شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ / Saturday, 20 January, 2018

بانک اطلاعاتی فیلم
مادام سوزاتسکا - Madame Dousatska


مادام سوزاتسکا - Madame Dousatskaسال تولید : ۱۹۸۸
کشور تولیدکننده : انگلستان
محصول : رابین دالتن
کارگردان : جان شله‌زینجر
فیلمنامه‌نویس : روت پراور جهابوالا و شله‌زینجر، برمبنای رمانی نوشته برنیس روبنز
فیلمبردار : نت کرازبی
آهنگساز(موسیقی متن) : جرالد گوریت.
هنرپیشگان : شرلی مک‌لین، پگی اشکرافت، توئیگی، شابانا آزمی، لی لاوسن، جفری بیلدون، لی مانتاگیو، رابرت ریتی، ناوین جودهری و سام هوارد.
نوع فیلم : رنگی، ۱۲۲ دقیقه.


«مادام سوزاستکا» (مک‌لین) یک معلم پیانوی اهل لندن و روسی تبار است. او قبول می‌کند تا شاگرد جدیدی را بپذیرد: «مانک سِن» (چودهری)، نوجوان چهارده ساله هندی که با مادرش، «سوشیلا» (آزمی) زندگی می‌کند. از طرفی مالک ساختمان «مادام سوزاتسکا»، «لیدی امیلی» (اشکرافت) از سوی یک بساز و بفروش طماع، برای فروش خانه تحت فشار است. «مادام سوزاتسکا» برای «مانِک» لباس‌های بزرگ‌سالانه و کتاب‌های «مناسب» می‌خرد و او را تشویق می‌کند تا آخر هفته‌ها نزد او بماند. «مانِک» با دیگر مستأجران ساختمان دوست می‌شود: «آقای کوردل» (بیلدون) و «جنی» (توئیگی)، دختری که می‌خواهد خواننده شود. «سوشیلا» که می‌خواهد «مانِک» هرچه زودتر از این راه پولی کسب کند، از دستورات «سوزاتسکا» به تنگ می‌آید. تا اینکه «رانی بلام» (لاوسن)، محبوب «جنی» که یک کارگزار هنری است به «مانِک» پیشنهاد شرکت در یک جشنواره موسیقی را می‌دهد. «مانِک» ابتدا دودل است، زیرا «مادام سوزاتسکا» مخالف این کار است. اما پس از اینکه «سوشیلا» شغلش را از دست می‌دهد، موافقت می‌کند. در جشنواره، کنسرتوئی از «شومان» اجرا می‌کند که با استقبال زیادی روبه‌رو می‌شود. «مادام‌سوزاتسکا» از راه می‌رسد و موفقیت او را می‌پذیرد. حالا «لیدی امیلی» و دیگر مستأجران، ساختمان را ترک می‌کنند و تنها «مادام‌سوزاتسکا» می‌ماند.
* یک پیگمالیون (برنارد شا)، با جابه‌جائی جنسیت‌ها، که مک‌لین در نقش «سونگالی» آن ظاهر می‌شود و هم او با ظاهر و عادت‌های عجیبش نقطه قوت فیلم است. وگرنه فیلم کاملاً از مُد افتاده است و انگیزه شله‌زینجر از به تصویر درآوردن این مضمون تکراری، تا به انتهای فیلم روشن نمی‌شود. (در رمان مبنای کار که در 1962 به چاپ می‌رسد، معلم پیانوی روایت از آلمان نازی خود را به گلستان می‌رساند). آزمی پس از این فیلم شهرت بسیاری کسب می‌کند.


وبگردی
آتش‌نشانی هیچ قدمی برای شهدا برنداشت/حقوقِ فرزندم قطع شد
آتش‌نشانی هیچ قدمی برای شهدا برنداشت/حقوقِ فرزندم قطع شد - مادر شهید نظری با انتقاد از سازمان آتش نشانی می‌گوید؛ این سازمان هیچ قدمی برای پیگیری کار این شهدا برنداشته است. باید خودشان بروند و صحبت کنند تا بنیاد شهید آن‌ها را به عنوان شهید ایثار بپذیرد. نه اینکه خودِ ما، خانواده‌ها نباید از این اداره به آن سازمان، آواره و سرگردان باشند. هرجا که بگویید نامه نوشتیم، درخواست دادیم و مراجعه کردیم. به شورای شهر و نمایندگان شهر خودمان (اراک) در مجلس نامه نوشتم. این…
سرگیجه پلاسکو
سرگیجه پلاسکو - وام ٣٠٠‌میلیون تومانی تبدیل به رویای آنها شده؛ داغ پلاسکو برای کسبه هنوز تازه است. وامی که بعد از سوختن پلاسکو در بوق و کرنا کردند، امروز فقط به یکی از ساکنان پلاسکو داده شده و سهم دیگر کسبه انتظار است.
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند - یکی از موارد پیش‌آمده در این اعتراضات آتش‌زدن پرچم کشور بود که واکنش و تاسف بسیاری را برانگیخت؛ به طوری که مقام رهبری نیز به آن اشاره کردند. در آخرین واکنش‌ها...
کشتی قرآن مطلا و واقعیت جامعه
کشتی قرآن مطلا و واقعیت جامعه - خبر «قرآن مطلا» در روزهای اخیر احساسات بسیاری را جریحه­ دار کرده است. اگربه جامعه و واقعیت ­های آن سری بزنیم چه می توانیم بگوییم؟ گیریم که قران مطلا کار درستی است. آیا با توجه به وجود فقط 100 خانوادۀ زیر فقر در جامعه، باز هم باید برخلاف سیره رسول خدا و امیرمومنان(علیهما السلام) آنان را نادیده گرفت و به کاری ازین دست پرداخت؟ در آن صورت، آیا قرآن مطلا با سیره و سنت رسول...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها