سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

هنر / موسیقی / بزرگان موسیقی
جان لنون


جان لنون● مختصری از زندگی‌نامه او
جان وینستون اونو لنون خواننده و آهنگساز و شاعر معروف انگلیسی در نهم اکتبر ۱۹۴۰ در لیورپول (در انگلیس) به دنیا آمد و در هشتم دسامبر ۱۹۸۰ در نیویورک درگذشت. او دوست داشت که مانند پدرش یک ملوان شود اما پس از گوش دادن به آهنگهای الویس پریسلی به موسیقی روی آورد. وی به جز موسیقی در زمینه‌های سیاست و نویسندگی و بازیگری هم فعالیت داشت. او به عنوان یکی از بهترینهای موسیقی قرن بیستم به یاد همه مردم می‌ماند. وی در نظرسنجی بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۲ در بین مردم انگلیسی مقام هشتم را یافت.
لنون در موسیقی سبک راک ان رول در دهه شصت تاثیر به سزایی داشت به طوری که بیشتر ترانه‌هایی که ساخته می‌شد توسط جان لنون بود و ترانه‌های وی از ترانه‌های مک‌کارتنی درون‌گرایانه‌تر بود. Strawberry Fields Forever و I Am the Walrus مثالهای خوبی از ترانه‌های منحصر به فرد او می‌باشند.
● مرگ جان لنون
روز هشتم دسامبر وی در حالیکه همراه با یوکو به منزل خود باز می‌گشت به دست یکی از کسانی که مدت‌های مدیدی طرفدار پروپاقرص او بود، به ضرب سه گلوله کشته شد.
● آلبوم‌ها:
▪ Unfinished Mic No۱: Two Virgins
▪ (Unfinished Mic No۲: Life with the Lions (۱۹۶۹
▪ (Wedding Album (۱۹۶۹
▪ (John Lennon/Plastic Ono Band (۱۹۷۰
▪ (Imagine (۱۹۷۱
▪ (Some Time in New York City (۱۹۷۲
▪ (Mind Games (۱۹۷۳
▪ (Walls and Bridges (۱۹۷۴
▪ (Rock &#۰۳۹;n&#۰۳۹; Roll (۱۹۷۵
▪ (Double Fantasy (۱۹۸۰
▪ (Milk And Honey (۱۹۸۴
منبع : مطالب ارسال شده

مطالب مرتبط


وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    یک ثانیه تا خوش شانسی
    رضایت شغلی و کسب موفقیت در حرفه‌ای که فرد مشغول فعالیت در آن است، خواسته همه افراد است تحقیقات نشان می‌دهد، احساس نارضایتی یا ناموفق بودن در زمینه شغلی اثرات جسمی و روانی …