چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ / Wednesday, 23 January, 2019

بانک اطلاعاتی کتاب
لکان, دریدا, کریستوا


لکان, دریدا, کریستوانویسنده : پین - مایکل
مترجم : یزدانجو - پیام
محل نشر : تهران
تاریخ نشر : ۱۳۸۰/۰۷/۰۷
رده دیویی : ۱۰۹.۲۲
قطع : رقعی
جلد : شومیز
تعداد صفحه : ۳۹۴
نوع اثر : ترجمه
زبان کتاب : فارسی
نوبت چاپ : ۱
تیراژ : ۲۰۰۰
شابک : ۹۶۴-۳۰۵-۶۰۴-X

در کتاب حاضر, اندیشه‌های فلسفی سه تن از فیلسوفان مشهور فرانسوی یعنی 'ژاک لکان', 'ژاک دریدا 'و 'ژولیا کریستوا 'مقایسه و بررسی شده است . 'روان‌کاوی, شالوده شکنی, و نشانه شناسی به‌رغم تفاوت‌ها و گاه تضادهای موجود ;سه شاخه از مهم‌ترین شاخه‌های مطالعات فلسفی ـ انتقادی امروز و متعاقبا ژاک لکان, ژاک دریدا و ژولیا کریستوا است....آن چه این چهره‌ها را بیش از همه به هم نزدیک می‌کند, تاکید اساسی این سه تن بر 'زبان 'بوده, و همین تاکید است که در قالب مفاهیمی چون ساختار زبانی, نوشتار, و زبان شاعرانه, جلوه‌گر می‌شود .اما گذشته از این همگرایی کلی, لکان, دریدا و کریستوا در عرصه نظریه‌پردازی‌های خود تفاوت‌های عمده‌ای با یک دیگر دارند که چالش‌های سخت دریدا با لکان از جمله مهم‌ترین و مشهورترین آنهاست...سه نظریه‌پرداز مورد بحث در کتاب حاضر, با وجود اشتهار و تاثیرگذاری گسترده و انتشار و ترجمه‌های وسیع از آثارشان به زبان‌های فرانسوی و غیر فرانسوی, بنا به دلایلی هنوز در نظر اغلب خوانندگان سیمایی مبهم و مغشوش دارند .از این رو نویسنده تلاش کرده است تا به جای نظریه‌پردازی انتزاعی درباره نظریات این سه نماینده موج نوی اندیشه فرانسوی, چهره‌ای روشن از آنان تصور نماید .وی همچنین کوشیده است با در نظر گرفتن مهم‌ترین کتاب هر یک از سه تن به مقایسه حوزه‌های گوناگون اندیشه‌های آنان (برای مثال : روان‌کاوری, زبان‌شناسی, نشانه‌شناسی, پدیدارشناسی و (...بپردازد .'در بخشی از کتاب چنین آمده است' :لکان در بسیاری از جهات راه فروید را دنبال می‌کند...از نظر دریدا, گفتار ـ رسانه ممتاز لکان ـ اغلب ساختگی بودن مدعای خود را برای حاضر ساختن حقیقت کتمان می‌کند .
کاربر گرامی این کتاب در سایت ویستا موجود نیست. برای خرید کتاب به سایت www.karaketab.com مراجعه کنید.


وبگردی
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار - صبح سه‌شنبه (۲ بهمن) جمعی از بازنشستگان کشور از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به وضعیت معیشتی و همچنین وضعیت نامشخص صندوق بازنشستگی، روبروی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند و همین مسأله هشتگ #بازنشستگان را در فضای مجازی پربازتاب کرد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.