چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 19 December, 2018

ورزشی , فوتبال , بازیکنان
برترین های عصر فرگوسن


برترین های عصر فرگوسنبه جرات می توان گفت او بزرگ ترین خدمتگزار لیگ برتر انگلستان بوده است؛ مردی که از زمان ترک تیم ملی زادگاهش اسکاتلند و پیوستن به منچستریونایتد یعنی از ششم نوامبر ۱۹۸۶ تا به امروز حافظ نسل های متوالی اولدترافورد بوده است. اما سرالکس فرگوسن پس از ۲۲ سال ریاست بر شیاطین سرخ مدعی است رایان گیگز و پل اسکولز برترین ستاره های منچستر عصر فرگوسن بوده اند در حالی که اگر چنین باشد می توان گری نویل، روی کین، برایان مک کلیر و دنیس اروین را به خاطر خدمتگزاری طولانی در اولدترافورد هم ردیف گیگز و اسکولز برشمرد. اما «جیل جیلسپیه» خبرنگار سایت «گل» دیدگاه فرگوسن را به چالش می کشد و با معرفی ده ستاره برتر تئاتر رویاها در عصر فرگوسن، اسکولز را پنجمین و گیگز را نهمین ستاره تاثیرگذار من یوها برمی شمارد.
او همچنین به گری نویل، اولگنار سولسشایر، استیو بروس، گری پالیستر، یاپ استام، ریو فردیناند، پل مک گراث، پل اینس، تدی شرینگهام، نیکی بات و حتی نمانیاویدیچ و کارلوس ته وس ادای دین می کند در حالی که تمجید از وین رونی را به آینده موکول می کند.
۱) اریک کانتونا؛
بی خود او را «شاه اریک» نمی خواندند. نابغه یی فرانسوی که اشعار آرتور رمبو را با بیان روی کین ادا می کرد و به محض اینکه یک «جای لعنتی» در تیم پیدا کرد به مرد شماره یک تبدیل شد. تاثیر کانتونا بر باشگاه از وقتی از لیدز(۱۹۹۲) به منچستریونایتد آمد انکارناشدنی است. او شیوه تمرینات را تغییر داد و همین طور شیوه بازی را.
جرج بست بهترین ستاره همیشگی تئاتر رویاها در مورد او گفته بود؛«حاضرم هر افتخاری به دست آورده ام را بدهم تا در یک مسابقه بزرگ اروپایی در اولدترافورد در کنار او(کانتونا) بازی کنم.»
۲) روی کین؛
همانند کانتونا او یک یاغی حقیقی بود و باز هم مثل کانتونا یک فوتبالیست معمولی به حساب نمی آمد.
باهوش، با تمرکز فوق العاده و قدرت رهبری دیگر مردان که با اینها قادر بود یک بازی را ببرد. چه کسی عملکرد درخشان او را در یونایتد سقوط کرده و تقریباًً حذف شده فراموش کرده که کین آن را از شکست دو بر صفر مقابل یوونتوس در تورین به فینال لیگ قهرمانان ۱۹۹۹ هدایت کرد؟
۳) پیتر اشمایکل؛
او بیشتر از اینکه شبیه دروازه بان ها باشد یک سوپرمن بود. پیراهن سایز XXXL او برای هر دروازه بان دیگری گشاد بود و مهارت او در سازماندهی در کنار توانایی بی چون و چرایش در متوقف کردن شوت ها قرار می گرفت. در سال ۲۰۰۱ در یک نظرسنجی در رویترز ۲۰۰ هزار نفر او را به عنوان بهترین سنگربان تمام دوران برگزیدند.
معروف بود که اشمایکل در هر فصل حداقل ۱۲ امتیاز در اولدترافورد پس انداز می کرد.
۴) برایان رابسون؛
پیش از روی کین او کاپیتان بود که ۱۲ سال من یوها را هدایت کرد و مستمرترین کاپیتان تاریخ یونایتد لقب گرفت. در دهه ۸۰ مردم او را به خاطر نقش انکارناپذیرش «تیم یک نفره» می خواندند.
۵) پل اسکولز؛
