سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 March, 2018

شخصیت‌ها / فرهنگی و هنری / موسیقی
سایت سومه


سایت سومههنگامه اخوان در سال ۱۳۳۴ در روستای کلاشم پائین از توابع بخش تولمات صومعه سرا دیده به جهان گشود . او آخرین فرزند خانواده بود که خوش صدایی در آنها ارثی بود اما در این میان هنگامه روی به خوانندگی حرفه ای آورد . وی آواز را از ده سالگی و با آموزش آواز دشتی ( یک سبک موسیقی مرسوم در ایران ) از پدرش آغاز نمود . عضویت و او و برادرش در گروه سرود مدرسه از نخستین گامهای هنگامه اخاوان در اجرای زنده موسیقی بود .
تعریف همیشگی پدر از قهرالملوک وزیری و روح انگیز ( دو خواننده زن نامدار آن زمان ) خصوصاً قهر که نه فقط به عنوان یک خوانند یلکمه به عنوان یک شخصیت سخاوتمند نام برده می شده انگیزه های هنگامه اخوان را برای ادامه تخصصی موسیقی بیشتر می کرد . او پس از پایان دوره دبستان برای دیدار خواهرش به تهران رفت و در این سفر توسط خواهد و شوهر خواهرش به ماندن در پایتخت و برای ادامه تعلیم و مطالعه در زمینه موسیقی تشویق گردید .
او تصمیم گرفت در تهران بماند و برای امتحان خوانندگی به رادیو ملی رفت . صدایش را با توجه به آموخته های پدر در یک کاست ضبط کرد که اعضای واحد موسیقی رادیو یفی اساتید بزرگی چون جواد معروفی ، علی تجویدی ، فلاح ، مرتضی حنانه ، حبیب ا... بدیعی پس از شنیدن این نواد و آزمایش حضوری از وی هنرش را مورد تائید قرار دادند و این آغاز همکاری هنگامه اخوان را رادیو ملی ایران بود .
او کاملاً به ردیف های موسیقی مسلط نبود بنابراین د ر کلاسهای موسیقی نامنویسی نمود و با تشویقهای علی تجویدی در محضر استاد ادیب خوانساری از اساتید مسلم موسیقی ایرانی حاضر گردید و بیش از ده سال نزد وی به یادگیری ردیف و تکنیک هایی از موسیقی فارسی نمود . او در ابتدای هماکری با رادیو ایران ( حدود سال ۱۳۵۴ ) و در بیست سالگی به بازسازی و خلق دوباره آثاری از قمر با کمک شیدا و عارف پرداخت .
پس از آن – به همکاری با آرشیو رادیو ایران دعوت گردید و کنسرتهای زیادی در ایران و اروپا برگزار نمود که از مهمترین آنها می توان به اجراهای مشترک وی و استاد محمدرضا لطفی اشاره نمود . می گویند وی وقتی به روستای زادگاهش در صومعه سرا می آید بسیار ساده وی پیرایه به روستای خود ، زبان گیلکی و فرهنگ بومی خود در همه ابعاد آن آنچنان اقدام می گذارد و به آنها عمل می کند که هیچکس تصورش را نمی کند. او شهرت بسیاری دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده است اما به گفته خودش صومعه سرا را به هر نقطه ای در اروپا ، استرالیا و آمریکا ترجیح می دهد . هنگامه اخوان در حال حاضر کارشناس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و آواز تدریس می کند .

مطالب مرتبط


وبگردی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
قانونمند مطالعه کنیم
مطالعه یعنی خواندن کتاب یا نوشته ما را به بخشی از هدف خود در تأمین نیازمان می رساند دانش آموزان برای بهبود و افزایش توان یادگیری باید اصولی را قبل از مطالعه، هنگام مطالعه و …