شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

بانک اطلاعاتی فیلم
۱۶ ساختمان - 16 BLOCKS


۱۶ ساختمان - 16 BLOCKSسال تولید : ۲۰۰۶
کشور تولیدکننده : آلمان و آمریکا
محصول : رندال امت، آوی لرنر، آرنولد ریفکین، جان تامپسن، جیم وان وایک و بروس ویلیس
کارگردان : ریچارد دانر
فیلمنامه‌نویس : ریچارد ونک
فیلمبردار : گلن مک‌فرسن
آهنگساز(موسیقی متن) : کلاوس بادلت
هنرپیشگان : ویلیس، ماز دف، دیوید مورس، جنا استرن، کیسی سندر، رابرت راکی و ساشا روئیس
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۵ دقیقه


̎جک موزلی̎ (ویلیس) که حالا به پیسی افتاده و دائم‌الخمر شده، روزهائی بهتر از این داشته ولی حالا کارش به جائی رسیده که تنها چیزی که رؤسایش از او انتظار دارند این است که خودش را قاطی کارها و مسئولیت‌های بزرگ نکند. ̎ادی بانکر̎ (دف) قرار است ساعت ده صبح در دادگاه و جلوی هیئت منصفه شهادت دهد و حالا ̎موزلی̎ مأموریت پیدا کرده که ̎بانکر̎ را صحیح و سالم تا محل دادگاه، اسکورت کند ـ کاری که ̎موزلی̎ حساب کرده و حداکثر پانزده دقیقه وقت می‌برد. در حالی‌که آن‌دو عازم دادگاه هستند، سواری سیاه‌رنگی مخفیانه تعقیبشان می‌کند. ̎موزلی̎ سر راه، وارد فروشگاهی می‌شود تا صبحانه‌ای برای خود دست‌وپا کند و درست پیش از آن‌که آدم‌کشی به ̎بانکر̎ شلیک کند، خارج می‌شود و او را نجات می‌دهد. وقتی نیروهای کمکی با شکل و شمایل ̎کارآگاه فرانک نیوجنت̎ (مورس) و افرادش سر می‌رسند، ̎موزلی̎ پی می‌برد که کارآگاهِ گروه کمکی ̎نیوجنت̎ همان پلیسی است که ̎بانکر̎ قرار است علیه‌اش شهادت دهد. ̎موزلی̎ که حالا آن پلیس‌های فاسد تعقیبش می‌کنند، باید ̎بانکر̎ را زنده و سالم به دادگاه برساند و اطمینان حاصل کند که عدالت اجرا می‌شود.
● آخرین فرصت پلیسی پا به سن گذاشته برای بازگشت به یک زندگی شرافتمندانه، قالبی محکم را برای ۱۶ ساختمان تشکیل داده؛ اثری که در واقع بیشتر به یک فیلم نوآر فشرده شباهت دارد تا فیلم‌های صرفاً سرگرم‌کنندهٔ قبلی دانر. ماجراها که بخش اعظمش در زمان واقعی تعریف می‌شود، به سوژهٔ اصلی خود ـ فساد در نیروهای پلیس، و این‌که چه‌طور هم‌راهی کردن سادهٔ یک شاهد به دادگاه، به یک تعقیب و گریز موش و گربه‌ای تبدیل می‌شود ـ دو دستی چسبیده است. با آن‌که فیلم کوبندگی فیلم‌های سیدنی لومت (سرپیکو، ۱۹۷۴ و شاهزادهٔ شهر، ۱۹۸۱) را ندارد ولی به خاطر اهمیتی که برای شخصیت‌پردازی قائل بوده، توانسته سنت درام‌های پیچیدهٔ پلیسی/ شهری را زنده کند. صحنه‌های تعقیب و گریز در تورنتو (به‌جای نیویورک) گرفته‌ شده‌اند که همین مسئله به تنها نقص این تولید بسیار حرفه‌ای تبدیل شده است.
فیلم‌برداری پردهٔ عریض مک فرسن و نورهای رنگ‌پریده‌اش به شدت با حال و هوای داستان جور است. بادلت که معمولاً موسیقی‌اش زیادی خود را به رخ می‌کشد در این‌جا یکی از متین‌ترین آثارش را ارائه داده است. با آن‌که گفت‌وگوهای دِف بیش از ویلیس است ولی ویلیس ـ که زمانی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی خود بیشترین سهم را از گفت‌وگو می‌برد ـ به شخصیتی اصالت و عمق بخشیده که هر کلمه‌ای که به زبان می‌آورد، حساب و کتاب دارد.


وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.