پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ / Thursday, 14 December, 2017

بانک اطلاعاتی فیلم
فدرا - Phaedra


فدرا - Phaedraسال تولید : ۱۹۶۲
کشور تولیدکننده : آمریکا، فرانسه و یونان
محصول : جولز داسین.
کارگردان : داسین.
فیلمنامه‌نویس : مارگاریتا لیبراکی و داسین، برمبنای هیپولیتوس نوشته اوریپید.
فیلمبردار : ژاک ناتو.
آهنگساز(موسیقی متن) : میکیس تئودوراکیس.
هنرپیشگان : "ملینا" مرکوری، آنتونی پرکینز، راف والونه، الیزابت ارسی، الیمپیا پاپادوکا و داسین.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۱۱۵ دقیقه.


"فدرا" (مرکوری)، همسر دوم کشتی‌دار ثروتمند یونانی، "تانوس کیریلیس" (والونه) است. "تانوس" از "فدرا" می‌خواهد که به لندن برود و پسر بیست و چهار ساله او از همسر اولش ، "الکسیس" (پرکینز) را برای تابستان به یونان بازگرداند. به‌زودی "فدرای" پا به سن گذاشته و "الکسیس" جوان در پاریس به یکدیگر نزدیک می‌شوند. در بازگشت به خانه پدری که در یک جزیره واقع است، "الکسیس" از گناهی که مرتکب شده عذاب می‌کشد. اما "تانوس"، که از این‌ماجرای عاطفی خبری ندارد، برای پسرش برنامه‌ریزی می‌کند که با دختر سلطان کشتی دیگری ازدواج کند. با این همه، "فدرا" که نمی‌خواهد "الکسیس" را از دست بدهد، همه چیز را به "تانوس" می‌گوید. "تانوس" نیز پسرش را به شدت کتک می‌زند. "الکسیس" قصد ترک جزیره را دارد و به "فدرا" که می‌خواهد. همراهش باشد، جواب منفی می‌دهد. سرانجام "الکسیس" خود را با اتوموبیلش از بالای یک صخره به پائین می‌اندازد. "فدرا" نیز به اتاقش می‌رود و با خوردن تعدادی قرص خواب خودکشی می‌کند...
٭ زوج داسین و مرکوری، پس از موفقیت کمدی یکشنبه‌ها هرگز (۱۹۶۰)، یک بار دیگر با اقتباسی آزاد و امروزی از اثر کلاسیک اوریپید جلوی دوربین می‌روند. فیلم پیش از هرچیز از نمادین بودن حکایت و ضعف کارگردانی داسین (که خودش نیز نقش یونانی پیری را بازی می‌کند) لطمه می‌بیند و در حد هیچ‌یک از کارهای قبل و بعد از این او قرار نمی‌گیرد. سیاه و سفید بودن فیلم، حال و هوای خاصی به حکایت بخشیده و موسیقی تئودوراکیس شنیدنی است.


وبگردی
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها