یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

ناید هگرز از این یله گو باره


ناید هگرز از این یله گو باره    جز درد و رنج عاقل بیچاره
از سنگ خاره رنج بود حاصل    بی‌عقل مرد سنگ بود خاره
هرگز کس آن ندید که من دیدم    زین بی‌شبان رمه یله گوباره
تا پر خمار بود سرم یکسر    مشفق بدند برمن و غمخواره
واکنون که هشیار شدم، برمن    گشتند مار و کژدم جراره
زیرا که بر پلاس نه خوب آید    بر دوخته ز شوشتری پاره
از عامه خاص هست بسی بتر    زین صعبتر چه باشد پتیاره؟
چون نار پاره پاره شود حاکم    گر حکم کرد باید بی‌پاره
دزدی است آشکاره که نستاند    جز باغ و حایط و رزو ابکاره
ور ساره دادخواه بدو آید    جز خاکسار ازو نرهد ساره
در بلخ ایمن‌اند ز هر شری    می‌خوار و دزد و لوطی و زن‌باره
ور دوستدار آل رسولی تو    چون من ز خاندان شوی آواره
زیشان برست گبر و بشد یک‌سو    بر دوخته رگو به کتف ساره
رست او بدان رگو و نرستم من    بر سر نهاده هژده گزی شاره
پس حیلتی ندیدم جز کندن    از خان و مان خویش به یکباره
چون شور و جنگ را نبود آلت    حیلت گریز باشد ناچاره
آزاد و بنده و پسر و دختر    پیر و جوان و طفل ز گاواره
بر دوستی عترت پیغمبر    کردندمان نشانه‌ی بیغاره
هرگز چنین گروه نزاید نیز    این گنده پیر دهر ستمگاره
آن روزگار شد که حکیمان را    توفیق تاج بود و خرد یاره
ناگاه باد دنیا مر دین را    در چه فگند از سر پرواره
گیتی یکی درخت بد و مردم    او را به سان زیتون همواره
رفته‌است پاک روغن از این زیتون    جز دانه نیست مانده و کنجاره
امروز کوفتم به پی آنک او دی    می‌داشت طاعتم به سر و تاره
سودی نداردت چو فراشوبد    بدخو زمانه، خواهش و نه زاره
روزی به سان پیرزنی زنگی    آردت روی پیش چو هر کاره
روزی چو تازه دخترکی باشد    رخساره گونه داده به غنجاره
دریاست این جهان و درو گردان    این خلق همچو زبزب و طیاره
بر دین سپاه جهل کمین دارد    با تیغ و تیر و جوشن آن کاره
از جنگ جهل چونکه نمی‌ترسی    وز عقل گرد خود نکشی باره؟
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
پرنده فروشی , جاسوس انگلیسی , علی‌اصغر خدادوست , حمایت معاون امور مطبوعاتی از رسانه‌های خصوصی , معلم راهنما , رزمایش امام علی , راهبرد اساسی , انبه , دیدار سفیر و سرکنسول ایران با رهبر شیعیان ترکیه , یارانه دارو ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / مبارزات آزادیبخش مردم کرد و قیام ملا مصطفی بارزانی , بانک اطلاعاتی کتاب / قرآن کریم 'جزئ دوم' جزوه آموزشی طرح نغمه‌های نورانی: دوره راهنمایی و دبیرستان: جزئ دوم قرآن کریم , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنما و بانک سوالات امتحانی انقلاب اسلامی ایران: ویژه‌ی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور شامل: یک دوره تدریس روان و کامل مطالب درسی، خلاصه‌ی درس و نکات ... , بانک اطلاعاتی کتاب / برنج: رشد و نمو گیاهی, نیاز آبی, آفات و بیماریها, مدیریت علف‌های هرز , بانک اطلاعاتی فیلم / سگ ولگرد - Stray Dog , بانک اطلاعاتی کتاب / بخوان, بگو, بنویس: صداهای م, و, ژ, ه / ح, ی, و مصوت ل / ع , بانک اطلاعاتی کتاب / چرا شبها تاریک است , بانک اطلاعاتی کتاب / سیمای تقواپیشگان , هنر / هنرهای تصویری و نمایشی / سینما / کافه ستاره , نشریات و مطبوعات / علمی ـ اطلاع‌رسانی / ماهنامه نامهٔ مفید / نامهٔ مفید ـ سال چهاردهم، شمارهٔ ۶۶ ,

برخی منابع مهم خبری
tejarat.donya-e-eqtesad.com تجارت فردا , fardanews.com فردا نیوز , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , snn.ir دانشجو , sharghdaily.ir روزنامه شرق , citna.ir سیتنا , zamandaily.ir روزنامه زمان , ebtekarnews.com روزنامه ابتکار , pana.ir خبرگزاری پانا , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز ,وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
خاگینه قیقاناخ - طرز تهیه خاگینه رولتی مغز دار | ایران کوک
طرز تهیه خاگینه رولتی مغز دار : برای تهیه خاگینه یا قیقاناخ ابتدا تخم مرغ ها و اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و با چنگال مخلوط کنید ، ماست را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود و ...