به دل شادانم
من که خاقانیم از خون دل تاجوران    می‌کنم قوت و ندانم چه عجب نادانم
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
خانواده های شهدا , گوتمالا , امدا , نرخ سودبانکی , کیفیت برنج ایرانی , کارگاه هنری پوستر , آنگ لی کارگردان , احزاب راست افراطی , سونگ وو , آسیب‌شناسی ترجمه ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / فرهنگ فنی و مهندسی انگلیسی به فارسی (مصور, تشریحی) , فرهنگ و جامعه / ادیان و مذاهب / دین اسلام ـ رمضان / روزه‌دار، سالگرد عاشقیت مبارک , بانک اطلاعاتی کتاب / Interchange 1: students book , اجتماعی / ارتباطات اجتماعی / روابط اجتماعی / ۲۳ نکته برای یک ارائه خوب , شخصیت‌ها / علمی / مترجم / رضا مشایخی فرهاد , بانک اطلاعاتی کتاب / ترجمه فتوحات مکیه: معارف باب 35 تا 67 , اقتصاد و بازرگانی / کار و اشتغال / دستمزد و شرایط اشتغال / مزد و حقوق برابر در مقابل کار برابر , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش مفاهیم در ایستگاه یادگیری: شیمی پیش‌دانشگاهی (1و2) , بانک اطلاعاتی کتاب / گزیده‌ای از اسرار روماتولوژی , ورزشی / فوتبال / فوتبال ایران / راه صعود به جام جهانی مسدود نیست ,

برخی منابع مهم خبری
car.ir کار(خودرو) , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , namehnews.ir نامه نیوز , bultannews.com بولتن نیوز , itna.ir ایتنا , parsfootball.com پارس فوتبال , eghtesadonline.com اقتصاد آنلاین , ilna.ir ایلنا , salamatnews.com سلامت نیوز , Http: روزنو ,ساخت سرد خانه  ◊  09111142935
وبگردی
ضرب الأجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به ریاست قوه قضاییه
ضرب الأجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به ریاست قوه قضاییه - محمود احمدی نژاد در ویدئویی بازهم به انتقاد از ریاست قوه قضاییه پرداخت.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
پربازدیدها