جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 20 July, 2018

ناید هگرز از این یله گو باره


ناید هگرز از این یله گو باره    جز درد و رنج عاقل بیچاره
از سنگ خاره رنج بود حاصل    بی‌عقل مرد سنگ بود خاره
هرگز کس آن ندید که من دیدم    زین بی‌شبان رمه یله گوباره
تا پر خمار بود سرم یکسر    مشفق بدند برمن و غمخواره
واکنون که هشیار شدم، برمن    گشتند مار و کژدم جراره
زیرا که بر پلاس نه خوب آید    بر دوخته ز شوشتری پاره
از عامه خاص هست بسی بتر    زین صعبتر چه باشد پتیاره؟
چون نار پاره پاره شود حاکم    گر حکم کرد باید بی‌پاره
دزدی است آشکاره که نستاند    جز باغ و حایط و رزو ابکاره
ور ساره دادخواه بدو آید    جز خاکسار ازو نرهد ساره
در بلخ ایمن‌اند ز هر شری    می‌خوار و دزد و لوطی و زن‌باره
ور دوستدار آل رسولی تو    چون من ز خاندان شوی آواره
زیشان برست گبر و بشد یک‌سو    بر دوخته رگو به کتف ساره
رست او بدان رگو و نرستم من    بر سر نهاده هژده گزی شاره
پس حیلتی ندیدم جز کندن    از خان و مان خویش به یکباره
چون شور و جنگ را نبود آلت    حیلت گریز باشد ناچاره
آزاد و بنده و پسر و دختر    پیر و جوان و طفل ز گاواره
بر دوستی عترت پیغمبر    کردندمان نشانه‌ی بیغاره
هرگز چنین گروه نزاید نیز    این گنده پیر دهر ستمگاره
آن روزگار شد که حکیمان را    توفیق تاج بود و خرد یاره
ناگاه باد دنیا مر دین را    در چه فگند از سر پرواره
گیتی یکی درخت بد و مردم    او را به سان زیتون همواره
رفته‌است پاک روغن از این زیتون    جز دانه نیست مانده و کنجاره
امروز کوفتم به پی آنک او دی    می‌داشت طاعتم به سر و تاره
سودی نداردت چو فراشوبد    بدخو زمانه، خواهش و نه زاره
روزی به سان پیرزنی زنگی    آردت روی پیش چو هر کاره
روزی چو تازه دخترکی باشد    رخساره گونه داده به غنجاره
دریاست این جهان و درو گردان    این خلق همچو زبزب و طیاره
بر دین سپاه جهل کمین دارد    با تیغ و تیر و جوشن آن کاره
از جنگ جهل چونکه نمی‌ترسی    وز عقل گرد خود نکشی باره؟
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
افراسیابی , دانشجویان دانشگاه آزاد , پلیس اگاهی پایتخت , بلورفروش , مدیرکل کمیته امداد گیلان , فوتبال چهان , برند ایرانی , محمد سوزنچی , سعیدزاده , پرسنل درمانی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش‌های چهارگزینه‌ای حساب دیفرانسیل و انتگرال 14 سال کنکور 'سراسری و آزاد' و 'نکات کلیدی' , بانک اطلاعاتی کتاب / راهبری سازمانهای هولدینگ (ارائه الگویی برای برتری سازمانی) , موفقیت , زندگی , زندگی فردی / آدم‌ها قلم‌های رو به آسمانند , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش گام به گام Premiere pro 2.0 , بانک اطلاعاتی کتاب / دوره مقدماتی حقوق مدنی: قواعد عمومی قراردادها , سایر , ا , ا ـ ی / ایرفلو (جریان هوا) Airflow – دستگاه , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای گام به گام فیزیک (2) نظام جدید , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , داستان / عصمت آفتاب , اجتماعی , زنان , حجاب / تاریخ حجاب , بانک اطلاعاتی کتاب / قضاوتهای حیرت‌انگیز حضرت علی (ع) ,

برخی منابع مهم خبری
khordadnews.ir خرداد نیوز , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , armandaily.ir روزنامه آرمان , fanousnews.com فانوس نیوز , khorasannews.com روزنامه خراسان , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , rokna.ir رکنا , rooyeshnews.com رویش , fararu.com فرارو ,وبگردی
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند