جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

ورزشی / فوتبال / بازیکنان
برترین های عصر فرگوسن


برترین های عصر فرگوسنبه جرات می توان گفت او بزرگ ترین خدمتگزار لیگ برتر انگلستان بوده است؛ مردی که از زمان ترک تیم ملی زادگاهش اسکاتلند و پیوستن به منچستریونایتد یعنی از ششم نوامبر ۱۹۸۶ تا به امروز حافظ نسل های متوالی اولدترافورد بوده است. اما سرالکس فرگوسن پس از ۲۲ سال ریاست بر شیاطین سرخ مدعی است رایان گیگز و پل اسکولز برترین ستاره های منچستر عصر فرگوسن بوده اند در حالی که اگر چنین باشد می توان گری نویل، روی کین، برایان مک کلیر و دنیس اروین را به خاطر خدمتگزاری طولانی در اولدترافورد هم ردیف گیگز و اسکولز برشمرد. اما «جیل جیلسپیه» خبرنگار سایت «گل» دیدگاه فرگوسن را به چالش می کشد و با معرفی ده ستاره برتر تئاتر رویاها در عصر فرگوسن، اسکولز را پنجمین و گیگز را نهمین ستاره تاثیرگذار من یوها برمی شمارد.
او همچنین به گری نویل، اولگنار سولسشایر، استیو بروس، گری پالیستر، یاپ استام، ریو فردیناند، پل مک گراث، پل اینس، تدی شرینگهام، نیکی بات و حتی نمانیاویدیچ و کارلوس ته وس ادای دین می کند در حالی که تمجید از وین رونی را به آینده موکول می کند.
۱) اریک کانتونا؛
بی خود او را «شاه اریک» نمی خواندند. نابغه یی فرانسوی که اشعار آرتور رمبو را با بیان روی کین ادا می کرد و به محض اینکه یک «جای لعنتی» در تیم پیدا کرد به مرد شماره یک تبدیل شد. تاثیر کانتونا بر باشگاه از وقتی از لیدز(۱۹۹۲) به منچستریونایتد آمد انکارناشدنی است. او شیوه تمرینات را تغییر داد و همین طور شیوه بازی را.
جرج بست بهترین ستاره همیشگی تئاتر رویاها در مورد او گفته بود؛«حاضرم هر افتخاری به دست آورده ام را بدهم تا در یک مسابقه بزرگ اروپایی در اولدترافورد در کنار او(کانتونا) بازی کنم.»
۲) روی کین؛
همانند کانتونا او یک یاغی حقیقی بود و باز هم مثل کانتونا یک فوتبالیست معمولی به حساب نمی آمد.
باهوش، با تمرکز فوق العاده و قدرت رهبری دیگر مردان که با اینها قادر بود یک بازی را ببرد. چه کسی عملکرد درخشان او را در یونایتد سقوط کرده و تقریباًً حذف شده فراموش کرده که کین آن را از شکست دو بر صفر مقابل یوونتوس در تورین به فینال لیگ قهرمانان ۱۹۹۹ هدایت کرد؟
۳) پیتر اشمایکل؛
او بیشتر از اینکه شبیه دروازه بان ها باشد یک سوپرمن بود. پیراهن سایز XXXL او برای هر دروازه بان دیگری گشاد بود و مهارت او در سازماندهی در کنار توانایی بی چون و چرایش در متوقف کردن شوت ها قرار می گرفت. در سال ۲۰۰۱ در یک نظرسنجی در رویترز ۲۰۰ هزار نفر او را به عنوان بهترین سنگربان تمام دوران برگزیدند.
معروف بود که اشمایکل در هر فصل حداقل ۱۲ امتیاز در اولدترافورد پس انداز می کرد.
۴) برایان رابسون؛
پیش از روی کین او کاپیتان بود که ۱۲ سال من یوها را هدایت کرد و مستمرترین کاپیتان تاریخ یونایتد لقب گرفت. در دهه ۸۰ مردم او را به خاطر نقش انکارناپذیرش «تیم یک نفره» می خواندند.
۵) پل اسکولز؛
اگرچه در ابتدا طرفدار «الدهام اتلتیک» بود اما تمام دوران فوتبالش را در اولدترافورد سپری کرد. این شیطانک ریزنقش و آرام تنها بچه یی بود که به خاطر مدل مویش از سوی فرگوسن تذکری دریافت نکرد. هوش، پاس های ساده و شوت های راه دور ناگهانی اسکولز بزرگ ترین مشخصه های فنی او بودند. اگر قدرت تکل زنی اش را هم رشد می داد شاید خطرناک ترین هافبک اروپا می شد.
۶) رود فن نیستلروی؛
یا «روتگروس یوهانس مارتینیوس فن نیستلروی»، اگر می شد به خاطر یک چیز به الکس فرگوسن خرده گرفت نیاوردن یک مهاجم نوک تمام عیار به اولدترافورد بود. کول، یورک، سولسشایر و ساها هیچ کدام کلاس جهانی نداشتند اما این هلندی در ۱۵۰ حضورش با پیراهن سرخ من یو ۹۵ گل به ثمر رساند. حیف شد که او به رئال مادرید رفت.
۷) کریستیانو رونالدو؛
به زحمت می توان بازیکن دیگری در لیگ برتر یافت که مانند او در همه زمینه ها تاثیرگذار باشد.
مثلاً این فصل در ۲۵ بازی ۲۵ گل به ثمر رسانده. قدرت دریبل بال پرتغالی او را صاحب بهترین عملکرد در لیگ برتر ساخت. بدون رونالدو من یو چه کار خواهد کرد؟
۸) دیوید بکام؛
پس از سفر به مادرید و کاسبی در لس آنجلس و با همه چیزهایی که روزنامه های عامه پسند درباره هر نفس بکام سرهم می کنند، می توان اهمیتی که بکام در منچستریونایتد داشته را به فراموشی سپرد. اما او دو بار تا یک قدمی کسب عنوان بهترین بازیکن سال فیفا رفت.
او ضعف سرعت و قابلیت هایش را با خطرناک ترین سانترها و کاشته های جهانی که گاهی راندمان شان به ۱۰۰ درصد می رسید جبران می کرد. شاید هم تلاش او در عرصه تجارت تنها در این راستا بود که فوتبالیست بهتری باشد.
۹) رایان گیگز؛
شاید آخرین نابغه چپ پای فوتبال باشد. گیگز ۶۳۶ بازی برای تنها یک باشگاه انجام داد و یک عنصر کلیدی غیرقابل جایگزین برای فلسفه فوتبال هجومی منچستریونایتد طی یک دهه اخیر بوده و همیشه در سطحی بازی کرده که از او انتظار می رفته است.
۱۰) مارک هیوز؛
او بیشتر به خاطر قدرت بالاتنه و قدرت شوت زنی اش مطرح بوده است. او تلفیق نامعمول یک اسب بارکش و یک گلزن همیشگی به شمار می آمد. استعداد مرد ولزی در حفظ توپ دومی نداشت و ضربات سرضربش اغلب اوقات دروازه بان ها را تسلیم می کرد. هیوز در ۴۵۳ بازی با پیراهن سرخ من یو ۱۶۴ گل به ثمر رساند و در حال حاضر شاید بهترین مربی جوان بریتانیا در بلکبرن روورز باشد.

منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط


وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
برای آن ها که آلرژی غذایی دارند
از آن جایی که زمان ملاقات ممکن است کوتاه باشد و زمینه های زیادی برای صحبت وجود دارند، بهتر است برای...