سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 11 December, 2018

شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , موسیقی
سایت سومه


سایت سومههنگامه اخوان در سال ۱۳۳۴ در روستای کلاشم پائین از توابع بخش تولمات صومعه سرا دیده به جهان گشود . او آخرین فرزند خانواده بود که خوش صدایی در آنها ارثی بود اما در این میان هنگامه روی به خوانندگی حرفه ای آورد . وی آواز را از ده سالگی و با آموزش آواز دشتی ( یک سبک موسیقی مرسوم در ایران ) از پدرش آغاز نمود . عضویت و او و برادرش در گروه سرود مدرسه از نخستین گامهای هنگامه اخاوان در اجرای زنده موسیقی بود .
تعریف همیشگی پدر از قهرالملوک وزیری و روح انگیز ( دو خواننده زن نامدار آن زمان ) خصوصاً قهر که نه فقط به عنوان یک خوانند یلکمه به عنوان یک شخصیت سخاوتمند نام برده می شده انگیزه های هنگامه اخوان را برای ادامه تخصصی موسیقی بیشتر می کرد . او پس از پایان دوره دبستان برای دیدار خواهرش به تهران رفت و در این سفر توسط خواهد و شوهر خواهرش به ماندن در پایتخت و برای ادامه تعلیم و مطالعه در زمینه موسیقی تشویق گردید .
او تصمیم گرفت در تهران بماند و برای امتحان خوانندگی به رادیو ملی رفت . صدایش را با توجه به آموخته های پدر در یک کاست ضبط کرد که اعضای واحد موسیقی رادیو یفی اساتید بزرگی چون جواد معروفی ، علی تجویدی ، فلاح ، مرتضی حنانه ، حبیب ا... بدیعی پس از شنیدن این نواد و آزمایش حضوری از وی هنرش را مورد تائید قرار دادند و این آغاز همکاری هنگامه اخوان را رادیو ملی ایران بود .
او کاملاً به ردیف های موسیقی مسلط نبود بنابراین د ر کلاسهای موسیقی نامنویسی نمود و با تشویقهای علی تجویدی در محضر استاد ادیب خوانساری از اساتید مسلم موسیقی ایرانی حاضر گردید و بیش از ده سال نزد وی به یادگیری ردیف و تکنیک هایی از موسیقی فارسی نمود . او در ابتدای هماکری با رادیو ایران ( حدود سال ۱۳۵۴ ) و در بیست سالگی به بازسازی و خلق دوباره آثاری از قمر با کمک شیدا و عارف پرداخت .
پس از آن – به همکاری با آرشیو رادیو ایران دعوت گردید و کنسرتهای زیادی در ایران و اروپا برگزار نمود که از مهمترین آنها می توان به اجراهای مشترک وی و استاد محمدرضا لطفی اشاره نمود . می گویند وی وقتی به روستای زادگاهش در صومعه سرا می آید بسیار ساده وی پیرایه به روستای خود ، زبان گیلکی و فرهنگ بومی خود در همه ابعاد آن آنچنان اقدام می گذارد و به آنها عمل می کند که هیچکس تصورش را نمی کند. او شهرت بسیاری دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده است اما به گفته خودش صومعه سرا را به هر نقطه ای در اروپا ، استرالیا و آمریکا ترجیح می دهد . هنگامه اخوان در حال حاضر کارشناس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و آواز تدریس می کند .

مطالب مرتبط


وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».