یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ / Sunday, 17 December, 2017

ای خواجه جهان حیل بسی داند


ای خواجه جهان حیل بسی داند    وز غدر همی به جادوی ماند
گر تو به مثل به ابر بر باشی    زانجات به حیله‌ها فرو خواند
تا هر چه بداد مر تو را، خوش خوش    از تو به دروغ و مکر بستاند
خوبی و جوانی و توانائی    زین شهره درخت تو بیوشاند
تا از همه زیب و قوت و خوبی    یک روز چو من تهیت بنشاند
وان را که همی ازو بخندیدی    فردا ز تو بی‌گمان بخنداند
بنشین و مرو اگر تو را گیتی    خواهد که به چوب این خران راند
هرگز به دروغ این فرومایه    جز جاهل و غمر گربه کی شاند؟
داناست کسی که رو از این جادو    در پرده‌ی دین حق بپوشاند
وز عمر به دست طاعت یزدان    خوش خوش ببرد هر آنچه بتواند
وز دام جهان جهان جهان باشد    چون عادت شوم او همی داند
کین سفله جهان به گرد آن گردد    کو روی ز روی او بگرداند
از حجت اگر تو پند بپذیری    از قهر تو این جهان فرو ماند
جز مذن حق به وقت قد قامت    از جای جنوة بر نجنداند
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
ثبت نام دانش آموزان , اولویت سازمان ی میراث , درآمدهای حج , فرید کریمی , ارتش مکتبی , اراضی خوزستان , روند تدریجی افزایش نسبی دما , دونده معروف , جلال زراعت پیشه , پژوهش شعر انقلاب اسلامی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / دکتر شریعتی: جستجوگری در مسیر شدن , علم و زندگی / آیا می‌دانید که... / آب دریا دارای طلاست! , بانک اطلاعاتی کتاب / Ondort masumu taniyalim 4.masum, Imam Hasan (a.s) , بانک اطلاعاتی کتاب / برگزیده تفسیر نمونه , هنر / هنرهای تصویری و نمایشی / سینما / نامه چارلی چاپلین به دخترش , بانک اطلاعاتی کتاب / الا حرف عشق , دین و اندیشه / دین و مذهب / معرفی ‌آثار و مکاتب / معرفی و نقد ”مفاتیح‌الشرایع“ , بانک اطلاعاتی کتاب / شاخه‌های نور: مجموعه شعر , سیاسی / علوم سیاسی / جامعه‌شناسی‌ سیاسی‌ / تمایلا‌ت سیاسی و ناخودآگاه ذهن , بانک اطلاعاتی کتاب / رنگ‌آمیزی مزرعه: همراه با شعر ,

برخی منابع مهم خبری
banifilm.ir روزنامه بانی فیلم , tebyan.net تبیان , khabaronline.ir خبر آنلاین , asrekhodro.com عصر خودرو , alef.ir الف , eranico.com ارانیکو , cinemapress.ir سینما پرس , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , plus.ir تی وی پلاس , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا ,وبگردی
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها