دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 16 July, 2018

ایضا در وصف عمارت ممدوح


یارب این بارگاه دستورست    یا نمودار بیت معمورست
یا سپهرست و ماه مسرع او    مسرع قیصرست و فغفورست
یا بهشتست و حوض کوثر او    جام زرین و آب انگورست
بل سپهرست کاندرو شب و روز    ماه و خورشید مست و مخمورست
بل بهشتست کاندرو مه و سال    باده‌کش هم فرشته هم حورست
از صدای نوای مطرب او    دایم اندر سیم فلک سورست
وز ادای روات شاعر او    گوش چون درج در منثورست
غایتی دارد اعتدال هواش    که ازو چار فصل مهجورست
تشنه را زان هوا نمی‌سازد    زان برنج سبات رنجورست
مرده را زنده چون کند به صریر    در او گرنه نایب صورست
بی‌تجلی چرا نباشد هیچ    صحن او گرنه ثانی طورست
دامن سایه‌ی کشیده‌ی اوست    که ازو راز روز مستورست
مسرع صبح اگر درو نرسد    شعله‌ی آفتاب معذورست
بر بساطش اگرچه نیم شب است    سایها را گذاره از نورست
کز تباشیر صبح رای وزیر    دست آسیب شب ازو دورست
صاحب عادل افتخار جهان    که جهانش به طبع مامورست
صدر اسلام و مجد دولت و دین    که برو صدر ملک مقصورست
آنکه در کلک او مرتب شد    هرچه در سلک دهر مقدورست
آنکه در دار دولت از رایش    هرکجا رایتست منصورست
آنکه با ذکر حلم و رافت او    خاک معروف و باد مذکورست
آنکه تا هست حرص و حرمان را    کیسه مرطوب و کاسه محرورست
قلمش تا مهندس ملکست    فتح معمار و تیغ مزدورست
تا که در جلوه‌ی عروس بهار    سعی خورشید سعی مشکورست
شب و روزش بهار دولت باد    تا به خورشید روز مشهورست
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
چک‌های میلیونی , ریاست جمهور , بیانیه ژنو1 , راهکار زیبا , مودم پرسرعت , تقسیم کار , نیروگاه مجازی , اولین فرمانده , ضرورت نهادینه سازی مسئولیت اجتماعی دانشگاه , فیلم من دیگو مارادونا هستم ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / قهرمانان ملی ایران: از کاوه آهنگر تا یعقوب لیث صفاری , بانک اطلاعاتی کتاب / شوشو شکمو: برای پیش‌دبستانی‌ها و سال‌های اول و دوم , بانک اطلاعاتی کتاب / نخستین اطلس جغرافی من , هنر , کاردستی , جعبه سازی / جعبه‌سازی , بانک اطلاعاتی کتاب / مرجع 79: کارنامه منابع اسلامی در سال 1379 , بانک اطلاعاتی کتاب / راهی به سوی حقیقت , ورزشی , فوتبال , بازیکنان / تو چرا برایش نوشتی؟ , علمی و آموزشی , فنی و مهندسی , سایر شاخه‌های مهندسی / P امین ممان پایداری نمایی شبکه های عصبی برگشتی با تاخیرهای متغیر با زمان , شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , نقاش / محمدجعفر جعفربن نجفعلی , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , بیماریها / نشانگان چشمی کار با کامپیوتر (CVS) چیست؟ ,

برخی منابع مهم خبری
honarnews.com هنرنیوز , cinemakhabar.ir سینما خبر , https: نکست هالیدی , khordadnews.ir خرداد نیوز , isna.ir ایسنا , parsine.com پارسینه , plus.ir تی وی پلاس , resalat-news.com روزنامه رسالت , tabnak.ir تابناک , faradeed.ir فرادید ,وبگردی
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند