چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 14 November, 2018

بانک اطلاعاتی کتاب
طلاق درحقوق فرانسه و ایتالیا (مطالعه‌ تطبیقی)


طلاق درحقوق فرانسه و ایتالیا (مطالعه‌ تطبیقی)نویسنده : عرفانی، محمود
شماره کنگره : ۸ط۴ع/KJV۸۳۱
شابک : ۹۶۴-۸۹۱۷-۵۴-X
رده دیویی : ۳۴۶.۴۴۰۱۶۶
تاریخ نشر : ۸۵۰۶۲۶
تعداد صفحه : ۹۶
نوبت چاپ : ۱

در كتاب حاضر، نخست به موضوع طلاق در دو كشور فرانسه و ايتاليا تحت اين مختصات پرداخته شده است: تحول تاريخي طلاق در هريك از دو كشور، علل طلاق، آيين دادرسي طلاق، آثار طلاق، و تفريق جسماني. سپس ضمن تطبيق و مقايسه‌ي مساله‌ي طلاق در دو كشور چنين نتيجه‌گيري مي‌شود كه: قانون طلاق در فرانسه انساني‌تر از قانون طلاق در ايتاليا است. زيرا در قانون 5 دسامبر 1975 با توجه به انواع طلاق و روش دادرسي، به زوجين به طور مساوي حق تقاضاي طلاق تفويض شده است و اصولا در امر طلاق اقناع وجداني قاضي مورد توجه قانون‌گذار بوده است و هرچند كه عدم توافق اخلاقي، بيماري دماغي از علل طلاق محسوب مي‌شود ولي اگر طلاق موجب شدت ناراحتي طرف ديگر گردد دادگاه مي‌تواند تقاضاي طلاق را رد نمايد. در قانون جديد طلاق در فرانسه مشكل پرداخت نفقه از طرف همسر متمكن برطرف گرديده و تامين نفقه‌ي پرداخت نشده به اشخاص واجب‌النفقه توسط خزانه‌داري كل پيش‌بيني شده است. هم‌چنين، الزام همسر مقصر به پرداخت ضرر و زيان مادي و معنوي به همسر زيان ديده و قيد ننمودن تقصير و اتهمات طرفين در حكم دادگاه به منظور جلوگيري از سرافكندگي فرزندان، فراست و هوشياري بيش‌تر مقنن فرانسوي را توجيه مي‌نمايد.
کاربر گرامی این کتاب در سایت ویستا موجود نیست. برای خرید کتاب به سایت www.karaketab.com مراجعه کنید.


وبگردی
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا - بررسی کوچ برخی مدیران شرکت سایپا به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.