اگرچه در ابتدا طرفدار «الدهام اتلتیک» بود اما تمام دوران فوتبالش را در اولدترافورد سپری کرد. این شیطانک ریزنقش و آرام تنها بچه یی بود که به خاطر مدل مویش از سوی فرگوسن تذکری دریافت نکرد. هوش، پاس های ساده و شوت های راه دور ناگهانی اسکولز بزرگ ترین مشخصه های فنی او بودند. اگر قدرت تکل زنی اش را هم رشد می داد شاید خطرناک ترین هافبک اروپا می شد.
۶) رود فن نیستلروی؛
یا «روتگروس یوهانس مارتینیوس فن نیستلروی»، اگر می شد به خاطر یک چیز به الکس فرگوسن خرده گرفت نیاوردن یک مهاجم نوک تمام عیار به اولدترافورد بود. کول، یورک، سولسشایر و ساها هیچ کدام کلاس جهانی نداشتند اما این هلندی در ۱۵۰ حضورش با پیراهن سرخ من یو ۹۵ گل به ثمر رساند. حیف شد که او به رئال مادرید رفت.
۷) کریستیانو رونالدو؛
به زحمت می توان بازیکن دیگری در لیگ برتر یافت که مانند او در همه زمینه ها تاثیرگذار باشد.
مثلاً این فصل در ۲۵ بازی ۲۵ گل به ثمر رسانده. قدرت دریبل بال پرتغالی او را صاحب بهترین عملکرد در لیگ برتر ساخت. بدون رونالدو من یو چه کار خواهد کرد؟
۸) دیوید بکام؛
پس از سفر به مادرید و کاسبی در لس آنجلس و با همه چیزهایی که روزنامه های عامه پسند درباره هر نفس بکام سرهم می کنند، می توان اهمیتی که بکام در منچستریونایتد داشته را به فراموشی سپرد. اما او دو بار تا یک قدمی کسب عنوان بهترین بازیکن سال فیفا رفت.
او ضعف سرعت و قابلیت هایش را با خطرناک ترین سانترها و کاشته های جهانی که گاهی راندمان شان به ۱۰۰ درصد می رسید جبران می کرد. شاید هم تلاش او در عرصه تجارت تنها در این راستا بود که فوتبالیست بهتری باشد.
۹) رایان گیگز؛
شاید آخرین نابغه چپ پای فوتبال باشد. گیگز ۶۳۶ بازی برای تنها یک باشگاه انجام داد و یک عنصر کلیدی غیرقابل جایگزین برای فلسفه فوتبال هجومی منچستریونایتد طی یک دهه اخیر بوده و همیشه در سطحی بازی کرده که از او انتظار می رفته است.
۱۰) مارک هیوز؛
او بیشتر به خاطر قدرت بالاتنه و قدرت شوت زنی اش مطرح بوده است. او تلفیق نامعمول یک اسب بارکش و یک گلزن همیشگی به شمار می آمد. استعداد مرد ولزی در حفظ توپ دومی نداشت و ضربات سرضربش اغلب اوقات دروازه بان ها را تسلیم می کرد. هیوز در ۴۵۳ بازی با پیراهن سرخ من یو ۱۶۴ گل به ثمر رساند و در حال حاضر شاید بهترین مربی جوان بریتانیا در بلکبرن روورز باشد.

منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط


وبگردی
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک - فیلمبردای یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران - بدرفتاری با هر شخصی در هر جایگاهی پسندیده نیست و باعث واکنش‌های منفی و ناراحتی میشود. ویدئویی در فضای مجازی در حال پخش شدن است که در آن با چند مهاجر افغان برخورد نامناسبی صورت می‌گیرد و باعث خشم و ناراحتی کاربران شده است.
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی - به دنبال عدم رعایت اخلاق پزشکی در برخورد با یک بیمار در بیمارستان آمل، رئیس این بیمارستان برکنار شد.
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.