سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

بهداشت و درمان / علوم پزشکی / علوم پزشکی ـ تحقیقات پزشکی
فرمولاسیون و بررسی ویژگی‌های شامپو با استفاده از املاح دریاچه ارومیه


فرمولاسیون و بررسی ویژگی‌های شامپو با استفاده از املاح دریاچه ارومیهاگر از عوامل ارثی و پاتولوژیک صرف‌نظر کنیم به جرأت می‌توان ادعا کرد که سلامت موها در درجه اول مربوط به کیفیت شامپوی مورد استفاده می‌باشد. شکستگی موها، پیدایش موخوره، چسبندگی موها، چرب شدن یا خشک شدن بیش از حد نیز می‌توانند ناشی از کیفیت شامپوها باشد. هر چند که از نظر تکنیک ساخت مشکلات عمده‌ای در تهیه شامپوها وجود ندارد ولی فرمولاسیون مطلوب و در نظر گرفتن کلیه جوانب از قبیل ثبات فیزیکوشیمیائی، قدرت کف‌کنندگی و پاک‌کنندگی، حالت دادن به موها، سهولت در خشک‌شدن موها و شانه‌زدن آنها و اثرات شامپوها روی پوست سر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند می‌توان گفت که مواد موجود در شامپو می‌تواند تأثیرات زیادی روی رشد و کلیه موارد ذکر شده در بالا داشته باشد که از جمله آنها یون‌های موجود در شامپو که مورد نیاز در رشد موی سر می‌باشد.
از دیرباز استفاده از آب و گل دریاچه‌های شور جهان مورد توجه بوده است از جمله این دریاچه‌ها، دریاچه بحرالمیت می‌باشد که محصولات بسیار متنوع و گوناگون تهیه شده از آب، گل و املاح آن در درمان بیماری‌های نظیر پسوریازیس، التهاب‌های پوستی، رماتیسم، اگزما و بیماری‌های قارچی استفاده گردیده است.
محبوب نعمتی
هادی ولیزاده
شیرزاد آزرمی
علیرضا حیدری
منبع : مجله دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبريز

مطالب مرتبط


وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    یک زندگی متفاوت
    ▪ با کهنسالان و کودکان اوقات بیشتری صرف کنید ▪ از غذاهایی که از گیاهان تهیه می شود بیشتر مصرف کنید ، انسان ذاتا گیاه خوار است ▪ لبخند را فراموش نکنید ▪ خانه ، اتومبیل و میز کارتان …